KAS TAHAD PAREMAT SEKSI? Siis söö vähem!

Päevase energiakoguse piiramist ei soovitata enam ainult ülekaalus olevatele inimestele. Isegi kui sa oled normaalkaalus, peaksid ka siis oma toidukoguseid jälgima. Vähemalt siis, kui soovid suurendada oma heaolutunnet – seda ka seksuaalelus.

Uue uuringu kohaselt mõjutab energiakoguse piiramine nii sinu tervist kui seksuaalsust. Katse hõlmas 218 normaalkaalus olevat täiskasvanut. Uuringu kõige olulisemaks osaks oli toidukoguse vähendamine neljandiku võrra.

Katsealused rääkisid, et peale seda, kui nad vähem sööma hakkasid, oli nende meeleolu parem, stress ja pinged vähenesid ning seksiisu paranes. Samuti teatasid nad, et võtsid kaalust alla – keskmiselt kaotasid nad 12 protsenti oma algkaalust.

Tegu on esimese uuringuga, kus jälgiti normaalkaalus olevate inimeste pikaaegset kalorite piiramist. Igapäevaste kalorite vähendamine 25 protsendi võrra tähendab näiteks 1800 kalorist 450 kalorit. See tähendab, et kalorite arvuks jääks 1350.

Pärast esialgseid raskusi tundsid katsealused, et nende näljatunne vähenes ning nad leidsid, et nii nende enesetunne kui välimus paranesid. Ka need tegurid võivad mõjutada parema ja regulaarsema seksuaalelu suunas. 

 

allikas: Fox News