Kumb aitab kaalu paremini langetada: mandlivõi või maapähklivõi?

4 kommentaari
Kumb aitab kaalu paremini langetada: mandlivõi või maapähklivõi?

Pähklid on tervisele kasulikud ning neid võivad süüa ka need, kes soovivad kaalust alla võtta, sest pähklid sisaldavad häid rasvu ja tänu kõrgele kiudainete sisaldusele täidavad nad pikaks ajaks kõhtu. Täpselt samamoodi on tervisele kasulikud ka erinevatest pähklitest valmistatud võid, ent kui neid omavahel võrrelda, siis tuleb tõdeda, et mõned tooted aitavad kaalust alla võtta efektiivsemalt … Kumb on tervisele kasulikum, kas maapähklivõi või mandlivõi? Sel teemal võtsid sõna kaks tunnustatud toitumisspetsialisti – dr Christian Henderson ja dr Natalia Hancock. 

Pähklid on tervisele kasulikud ning neid võivad süüa ka need, kes soovivad kaalust alla võtta, sest pähklid sisaldavad häid rasvu ja tänu kõrgele kiudainete sisaldusele täidavad nad pikaks ajaks kõhtu. Täpselt samamoodi on tervisele kasulikud ka erinevatest pähklitest valmistatud võid, ent kui neid omavahel võrrelda, siis tuleb tõdeda, et mõned tooted aitavad kaalust alla võtta efektiivsemalt …

Kumb on tervisele kasulikum, kas maapähklivõi või mandlivõi? Sel teemal võtsid sõna kaks tunnustatud toitumisspetsialisti – dr Christian Henderson ja dr Natalia Hancock. 

Kui rääkida süsivesikutest, valkudest ja rasvast, siis üldjoontes on mõlemad võid ühtemoodi kasulikud. Kui väga norida, siis võibolla on mandlivõis sisalduvad rasvad meile pisut kasulikumad, sest nad sisaldavad vähem küllastunud rasvhappeid. Oluline on eelkõige valida poes toode, mis ei sisalda keemiat. Kõige parem on neid üldse kodus ise valmistada.

Küll aga tasub mainida fakti, et mandlivõi sisaldab suuremas koguses magneesiumit ja E-vitamiini, mis on mõlemad väga olulised mikrotoitained. Lisaks leidub mandlivõis rohkem kaltsiumit ja rauda!

Neile, kes soovivad kaalust alla võtta, soovitab dr Henderson kindlasti mandlivõid, sest uuringud on näidanud, et maapähklivõi tekitab suuremat sõltuvust ja sellega ei suudeta piiri pidada. Mandlivõi aga täidab paremini kõhtu! Ja mis veel – maapähklite söömine võib kõhupuhitust tekitada! Mandlitega seda ohtu ei ole.

Seega kokkuvõttes võib öelda, et kõige parem variant on kodus ise mandlivõid valmistada! Tervislik, taljesõbralikum ja kindlasti ka maitsvam kui poest ostetud toode.

Allikas: wellandgood.com