MIKS ON VAHEMERE DIEET tervisele kasulik?

MIKS ON VAHEMERE DIEET tervisele kasulik?

Värskest uuringust selgus taas kord, et Vahemere dieet mõjub tervisele väga positiivselt.

Hiljutise uuringu kohaselt võib traditsiooniline Vahemere dieet vähendada pära- ja käärsoolevähki haigestumise riski. Uuring avaldati ajakirjas International Journal of Epidemiology.

Traditsioonilist Vahemere dieeti järgivad inimesed söövad suures koguses köögivilju, oliiviõli, pähkleid, puuvilju, kala, täisteratooteid, tarbivad alkoholi mõõdukalt ning punast liha, maiustusi ja tööstuslikke teravilju kõigest väheses koguses. 

Hiljutisest uuringust selgus, et mida rohkem oli osalejate toiduvalikus Vahemere dieedile omaseid sööke, seda väiksem oli nende risk haigestuda pära- ja käärsoolevähki. Võrreldes osalejatega, kelle toitumisharjumustes praktiliselt puudusid Vahemere dieedi harjumused, seda täpsemini jälgijatel oli haigestumise riski koguni 60 protsendi võrra väiksem. 

Tulemused tõestavad taas kord, et traditsiooniline Vahemere dieet on tervisele väga kasulik. Varasematest uuringutest on selgunud, et see vähendab paljude haiguste, sealhulgas südame- ja veresoonkonna, dementsuse ja ajuverejooksu haigestumise riski.

Uuringus osales 35 000 naist, keda jälgiti 17 aasta vältel. Jälgimise käigus tõdeti naistel 470 pära- ja käärsoolevähki. 

 

allikas: Duodecim

Sarnased artiklid