Reklaam sulgub sekundi pärast

MIKS OSAD inimesed armuvad kiirelt uuesti ja teised mitte?

The Journal of Positive Psychology

Shutterstock

Kindlasti oled märganud, et mõni inimene leiab oma uue armastuse kiiresti, teine aga lakub aastaid eelmise suhte haavu ja ei suuda uut suhet luua. Tihti on just mehed need, kes liiguvad kiiresti edasi, aga sugu ei ole siiski määrav. Aga mis siis on määrav?

Vastus on tegelikult väga lihtne ning võib peituda ühes või mitmes järgmistest väidetest:
  1. Kiiresti eluga edasi minna ja uuesti armuda suudab üldjuhul see, kes ei olnud eelmises suhtes väga lähedane oma kaaslasega või oli juba mõnda aega emotsionaalselt eemaldunud oma partnerist. Ehk siis piltlikult öeldes oli sel inimesel juba mõnda aega jalg uksevahelt väljas. Seda ei saa neile otseselt ka süüks panna, sest lahkumineku otsus ei sünni kunagi üleöö ja tihti keerlevad need mõtted inimesel peas lausa mitu aastat, enne kui reaalselt lahku minnakse.
  2. Ta kohtas kohe peale lahkuminekut kedagi veel paremat kui eelmine kaaslane. See ei tähenda, et ta poleks armastanud eelmist kaaslast, aga  armastus on müstiline asi ja siin ei ole reegleid vaid on mingi kontrollimatu keemia, mis imesid korda saadab. Seetõttu ei saa ka välistada võimalust, et tema ellu tuli keegi, kes tegi oluliselt silmad ette eelmisele partnerile ja selles olukorras ei ole meil kellelgi sugugi raske ülepea armuda.
  3. Põhjuseks võib olla ka erinev inimtüüp- osad inimesed soovivad tekkinud olukorda rahulikult seedida või puhata ning seetõttu sulgevad end teadlikult teatud ajaks uutele suhetele. Samal ajal teised ei tunne seda tunnet, vaid tunnevad pigem vajadust läheduse, suhtlemise ja edasiliikumise järele. Seda ei saa neile ette heita ja see on ka põhjus, miks nad kiiremini uude suhtesse maanduvad.
Teadlaste sõnul ei ole mingit kindlat aega, kui kiiresti keegi terveneb eelmisest suhtes, aga üldjuhul peaks inimene suutma kolme kuuga oma katkise südame kokku korjama ja eluga edasi minema, kui ta seda vaid ise soovib.