Milline vein annab kõige vähem kaloreid?

Milline vein annab kõige vähem kaloreid?

Suvel sobib klaasike head vein iga toidukorra kõrvale. Kas sa aga tead, millist veini eelistada, et võimalikult vähe kaloreid sisse juua? Üldiselt on kõige kalorivaesemad valged kuivad veinid ja shampanja ning kõige kaloririkkamad on punased tummised veinid.

Suvel sobib klaasike head vein iga toidukorra kõrvale. Kas sa aga tead, millist veini eelistada, et võimalikult vähe kaloreid sisse juua? Üldiselt on kõige kalorivaesemad valged kuivad veinid ja šampanja ning kõige kaloririkkamad on punased tummised veinid.

Mida kõrgem on alkoholisisaldus ja mida magusam on vein, seda kõrgem on kalorsus. 150 ml ehk väike klaas valget kuiva veini annab  keskmiselt 100 kcal, sama palju annab ka šampanja.  Punane vein aga annab 120 kcal.

Viinamarjasordist sõltub ka kalorsus. Näiteks rahva lemmik Cabernet Sauvignon annab keskmiselt 125 kcal 150 ml kohta. Samasse klassi kuuluvad ka Bodreaux veinid, Merlot, Cabernet Franc, Carmenere, Petit Verdot ja Mourvedre viinamarjad.

Kuigi erinevused on väikesed, siis mainimist tasub, et Pinot Noir viinamarja veinid annavad pisut vähem kaloreid – 122 kcal ühe klaasi veini kohta, samal ajal, kui Zinfandel, millel on tüüpiliselt kõrgem alkoholisisaldus, annab sama koguse peale 131 kcal.

Valgetest veinidest on kõige vähem kaloreid üldiselt Chardonnay ja Chablis viinamarjades, so 118 kcal 150 ml veiniklaasi kohta. Valge Zinfandel on kõige kergem vein, madala suhkru- ja alkoholisisaldusega ning seettõtu on ka kaloreid ühes veiniklaasis vaid 105. Seevastu Riesling, mille magususe aste võib olla väga erinev, võib anda ühe klaasi veini kohta isegi 225 kcal.  Kuiv vahuvein või šampanja annab vaid 95 kcal ning poolmagused šampanjad kuni 125 kcal. 

Portvein on see-eest palju rammusam – siit saab klaasikesest veinist kätte 250 kcal.

Kui tahad kaalust alla võtta, siis tasub alkoholi tarbimine miinimumi viia, sest küsimus pole mitte ainult kalorites, vaid ka selles, et alkoholi pidev tarbimine vähendab kalorite põletamise efektiivsust treeningu ajal. Küll aga usuvad teadlased, et 100 ml punast veini päevas teeb tervisele ainult head ja aitab isegi kaalu alandada.

 

Buduaar.ee