Reklaam sulgub sekundi pärast

Mida teha, et meik ei sulaks?

Pole midagi hullemat, kui avastada ühel hetkel, et sinu täiuslikult viimistletud meik on hakanud päikeselõõsas sulama ning hõõrdunud näol laiali nagu klounil.

Pole midagi hullemat, kui avastada ühel hetkel, et sinu täiuslikult viimistletud meik on hakanud päikeselõõsas sulama ning hõõrdunud näol laiali nagu klounil.

Kui mitmeid kordi oled pidanud tundma piinlikkust silmalau voldi vahele kogunenud lauvärvi ning laialiläinud ripsmetuši pärast? Kui termomeetri skaala näitab üha kõrgemaid soojakraade, on igal meikival naisel põhjust oma meigi püsimise pärast muret tunda.

Ent päike ei pea tingimata olema meigi vaenlane, sest kasutades mõningaid salanippe, saad oma meigitööd kuumuse mõju eest säästa.

Esimene asi, mida meeles pidada, on see, et suvine meik pole seesama, mis ülejäänud aastaaegadel. Pead oma kosmeetikakoti sisu suvisel ajal vahetama suviste meigivahendite vastu ning muutma oma meikimisvõtteidki. Näiteks vaheta tumedamad toonid heledamate vastu, sest neid on nii kergem peale kanda, kui ka viimistleda.

Tõsi, ka neutraalsed toonid annavad soojas järele ning kipuvad sulama, ent ei põhjusta nii märgatavat värvidemängu su näol kui kirkam värvipalett.

Suvisel ajal tasub kaasas kanda salvrätikut või tavalisi pabertaskurätte, et korrigeerida vajadusel ilmale alistuvaid meigiprobleeme. Vajuta paber läikivaks ja rasuseks muutunud nahale, kuid ära seda mingil juhul hõõru – nii teed asja ainult hullemaks. Hoidmaks oma näomaalinguid päikesekiirte käes sulamast, oleks mõistlik suvisel ajal üldse vähem minki kanda.

Mida vähem seda on, seda ebatõenäolisem on värvilaiguline nägu. Jäta puuderkreem üldse vahele ning piirdu vaid peitepulga kasutamisega pobleemsemate kohtade varjamisel.

Soojuses tekkiva läike matistamiseks pruugi kokkupressitud puudrit. Jälgi, et puuder sisaldaks ränikivi, mineraali, mis vähendab läiget su näol.

Puuderda terve nägu enne põhimeigi peale kandmist heleda ja õhkõrna puudrikihiga üle. Et kompaktpuuder käitub näol kui kaitsebarjäär ning raskendab kuuma ilmaga nahal higiseks ja kleepuvaks muutumist, välistab õhuke puudrikiht ka pudenenud ripsmetuši kogunemise silmade alla.

Või kasuta kerget isepruunistujat või niisutavate omadustega kreemi, kuhu lisatud ka isepruunistuvaid kompomente. Pruunistaja toon vali oma naturaalse päikesepäevitusega ühte tooni, sest nii jääb tulemus loomulikum.

Ripsmetušš peab suvel kindlasti veekindel olema ning tušitamisega ei tasu liialdada: harja paar korda läbi ripsmerea ning sellest silmade raamimiseks piisabki.

Ka silmalaud puuderda enne lauvärvi pealekandmist üle. Ära kasuta tolmpuudrit, sest see hakkab sooja käes kiiremini sulama kui kivi- ehk kompaktpuuder. Puuder imab loomulikku naharasu, mis koguneks muidu ühes lauvärviga lauvoldikeste vahele.

Kreemjate lauvärvide asemel, mis soojal ajal ei taha laugudel püsida, vali pigem kompaktsed lautoonid. Silmapliiatsit võiks suvel vältida, kuna pliiatsites sisalduv vaha on kuumaga aldis nahalt kaduma.

Huultelegi kanna enne huulepulga või -läike kasutamist puudrit. Matt aluspind hoiab värvi huultel kinni, ega lase sel sulama hakata. Läike või värvi kestvusele aitab kaasa ka see, kui markeerid huuled kontuurpliiatsiga enne, kui kannad huultele värvi. Huulekontuur muudab suuääred libisematuks ning „kleebib“ värvi huultele kinni. Värvimise järel „hammusta“ huultega kuivatuspaberit, et eemaldada suult üleliigne värv.

Hoia huule– ja silmapliiatseid suvisel ajal külmkapis, et nad sul käekotis olles päris ära ei sulaks. Võid nad külmikusse pista (vähemalt 15 minutiks) ka enne meikima asumist. Silmapliiats pane alati külma enne teritamist.

/Liis Bekker/