SUVINE TAIMEMAAGIA- milliste taimedega meelitada küllust, õnne ja armastust?

Lisa kommentaar
SUVINE TAIMEMAAGIA- milliste taimedega meelitada küllust, õnne ja armastust?

Palju on räägitud erinevate taimede raviomadustest ja sellest, kui tervistavad nad on. Vähe on aga jagatud infot taimede maagiliste omaduste kohta ja kuidas neid sel viisil oma igapäevaelus kasutada. Sellest, kuidas taimed aitavad meil soovida, soove ellu viia, end kaitsta või armastust ja küllust ligi meelitada, nüüd räägimegi.

Palju on räägitud erinevate taimede raviomadustest ja sellest, kui tervistavad nad on. Vähe on aga jagatud infot taimede maagiliste omaduste kohta ja kuidas neid sel viisil oma igapäevaelus kasutada. Sellest, kuidas taimed aitavad meil soovida, soove ellu viia, end kaitsta või armastust ja küllust ligi meelitada, nüüd räägimegi.

Üks sellistest kõigile teada ja väga tuntud taimedest on võilill. Kevadel, kui piiluvad esimesed õienupud, siis räägitakse sellest, kui maitsvad ja kasulikud nad on, aga kas teadsite, et võililled padja all toovad tähenduslikke unenägusid?

Võilille saab kasutada ka soovimiseks. Lapsena me teadsime, et kui seemnepeaga võilille puhuda, siis läheb soov täide – eriti kui kõik seemned suurde ilma laiali puhuda. Sama rituaali võib teha ka täiskuuööl, keskendudes soovile ja samal ajal puhudes seemned võilillelt nelja ilmakaare suunda. Tore tegevus on võililledest pärja tegemine – see kaitseb nõiduste eest. Eriti tõhusalt toimivad jaanipäeval korjatud võililled.

Võilill aitab ka vaimselt lõõgastuda ning mediteerida. On teada, et võilillejuurt kasutatakse tervendamiseks ja puhastamiseks. Võilillejuureteed saab kasutada ka enne ennustamist, et saada selgemaid nägemusi ja luua ühendust vaimumaailmaga. Eriti tugevdab teadvust ja aitab unenägudest aru saada täiskuu ajal joodud tee.

Nõmm-liivatee ja aed-liivatee ehk tüümian sümboliseerib vaprust, energiat ja aktiivsust. Antiikajal kümblesid sõdurid jõu ja vapruse saamiseks tüümianivees. Kui on endalgi vaja lisaenergiat ja jõudu, siis selleks sobib väga hästi tüümianitee. Seda võib juua ka enne magamaminekut, et peletada halvad unenäod.

Tüümiani võib ka põletada kodus, et oleks ikka pererahval tervist. Nõmm-liivatee joomine suurendab muuhulgas vaimuandeid ja puhastab ning uuendab ühendust oma hingega. Kaasas kandes on ta kaitsev ja aitab näha haldjaid. Selleks et muutuda meeste silmis veetlevaks, tuleb värskelt korjatud nõmm-liivatee torgata kaunistuseks juustesse. See aitab meestes iha suurendada.

Üks ebameeldiv taim – kõrvenõges – on siiski üks väekamaid taimi üldse. Kõrvenõgest kasutatakse kaitseks – teda võib kaasas kanda kui amuletti. Lubades kõrvenõgesel kasvada maja ümber või aia ääres, on ta nagu maagiline valvekoer, kes hoiab ja kaitseb kurja eest.

Kui lisada kõrvenõgest vanniveele või põrandapesuveele, siis aitab see tühistada sinu vastu suunatud loitsud ja peletab kurja eemale. Sellega saab puhastada nii kodu kui ka iseennast. Veele võib lisada ka jämedat soola, et puhastus oleks eriti põhjalik.

Kõrvenõgest saab kasutada ka tervendamiseks, kui tervenemise taotlusega värsked nõgesed purgiga haige voodi kõrvale asetada.

Karikakar, kummel, härjasilm ja krüsanteem on taimed, mis toovad rõõmu ja armastust. Härjasilm sobib kaitsvaks amuletiks eriti lastele ja beebidele. Selle kaasas kandmine meelitab ligi armastust ja head õnne.

