Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Mai-Liis Kivistik: loovtöötoad avardavad loovust ning annavad võimaluse luua oma kätega kingitusi

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Loodusterapeut ja näojooga õpetaja Mai-Liis Kivistik leiab, et mida rohkem on võimalik teha ka tööväliselt asju koos enda töökaaslaste või kolleegidega, siis seda soojemad suhted tekivad ja seda lihtsam on ka rõõme ja muresid töökeskkonnas jagada.

Inimeste tootlikkusvõime kasvab, kui nad saavad kasvõi korra kvartalis midagi toredat koos teha

Mai-Liis toob välja, et tänu ühisele koostegemisele väheneb ärevus, stress ja läbipõlemine, sest tunned, et sind väärtustatakse. „On oluline, et sinu töökohal lastakse sul teha muid asju kui ainult tööd,“ lausub ta ja lisab, et kellele meist ei meeldiks tunda seda, et ta ei ole võetud töökohale robotiks, vaid ka päriselt tahetakse inimesi hoida, inimsuhteid toetada ja samal ajal töökvaliteeti tõsta. „Inimeste tootlikkusvõime kasvab, kui nad saavad kasvõi korra kvartalis midagi toredat koos teha.“

Pole füüsiliselt võimalik, et muretsed töö või koduse probleemi pärast, kui tegeled loova toiminguga

Kui rääkida loovtöötubadest, siis Mai-Liis selgitab, et loovtöötuba ei pea olema ainult värvimine või joogatund, vaid võib olla hoopis kehakoorijate meisterdamine. Seda sellepärast, et see koosneb väga lihtsatest koostisosadest, aga samal ajal on piisavalt keeruline ja vajab loomingu avaldumist, et saaksid täpselt selle tulemuse, mida soovid. „Kehakoorijate meisterdamise töötoas ei ole kunagi ette antud mõõdikuid, kui palju mingit koostisosa läheb või mida täpselt pead ravimtaimedest sisse panema või miks üldse neid panna, vaid saadki avada oma loomingu, võib-olla mõne sõbraga seda koos teha. Tulemused on väga erinevad. Ja mis peamine - kui valmistad enda koorijat, siis kõik su ülejäänud mõtted jäävad tagaplaanile. See ei ole füüsiliselt võimalik, et muretsed tööprobleemi või mingi koduse probleemi pärast, kui tegeled loova toiminguga, mõeldes samal ajal siis, mida oma topsi parasjagu paned või mis lõhna sa näiteks tahaksid sellele koorijale anda,“ tõdeb ta.

Läbi selliste töötubade saab Mai-Liisi sõnul avardada oma loovust, saab uusi teadmisi, kuidas koduste vahenditega endale nahahooldustooteid luua ja tegelikkuses saab luua ka mõnusaid kingitusi. „Kellele ei meeldiks oma lähedaselt päriselt südamega tehtud topsikut saada, mis lõhnab hästi, toimib hästi ja on tervisele üdini kasulik? Mina julgustan ettevõtteid, individuaalseid inimesi ning sünnipäevalisi looma mõnusaid loomingulisi töötubasid selleks, et koos loovust avardada,“ julgustab Mai-Liis.

Mai-Liis jagab ka kehakoorija retsepti, mida saab ise kodus valmistada:

Koostisosad:

  • 1 tass suhkrut või peenemat soola (saad tekstuurile vastavalt eelistustele reguleerida)
  • 1/4 tassi kookos-, oliivi- või mandliõli
  • Mõned tilgad eeterlikku õli aroomi jaoks (nt. lavendel, piparmünt või tsitruselised)

Juhised:

Sega kaussi suhkur või sool koos valitud õliga. Kui segu on liiga kuiv, võid lisada rohkem õli; kui segu on liiga õline, võid lisada rohkem suhkrut või soola. Kui soovid, lisa mõned tilgad valitud eeterlikku õli aromaatsuse tagamiseks. Aseta koorija õhukindlasse purki. Kasutamiseks võta väike kogus koorijat ja masseeri seda õrnalt niiskele nahale ringjate liigutustega. Keskendu eriliselt kohtadele, kus soovid parandada ka vereringet, näiteks küünarnukid, põlved ja kannad. Loputa hoolikalt sooja veega maha.

VIDEO: