Reklaam sulgub sekundi pärast

KUI NAINE on selle sammu astunud, siis läheb mees teraapiasse ….

Karin Karu

mees
mees — FOTO: 123rf.com

Mehed on alati oma emotsioone pigem enda teada hoidnud ning teraapiasse keskmine Eesti mees ilmselt ei jõuagi, sest ta lihtsalt ei taha sinna minna.

Suhteterapeut Sille Jõgeva nendib, et tema juurde pöördub mehi küll, ent paraku tehakse enamasti seda niiöelda viimases hädas või liiga hilja.

"Kahjuks pöörduvad suurem osa meestest omal initsiatiivil suhteteraapiasse alles siis, kui olukord on juba rohkem kui keeruline. Enamasti siis, kui naine on, pärast pikki aastaid püüdlusi meest teraapiasse või suhtekursustele saada, otsustanud alla anda ja lahku minna," nendib Jõgeva, et levinuim põhjus, miks mehed tema juurde tulevad, ongi hirm oma perest ilma jääda.

Jõgeva lisab veel: "Mees "ärkab" siis kui naine enam ei "nääguta ega taha teda muuta" ning eemaldub nii füüsiliselt kui emotsionaalselt - ei taha rääkida, ei soovi koos aega veeta, üürib endale eraldi elamise ... . Kui üks osapool on otsustanud lahku minna, siis on suhte taastamine väga keeruline ent mitte päris võimatu. Suhte loovad kaks inimest ja mõlema panus on olulise kaaluga, kui mõlemad osapooled on valmis teraapiasse tulema ja teadvustama, et mis nende suhtega juhtus, siis saab hakata üheskoos teineteise toel mittetoimivaid käitumismustreid muutma. Muutuste tegemine on raske ja see vajab teineteise mõistmist, toetust, koostööd. Üksi seda teha ei saa," sõnab ta.

Loe täispikka intervjuud SIIN.