Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Miks lisada näomassaaž oma igapäevasesse ilurutiini? 

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Viimastel aastatel on näojooga ja näomassaaž kogunud populaarsust just nende positiivse mõju tõttu naha ja lihaste tervisele. Näojooga ja -massaaž mitte ainult ei aita ennetada vananemisilminguid, vaid võivad leevendada ka mitmeid tervisemuresid, nagu pingepeavalud ja tursed, mida keegi meist kogeda ei taha.

Kortsude vastu kreemist abi ei leia

Mai-Liis Kivistik, loodusterapeut ja näojooga õpetaja selgitab, et meie näos on üle 50 lihase, mis igapäevaste miimiliste liigutuste tõttu pingule tõmbuvad, põhjustades kortse ja sügavaid jooni. “Pelgalt kreemitamisest kortsude ennetamisel ei piisa, sest pidev lihaspinge vajab lõdvestamist,” rõhutab Kivistik.

Siinkohal tulebki appi näomassaaž, mis aitab vähendada pingeid, parandada vere- ja lümfiringet ning väljutada toksiine, mis võivad põhjustada turseid ja muid nahaprobleeme. Regulaarne massaaž on oluline ka lümfisüsteemi töö toetamiseks, kuna lümfil puudub oma “pump”, mis aitaks toksiinidel kehast välja pääseda.

Bukaalne massaaž – sügav hoolitsus näolihastele

Üheks tõhusaks meetodiks on Mai-Liisi sõnul bukaalne massaaž, mille käigus masseeritakse näolihaseid suu sisemusest. Kuigi see võib esialgu tunduda veider, on tulemused märkimisväärsed. “Lihaspingete leevendamine ja lihaste toonusesse viimine aitab vähendada kortse ning parandada näoovaali,” selgitab Kivistik. Lisaks võib bukaalne massaaž aidata ka pingepeavalude vastu, mis on tihti seotud lõualuu ja otsmiku pingetega.

Lihtsamad alternatiivid koduseks kasutamiseks

Neile, kes otsivad lihtsamaid meetodeid, mida ise kodus järele proovida, soovitab Kivistik proovida Gua Sha massaaži, mille käigus stimuleeritakse poolvääriskivist tööriistaga lümfi liikumist. “Seda meetodit tuleb siiski teha õige tehnikaga, kuna valesti tehtuna võib see nahka kahjustada,” hoiatab Kivistik.

Turvalisem alternatiiv koduseks kasutamiseks on näorullik. “Näorulliku jahe pind ja raske mass stimuleerivad lümfiteid ning aitavad vähendada kortse,” märgib Mai-Liis. Rullikuga saab näo keskelt väljapoole suunatud liigutustega parandada naha toonust ja vähendada turseid.

Näomassaaž kui osa sinu ilurutiinist

Mai-Liis soovitab igaühel, kes oma tervise eest hoolt soovib kanda, teha igal hommikul lühikese näomassaaži, mis aitab vähendada öist turset ja ergutada vereringet. Näomassaaži regulaarne praktiseerimine koos teiste tervislike harjumustega, aitab ennetada pinge- ja miimikakortse. Kivistiku sõnul pole näomassaaž ainult iluprotseduur, vaid terviklik viis oma naha ja lihaste tervise toetamiseks.

VAATA VIDEO: