Lihtsad nipid, mis aitavad vananemist edasi lükata

Vaatamata sellele, et vananemine on elu paratamatu ja loomulik kulg , on siiski piltlikult öeldes  võimalik aja kiirust pidurdada, muutes sealjuures oma elu ka  üleüldiselt paremaks, ilusamaks ja tervislikumaks. Leidub mitmeid mooduseid, mil moel vananemist aeglustada, kõik sõltub meist endist. On teaduslikult tõestatud, et dieet võib avaldada mõju meie keharakkude vananemisele ning osad toidud ja  see, kuidas nad valmistatud on,  kiirendavad vananemisprotsessi. Teisalt aga, kui valime oma menüüsse õiged toidud, võime säilida kauem elujõuliste ja nooruslikena. 

Vaatamata sellele, et vananemine on elu paratamatu ja loomulik kulg, on siiski piltlikult öeldes võimalik aja kiirust pidurdada, muutes sealjuures oma elu ka  üleüldiselt paremaks, ilusamaks ja tervislikumaks. Leidub mitmeid mooduseid, mil moel vananemist aeglustada, kõik sõltub meist endist. On teaduslikult tõestatud, et dieet võib avaldada mõju meie keharakkude vananemisele ning osad toidud ja  see, kuidas nad valmistatud on,  kiirendavad vananemisprotsessi. Teisalt aga, kui valime oma menüüsse õiged toidud, võime säilida kauem elujõuliste ja nooruslikena. 


Millised loodussaadused peaksid meie menüüsse kindlasti kuuluma  ? 

Kui soovime aeglustada vananemist, siis põhirõhk  meie menüüs peaks langema  juurviljadele ja puuviljadele, mis sisaldavad rikkalikult antioksüdante. Efektiivseimaks puuviljaks on avokaado, tsitruselistest tasuks menüüsse lisada  C-vitamiinist pakatavad sidrunid, greibid ja apelsinid. Juurviljadest ei saa mainimata jätta brokkolit, selle imelise vilja tarbimise korral väheneb vähirisk kolmandiku võrra. Samuti spinat, mis sisaldab luteiini – antioksüdanti, mis on ennekõike tuntud just oma vananemist ennetava toime poolest. Tõeliselt väärtuslikeks juurviljadeks on ka tomat,milles leidub rikkalikult lükopeeni, küüslauk ja sibul, mis reguleerivad vererõhku ja alandavad halva kollesterooli taset. Ärme unusta ka kõikide salatisõprade lemmikut lehtkapsast, mis aitab ennetada rinnavähi riski. 

Ja pidagem meeles süüa ka vitamiinidest pakatavaid marju, mis suvekuudel meile kõigile värskel kujul saadavad on. 

Kui soovime säilida kauem noorena, peame lisaks tervislikule toitumisele loomulikult säilitama ka positiivse ja pingevaba  ellusuhtumise. Jääb sinu otsustada, kuidas saadad mööda oma elu, valik on sinu!  

 

Kas sinu menüüs leidub piisavalt neid väärtuslikke viljasid? 

Allikas: healthylifevision.com