Krüsanteemid aitavad vaidluste puhul kiiremini lepitust leida ja jahutada ülekuumenenud emotsioone. Kinkige kimp või potiga krüsanteeme, et kellegagi ära leppida või hoopis erinevate vaidluste vältimiseks hoidke neid kodus või töökohal.

Veel üks suure väega taim on puju, mis jääb pigem silma kui tüütu umbrohi. Teda saab kasutada tugevaks kaitseks, väe tugevdamiseks väeesemetel ja armusoovideks ning selleks, et tugevdada kirge ja viljakust. Kui noorkuu ajal pujuteed juua, siis saad positiivseid vaimseid sõnumeid ja kui juua täiskuu ajal, siis lähevad su armusoovid täide. Puju on kaitsev, kui lubada tal kasvada kodu ümber või panna teda ukse kohale, et kuri sisse ei saaks.

Kui kanda värsket puju kaasas niisama või pikematel reisidel, siis kaitseb see väsimuse, haiguste, päiksepiste ja ebasõbralike vaimude eest.

Puju võib lisada ka vanniveele, et pesta endalt maha halvad soovid ja teod. Aitab puhastada ja tõsta energiaid.

Kes soovib äratada endas nooruslikku jumalannat, siis aitab siin kortsleht. Igahommikune kastepiisk sellel lehel on kui noorendav eliksiir, mida võib juua või millega oma nägu kasta. Kaasas kandes aitab leida tõelist armastust ja olla tõeliselt naiselik. Kortslehetee ise on väga tervistav erinevate naisteprobleemide puhul ja aitab tõsta viljakust. Toetab rasedaksjäämist, kui alates perioodi algusest juua kaks nädalat iga päev kortsleheteed.

Unimagun ehk moon on seotud viljakuse ja armastusega. Kui muljuda lehti sõrmede vahel ja leht krudiseb, siis sind armastatakse. Lisades õisi vanniveele, muudab see sind võluvaks ja õli kasutatakse võrgutamiseks. Külluse ja jõukuse amuletiks sobivad nii seemned kui ka kuivatatud kuprad.

Mooniseemned toovad ja suurendavad küllust, kui lisada neid toidu sisse või puistata natukene rahakotti koos kaneeliga.

Ürdivannid

Taimed võib panna riidest kotikesse või marli sisse ning lisada kotike vanni kohe, kui vee jooksma lasete.

· Lisa vanniveele järgmised taimed, et toetada tervist ja paranemist: puju, loorberilehed, kadakaoksad, rosmariin, piparmünt või tüümian.

· Armastuse loomiseks ja suurendamiseks võib veele lisada järgmisi taimi: jasmiin, kannike, lavendel, mooniõied või roosiõied.

· Külluse suurendamiseks ja loomiseks lisa veele sellised taimed: kummel, piparmünt, basiilik, jasmiin või salvei.

Ohutised

Maagilisi taimi saab kasutada ka ohutiste valmistamiseks. Ohutised on kotikesed, mille sees on taimed ja/või kristallid, mis on kaitsvad, armastust ja küllust ligi meelitavad.

Kaitsev ohutis kaasas kandmiseks

Selleks on vaja valget või punast kotti, mille sisse tuleb lisada noaotsaga jämedat soola, linaseemneid, köömneid ja aedtilliseemneid. Hoia kotikest peos ja palu tal sind alati kaitsta kõige negatiivse ja kurja eest ning täna taimi.

Armuohutis

Selleks on vaja roosat kotikest, mille sisse tuleb panna lavendlit, roosiõielehti ja apelsinikoori. Hoia kotikest peos ja palu tal suurendada, leida või hoida armastust alati sinu ligidal. Seda ohutist võib kanda kaasas või panna ta riidekappi.

Külluse ohutis

Selle valmistamiseks on vaja rohelist kotikest, mille sisse tuleb panna järgmised taimed: kaneel, nelk (vürts), basiilik ja piparmünt. Kristallidest võib lisada koti sisse tsitriini, aventuriini (roheline) või rohelist turmaliini.

Hoia kotikest peos ja palu tal suurendada või hoida küllust sinu elus ja tegemistes. Seda võib kanda käekotis kaasas või asetada kodus küllusenurka. Küllusenurk asub kodus või toas vasakul kõige kaugemas nurgas.

 

Tekst: Jaanika Malinski

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, suvi 2016