PIINLIK: MIS JUHTUB, kui sa iga päev aluspükse ei vaheta?

7 kommentaari
PIINLIK: MIS JUHTUB, kui sa iga päev aluspükse ei vaheta?

Aluspüksid on kõige intiimsem riideese, mida naised omavad, ent kui tihti peaks tegelikult aluspesu vahetama? Kindlasti leiab mõni naine, et kui ta ei higista, peseb ennast regulaarselt ja hoolitseb ka oma intiimpiirkonna puhtuse eest, siis vahel võib ühte ja sama aluspesu kaks päeva järjest kanda küll.

Aluspüksid on kõige intiimsem riideese, mida naised omavad, ent kui tihti peaks tegelikult aluspesu vahetama? Kindlasti leiab mõni naine, et kui ta ei higista, peseb ennast regulaarselt ja hoolitseb ka oma intiimpiirkonna puhtuse eest, siis vahel võib üht ja sama aluspesu kaks päeva järjest kanda küll.

Paraku seda siiski teha ei tohiks ja seda loomulikult oma intiimpiirkonna tervist silmas pidades. Aluspesu tuleb vahetada iga päev ja vajadusel isegi kaks korda päevas. 

Põhjus on lihtne! Kui sa aluspükse iga päev ei vaheta, võib intiimpiirkonda tekkida nahalööve ja ebameeldiv lõhn. Nimelt koguneb intiimpiirkonda suurel hulgal baktereid, kui kasvõi ühel päeval jätta aluspüksid vahetamata, ja need samad bakterid võivad põhjustada ka ebameeldivat nahalöövet ning punetust ja seda eriti veel juhul, kui sa higistad või kannad stringe! Stringid soonivad ja tekitavad seega väga lihtsal moel põletikulist nahka.

Valest materjalist aluspüksid võivad aga tekitada ebameeldivat lõhna intiimpiirkonnas – vali alati puuvillased ehk cotton materjalist aluspüksid, sest need lasevad nahal hingata.

Allikas: youbeauty