UURING SELGITAS: kohvi joomine mõjutab rindade suurust

UURING SELGITAS: kohvi joomine mõjutab rindade suurust

Kohvi joomise ümber tiirleb mitmeid müüte nii selle kahjulikkuse kui kasulikkuse kohta. Šoti teadlased on hiljutise uuringu käigus leidnud veel ühe põhjuse, miks noored neiud ei tohiks seda märjukest liialt tarbida. Nimelt väidavad nad, et kohv muudab rinnad väiksemaks, kirjutab Geniusbeauty.

Juba pikka aega tuntakse kohvi selle mitmete kahjulike mõjude pärast. Näiteks muudab see hambad kollaseks, tekitab unetust, gastriiti jne. Kuigi me kõik teame neid kahjulikke mõjusid, ei vähenda see siiski kuidagi kohvi tarbimist. Maailmas tarbitakse päevas ligikaudu 2,5 miljardit tassi kohvi. 

Šoti ülikooli meditsiiniline meeskond küsitles hiljutise uuringu tarbeks 270 noort naist, et teada saada nende kohvijoomise harjumused. Uuringu algseks eesmärgiks oli ennetada potentsiaalset vähiriski. Kusjuures eelmistest uuringutest selgus seos rindade suuruse ja vähiriski vahel ning samuti ka haruldase südamevähi vahel. Uuringu käigus otsustasid teadlased veel kord vaatluse alla võtta seose rindade suuruse ja kohvi joomise vahel. 

Läks nii, nagu arvata oligi. Teadlased leidsid tähtsa seose noores eas igapäevasele kohvi tarbimise ning rindade väljaarenemise vahel. Selgus, et kui teismelisena tarbisid naised rohkem kui kolm tassi kohvi päevas, ei kasvanud nende rinnad nii suureks, kui neil naistel, kes kohvi ei joonud. Seetõttu hoitavad nad noori naisi kohvi joomist piirama, et rinnad saaksid loomulikult areneda.