Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Terri Mang: naised on nii katki kui katki on ühiskond ning ühiskond on nii katki kui on naised

Krista Lensin ja Terri Mang
Krista Lensin ja Terri Mang — FOTO: Virko Veskoja

Heaolu mentor ja koolitaja ning Hatu Mõisa hoidja Terri Mang meenutab Krista Lensinile antud intervjuus, et kui ta esimest korda rohkem kui kümme aastat tagasi esmakordselt mõisa vaatama tuli, siis see koht lausa tinistas ta ära. See oli maagiline hetk, mil kuldsed viljapõllud maja taga pehmelt tuule käes voogasid, päike paistis ja ritsikad siristasid ning Terril ja ta abikaasal tekkis küsimus, miks on üldse vaja tagasi Tallinnasse minna. See äratundmine päädis lõpuks sellega, et kümme aastat tagasi tuli Terri koos perega Hatu Mõisa päriselt elama. 

Soov jagada Hatu Mõisa kaunidust 

Terri on üks Naiste Heaolufestivali korraldajatest, mis toimub just Hatu Mõisas. Terril on alati olnud soov jagada mõisa ja mõisapargi toetavat energiat teiste naistega. „Ma hea meelega võõrustan siin imelisi Eesti naisi. Festivali asukohana tundub Hatu Mõis mulle ka väga sobilikuna, sest siin on justkui selline toetav naisenergia sagedus“ lausub ta. Ta lisab, et festivalile on oodatud inspiratsiooni ammutama kõik naised, iseäranis need, kes soovivad põimida oma ellu enesearengu ja teadliku naiseks olemise pühitsuse. 

Kuidas leida naisena oma tee?

Terri tõdeb, et Naiste Heaolufestival ei ole liiga tõsine sündmus. Sügavamaid teemasid puudutavad töötoad ja etteasted on toredasti sünergias ja kokku põimitud muude inspiratsiooni andvate ja meelelahutuslike tegevustega. Näiteks tuleb Merle Palmiste festivalile jagama seda, kuidas leida naisena oma tee ja enesekindlus igas vanuses. „Merle rõhutab, et kõik naised on ilusad. Üks peaesinejatest on Kristjan Järvi. Usun, et Järvi pakub isiksusena naistele väga palju huvi, aga kindlasti pakub huvi ka tema teekond muusikuna ning milline on tema arvates seos muusika ja naiste vahel.“

Naised on nii katki kui katki on ühiskond ning ühiskond on nii katki kui on naised

Terri räägib, et Heaolufestivalil mitmete inspireerivate esinejate hulgas on näiteks Vivian Vau kingasalongi looja ja inspiratsioonikõneleja Vivian Unt, heliterapeut ja muusik Lilia Märtmaa ja enesearengu teejuht ja koolitaja Kristel Treier. „Aga ka mina ise. Räägin seekord südames elamisest ning kuidas mõttetasandist liikuda südame tasandisse, mis on naistele väga omane ja vajalik teema vaimse tasakaalu loomisel. Veel tuleb Liis Orav rääkima hormonaal tervisest ja tasakaalust, siis Katri Ristal, kes räägib hormoonidest ja naiste tervisest, aga ka näiteks Ursula Zimmermann, kes tutvustab sisemise lapse tervendamise teemat oma töötoas.“

Küsimusele, kui katki on Terri arvates Eesti naised, vastab ta, et naised on nii katki kui katki on ühiskond ning ühiskond on nii katki kui on naised. Ta leiab, et naiste heaolu ja tasakaal kujundab selle, missugune on vaimne keskkond kodudes ja sealt edasi kogu ühiskonnas. „Samas on naised väga tundlikud ning vastuvõtlikumad stressile ning samal ajal ka teatud mõttes paindlikumad ja vastupidavamad. Seetõttu on see keeruline küsimus,“ leiab Terri ja lisab, et inimesed on üldises mõttes sunnitud praegu väga paljuga toime tulema, sest on liiga palju informatsiooni, tegutsemist, palju on vaja saavutada ning liiga vähe on niisama olemise aega. 

„Naise heaolu on aga palju seotud lõdvestuse ja lihtsalt niisama olemisega. Seetõttu võib öelda, et natukene katki on küll, aga samal ajal on naistes ärganud tohutu kollektiivne jõud. Ka meie Naiste Heaolufestivali korraldajatena oleme koondanud oma energiad ja soovime inspireerida naisi, et nad teadvustaksid rohkem enda sisemise tasakaalu tähtsust ja võtaksid ka järjest rohkem oma heaolu eest vastutust. Kuidas ma oma aega kasutan? Kui palju ma pühendun oma päevas tööle? Kui palju taastumisele ja lõõgastusele? Selline enda eest vastutuse võtmise teema on tegelikult ka festivalil aktuaalne. Et kas ma muutun olude ohvriks või õpin sellest, nähes võimalusi ning kasvan,“ räägib ta festivali olemuse kohta lähemalt. 

Suuremad muutused saavad alguse väikestest sammudest

Terri nendib, et tihti naistena paneme enda vajadused viimasele kohale. Ta usub, et see tendents on järjest enam paranemas, ning et suuremad muutused saavad alguse väikestest sammudest ja pikema aja jooksul. “Positiivsed muutused saavad võimalikuks siis, kui järjest enam hakata valima iseennast ja oma heaolu - võttes pause, märgates elu ilu näiteks looduses, praktiseerides ja mediteerides või mistahes spordiga tegeledes... Ehk toites teadlikult nii oma keha kui ka vaimu. Sedasi me naised kasvame  ja tõuseme.“

VIDEO: