Reklaam sulgub sekundi pärast

12 rumalat ettekäänet, miks sa ei saa trenni minna

Olgu suvi või talv, alati on võimalik leida põhjusi, miks mitte trenni minna.  Tõenäoliselt oled ka sina jõudnud mõelda, et sul pole sportimiseks aega. Kohe lükkame kõik “head põhjused” ümber!

Olgu suvi või talv, alati on võimalik leida põhjusi, miks mitte trenni minna.  Tõenäoliselt oled ka sina jõudnud mõelda, et sul pole sportimiseks aega. Kohe lükkame kõik “head põhjused” ümber!

ALGAJATELE:
Sinu vabandus: ma pole kunagi varem trenni teinud!
Kui alustad trenniga, tundub see alguses raske, aga ära anna alla, sest see ei kesta igavesti nii. Lihased, mida pole ammu piisavalt koormatud, on valutundlikud ja alguses võid tunda end peale trenni halvemini kui enne trenni, aga õige pea see muutub. Alusta rahulikult, sest kui hakkad kohe suure koormusega sportima, on vigastused kerged tulema. Algajal tasub võtta eratreener, kes paned paika nii treeningkoormuse kui toitumise, valesti treenides võid end vigastada ja seetõttu mitmeks kuuks trennist loobuma.

Sinu vabandus: mul on piinlik trenni minna
Tea, et mida kauem sa trenniminemisega venitad, seda raskem on alustada. Kui oled enesekriitiline, ei pea sa alustama teiste ees spordiklubis. Võid alustada kiirkõnnist looduses või piiluda enne trenniminekut mõnda rühmatreeningut – siis veendud, et seal ei ole sugugi kõik piitspeenikesed Barbied või treenitud Ksenia Baltad.

Sinu vabandus: mul pole aega
Buduaari uuring kinnitas, et just ajanappus on kõige suurem põhjus, miks naised trennist loobuvad ja oma füüsilise vormi unarusse jätavad. Aga aega tuleb leida, alusta vähesest, näiteks kolm korda nädalas 30 minutit. Näiteks ärka pool tundi varem üles või asenda sõbrannaga kohvikus lobisemine ühise metsajooksuga. Suured ärimehed, kel napib aega, teevad isegi ärikohtumisi tenniseväljakul või rattamatkal.

Sinu vabandus: spordiklubid on liiga kallid
Spordiklubi on kallis sellele, kes ei kasuta seda piisavalt regulaarselt. Näiteks maksab Kadrioru Spordiklubi jõusaalipääse limiteerimata treeningkordadega 790 krooni – kui käid kolm-neli korda nädalas trennis, maksab üks trennikord sulle pisut üle 50 krooni. Pealegi, suvi on käes ja sporti saab teha ka õues raha kulutamata.

SPORDISÕPRADELE
Sinu vabandus: mul pole praegu energiat
Kui tunned pidevat väsimust, võib see olla põhjustatud liiga rasvaste toitude söömisest ja rafineeritud suhkru tarbimisest. Kui on pingeline aeg, siis söö rohkelt puuvilju, köögivilju, lahjat liha, väherasvaseid piimatooteid ja teravilju. See kõik annab sulle energiatootmiseks tervislikke toitaineid, B-vitamiini ja rauda ning lihaste tugevdamiseks proteiini.

Sinu vabandus: ma olen sellest tüdinud
Sulle tundub, et trenn ei mõju enam ja see kõik on kuidagi igav? Kõige kergem viis tüdimusest vabaneda ja tulemuslikkust tõsta on muuta oma senist trennirutiini. Kui oled siiani olnud cardio-inimene, siis proovi nüüd vastupidavustreeningut. Juba mõne nädala pärast näed tulemusi nii oma meeleolus kui füüsilises vormis.

Sinu vabandus: ma tahan, et mu lihastel oleks piisavalt taastumisaega
Kerged tegevused, nagu näiteks ujumine ja jooga, aitavad su lihastel paremini taastuda ja leevendavad ka lihasevalu. Seetõttu tasub vaatamata väsinud ja valutavatele lihastele end edasi liigutada – küll teise alaga tegeledes.

Sinu vabandus: ma kõnnin tavaliselt tööle ja koju, see on piisav koormus!
Oleneb, kuidas võtta. Kui sul on istuv töö, siis vajad kindlasti rohkem liikumist, minimaalselt 30 minutit. Inimkeha pole loodud kaheksa tundi järjest istuma ja sellist tööd tuleb korralikult tasakaalustada füüsilise koormusega – vaid nii saad oma tervist ka vanaduspõlveks hoida. Kui sa kõnnid päevas enam kui 30 minutit, tuleks sellele lisada koormustreeningut, sest kõndimine pole ühele noorele inimesele piisav pingutus.

Sinu vabandus: ma alles taastun haigusest
Oh jaa, see on Eesti kliimas vägagi tüüpiline, et pidevalt on käsil üks haigusest taastumine. Pole mingit selget reeglit, kaua peaks üks täiskasvanud inimene pärast külmetushaigust ootama, enne kui saab treeninguid jätkata, kuid kindlasti ei tähenda see kuuajalist treeningpausi. Üldiselt soovitavad arstid usaldada oma sisetunnet ja kainet mõistust – kui jõud on taastunud, tasuks kohe alustada kergema treeninguga. Kui oled olnud voodihaige, siis alusta jalutuskäikudest. Jalutuskäik on igati hea test iga haiguse puhul – kui paarikümneminutiline jalutuskäik väsitab su ära, siis järelikult ei ole sa veel valmis trenni tegema. Tavaliselt aitab kerge trenn füüsilist ja mentaalset vormi kiiremini taastada ning vähendab ka tõenäosust, et sa jälle kohe haigeks jääksid.

Sinu vabandus: ma olen väikese lapsega kodus ja mul pole teda trenni ajaks kuhugi jätta
Tegelikult, kui sa väga pingutad, siis kindlasti leiad kellegi, kes sulle lapse kõrvalt paar vaba tundi päevas annab. Pealegi, väike laps ju magab lõunaund. Ja mida teed sina sel ajal? Trenni. Poes on palju häid treeningvideoid, mille järgi harjutada. Loomulikult võid teha ka oma trenniplaani, tühi põrand pakub nii palju võimalusi kogu keha treenimiseks – alusta kõhulihastest, kätekõverdustest ja kükkidest.

Sinu vabandus: ma käisin sünnipäeval, kõht on ikka veel täis
Eeldusel, et sa järgid normaalseid toitumisreegleid, millest kõige olulisem on see, et sa sööksid mõõdukaid portsjoneid, peaks sinu toit seeditud olema paari tunniga. Pealegi, kerge trenn kiirendab seedimist. Kui sattusid siiski pisut rohkem sööma, siis seda enam tuleb treeni minna – anna kehale veel üks lisatund ja hakka spordiklubi poole astuma.

 

Buduaar Shopping