Reklaam sulgub sekundi pärast

11 HALBA HARJUMUST, mis on tegelikult kasulikud

Vaid mõned vähesed asjad on mustvalgelt kas ainult head või ainult halvad. Nii mõnelgi halvaks kombeks peetud harjumusel on uuringute sõnul positiivseid omadusi. Toomegi teieni siinkohal 11 halba harjumust, mis üllatuslikult on aga kasulikud.

1. Vandumine leevendab valu

Hiljutiste uuringute kohaselt on ohtralt vandesõnu kasutavad inimesed verbaalselt palju andekamad kui need, kes ei vannu üldse. Ka on leitud, et vandumine leevendab valu. 

2. Segadus arendab loovust

Kas oled oma loomult segadusetekitaja? Palju õnne, tõenäoliselt oled ka keskmisest targem. Teadlased on leidnud, et näiteks sassis töölaud on märk loovusest ja intelligentsist. 

3. Küünte närimine ennetab allergiaid

Hiljutise uuringu sõnul võib küünte närimine lapsena hoida ära erinevate allergiate teket. Tuleks aga meeles pidada, et haavandid võivad põhjustada infektsiooni.

4. Asjade edasilükkamine jätab ruumi uuele

Asjade edasilükkaja pole ilmtingimata alati laisk. Selle asemel võib ta olla väga motiveeritud parima lahenduse leidmiseks. Paljud oma ala spetsialistid on tuntud selle poolest, et nad jätavad tähtsad asjad alati viimasele hetkele.

5. Hilinemine räägib optimismist

Pidev hilinemine võib jätta sinust mulje kui lugupidamatust ja ebaviisakast inimesest. Hilinemine räägib aga inimese kohta ka midagi muud. Paljud hilinejad on nimelt optimistid: nad mõtlevad, et küll kõik korda saab.

6. Kaebamine leevendab enesetunnet

Keegi ei jaksa kellegi kaeblemist lõputult kuulata. Uuringust on aga selgunud, et kaebamine tekitab inimestele tihtipeale parema enesetunde. Kõige parem on kaebamine siis, kui see sisaldab ka lahenduse leidmist. 

7. Peeretamine paneb kõhu tööle

Kuigi peeretamist peetakse ebamugavaks kõrvaltvaatajatele, ei tähenda see seda, et seda peaks kogu aeg kinni hoidma. Peeretamine on normaalne osa seedimisest ja parimal juhul aitab see vabaneda erinevatest kõhuhädadest. 

8. Nätsu närimine leevendab stressi

Kui sa nätsu just töövestlusele närima ei lähe, siis tasub selle närimine kindlasti end ära. Nimelt leevendab see stressi ja ksülitool on hammastele kasulik.

9. Sarkastilisus parandab probleemide lahendamise oskust

Sarkastilisus ja iroonilised naljad võivad hakata närvidele käima. Harvardi ülikooli teadlaste sõnul sarkastiliste kommentaaride kuulamine ja ütlemine paneb aga loovuse tööle, hõlbustab ideid ja parandab probleemide lahendamise oskust.

10. Sisse magamine on südamele kasulik

Töökoha hoidmine võib olla raske, kui pidevalt sisse magad. Kuid tervislikust seisukohast on pikalt magamine väga kasulik. Liiga vara ärkamine võib näiteks tõsta vererõhku.

11. Ninakollide söömine parandab immuunsüsteemi

Ninakollide söömine ja nina nokkimine tekitab vastumeelsust, kuid sellegipoolest on see tervisele kasulik. Hügieeni arenemine on suurendanud igasuguseid allergiaid ja haiguseid. Nende ennetamisel võib kaasa aidata ninakollide söömine, sest sellega koos viib inimene suhu ka resistentsuse arendamiseks olulisi baktereid. 

 

allikas: Me Naiset