Reklaam sulgub sekundi pärast

Kati Orav Buduaari suvepeol: tung tõmmata joont ja jätta endast jälg, on meie sees

Kati Orav Buduaari suvepeol
Kati Orav Buduaari suvepeol — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Visuaalse lihtsustamise õpetaja Kati Orav tutvustas 6.juunil Butterfly Lounge’is toimunud Buduaari suvepeol kuulajatele meie kõigi kahte supervõimet – kujutlusvõimet ja joonistamist – ning jagas, kuidas toob nende kahe võime kasutamine edu igapäevaelus.

Meil on võimalik olla iga päev natuke parem versioon iseendast

Kati nentis Buduaari suvepeol, et inimestena on meil kombeks soovida olla natuke rohkem kui me usume, et me suutelised oleme. „Üks põhjus, miks me inimestena vahetevahel mõtleme, et tahaksime olla natuke rohkem, ehk omada supervõimeid, on see, et soovime elada julgemat elu. Me tahaksime olla mängulisemad ja tahame, et elu oleks tähendusrikkam. Täna, täiskasvanuna teame aga, et filmides nähtud kangelaste supervõimeid ei saa me nii lihtsalt omada, kui me just võib-olla mingit tehnikat appi ei võta,“ lausus ta ning selgitas, et tegelikult on meil kõigil kaks supervõimet täiesti olemas – kujutlusvõime ja joonistusoskus – ja neid kasutades saame iga päev olla natuke parem versioon iseendast.

„Julge unistada, julge tõmmata seda ebatäiuslikku joont ja siis hakkab maagia juhtuma,“ ergutas naine kõiki julgemalt oma potentsiaali kasutama.

Kasulikke selgitusi ja tähelepanekuid Katilt:

  • Kujutlusvõime on midagi, mis aitab meid elus edasi ja mis on aidanud meil inimkonnana ellu jääda. Kujutlusvõime on midagi, mis eristab meid kõigist teistest liikidest siin maa peal.
  • Põhjuseks, miks me arvame, et lapsed on kujutlusvõime kasutamises paremad, on just see, et oleme jätnud oma kujutlusvõime tihti unarusse. Me ei julge või me ei oska seda enam kasutada. Aga kujutlusvõime on ülimalt oluline, et olla elus, elada mängulist elu, olla julgem ja elada tähendusrikkamalt.
  • Kui räägime, et unistame paremast elust, siis lihtsalt unistades, pole see hea. Kui aga hakkame oma unistusi ka täide viima ja tegutsema, siis see juba on midagi.
  • Joonistamise uurijad ütlevad, et kui saad hoida pliiatsit ja tõmmata sellega joont, siis sa oskad joonistada. Joonistamine on osa inimeseks olemisest.
  • Kirjasõna ja numbrite maailm, on tehiskeeled, mille oleme leiutanud. Joonistamine on olnud meile omane, tulnud meie seest.
  • Väga tihti ajame joonistamise kui mõtlemise ja planeerimise tööriista segi kunstilise joonistamisega. Me arvame, et kui räägime joonistamisest, siis peame maalima ilusasti ja oskama joonistada nagu Picasso või Raivo Järvi.
  • Tung tõmmata joont ja jätta endast jälg, on meie sees. Lapsed kasutavad seda loomulikult oma sisemaailma väljendamiseks ja välismaailma peegeldamiseks. Nüüd täiskasvanutena saame võtta selle sama joonistamise kasutusele, et oma kujutlusvõimega tööle hakata.