Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Miks valida looduslik deodorant? 

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Igapäevane deodorandi kasutamine tundub rutiinne ja lihtne. Kuid kas oled mõelnud, millist mõju see väike igapäevane valik sinu tervisele avaldab? Paljud tavapoes müüdavad deodorandid sisaldavad alumiiniumi ja teisi sünteetilisi kemikaale, mille eesmärk on blokeerida higistamine. Kuigi see võib tunduda praktiline viis ebameeldiva lõhna vastu, on higistamine keha loomulik viis toksiinidest vabanemiseks. Kui me selle protsessi kunstlikult peatame, võime sekkuda oma keha võimesse end puhastada ja tervena hoida.

Miks tasub vältida alumiiniumi ja sünteetilisi deodorante?

Loodusterapeut ja näojooga õpetaja Mai-Liis Kivistik selgitab, et alumiinium on üks peamisi koostisosi, mida kasutatakse higinäärmete blokeerimiseks. Selle tulemusena võib higistamine küll väheneda, kuid see takistab ka toksiinide loomulikku väljutamist kehast. „Pikemas perspektiivis võib selline keemiline koormus mõjutada immuunsüsteemi ja lümfisüsteemi talitlust, mis on hädavajalikud keha puhastamiseks ja tervena hoidmiseks,“ lausub ta, lisades, et ka allergilised reaktsioonid, nagu punetus ja sügelus kaenlaalustes, võivad olla märk sellest, et keha ei talu kasutatavaid kemikaale. „Kemikaalidega ülekoormatud keha annab endast märku ja reageerib ebameeldivate sümptomitega.“

Looduslik deodorant – toetades keha loomulikke funktsioone

Looduslikud deodorandid, mis on valmistatud lihtsatest ja puhtatest koostisosadest, on Mai-Liisi sõnul tervisele palju leebem alternatiiv. Nende peamine eelis seisneb selles, et nad ei blokeeri higistamist. „Selle asemel töötavad nad koos kehaga, toetades selle loomulikke protsesse. Kasutades koostisosi nagu kookosõli, sooda ja sheavõi, ei koorma need tooted maksa ega lümfisüsteemi ning annavad võimaluse vältida liigseid kemikaale.“

Keha kohaneb ajapikku

Mai-Liis toob välja, et tavadeodorandilt looduslikule tootele üleminek nõuab aga veidi kannatust. Keha, mis on harjunud alumiiniumiga blokeeritud higinäärmetega, vajab aega, et toksiinidest vabaneda. „See võib kesta kaks kuni neli nädalat ja selle aja jooksul võib higilõhn ajutiselt tugevneda. See on aga loomulik osa puhastusprotsessist ja märk sellest, et keha vabaneb kogunenud kemikaalidest.

Pärast kohanemisfaasi märkad, et looduslik deodorant täidab oma ülesannet tõhusalt, ilma et koormaksid oma keha liigsete kemikaalidega. See on väike, kuid oluline samm tervema ja looduslähedasema elustiili poole,“ leiab ta.

Kõlama jäänud mõtted:

  • Alumiinium on üks peamisi koostisosi, mida kasutatakse higinäärmete blokeerimiseks. Selle tulemusena võib higistamine küll väheneda, kuid see takistab ka toksiinide loomulikku väljutamist kehast.
  • Looduslikud deodorandid, mis on valmistatud lihtsatest ja puhtatest koostisosadest, on tervisele palju leebem alternatiiv. Nende peamine eelis seisneb selles, et nad ei blokeeri higistamist.
  • Tavadeodorandilt looduslikule tootele üleminek nõuab aga veidi kannatust. Keha, mis on harjunud alumiiniumiga blokeeritud higinäärmetega, vajab aega, et toksiinidest vabaneda.

VAATA VIDEO: