SUUNAMUDIJA SEIDI VOOGRE tegi jahmatava avastuse oma ravimi kõrvalmõjust: pole ime, et mul psoriaas välja lõi

Buduaar

Seidi Voogre suunamudija
Seidi Voogre — FOTO: Seidi Voogre/Instagram

Suunamudija Seidi Voogre sai juba mõnda aega tagasi teada, et tal on PCOS ehk polütsüstiliste munasarjade sündroom, mis ongi akne ja ebaregulaarse menstruaaltsükli põhjustajaks.

“Väga muid lahendusi naistearst ei soovita, kui pillide võtmist. Keeldusin nendest, sest need ei mõju hästi ja kui kunagi last tahan, pean niikuinii ära lõpetama,” möönab naine.

Seidi tõdeb, et suurimaks murekohaks on akne, sest seda lihtsalt ei saa kontrolli alla. “Mul võib olla nädal või rohkem null põletikku ja üks hommik ärkan kümne põletikulise punniga,” sõnab ta.

Nüüd, mil ka endokrinoloogi juures on käidud, otsustas kaunitar raamatud ette võtta, et oma olukorra ning võimalike lahenduste kohta võimalikult palju teada saada.

Nii avastaski Seidi jahmatava seose, mis naise enda sõnul võib olla ka psoriaasi põhjustajaks. Nimelt on Meditsiinimeediumi maksaravi raamatus kirjas järgnevad read: “Näiteks ekseem ja psoriaas löövad tegelikult välja, kui maks on teatud määral ülekoormatud. Ka akne, probleem, mis väidetavalt on seotud hormoonide või naha eripäraga, viitab sellele, et maks on hädas.”

Loetu peale tõdeb Seidi: “Pole ime, miks mu psoriaas lõi välja alles siis, kui ma accutane võtma hakkasin. See ravim on maksale suht laastav, kui kaua võtta.”

Haigused ja maksa tervis
Haigused ja maksa tervis — FOTO: Seidi Voogre