Reklaam sulgub sekundi pärast

ROXY AITAB TULISELT TÄHISTADA: kirgliku peobändiga “lava taga”

Buduaari ajakiri

Liisbet Saue

Peobänd Roxy
Peobänd Roxy / Foto: Terje Talts

„On lood, mis sütitavad särgiväel kallima juurde jooksma, kui sul pole und või viivad sõitma, hoia ainult kinni!“ ütleb kirglikult peobändi Roxy solist Katre Sepp. Paljud väikesed tüdrukud unistavad oma bändist ja Katre jaoks on see soov täitunud. Buduaar uuris, miks bändielu nii äge on.

Roxykaid on kokku viis: lisaks Katrele teevad bändis kaasa ka Kallervo Karu trummidel; Oskar Orupõld basskitarril, kontrabassil ja taustvokaalis; Risto Virkhausen kitarril ja taustvokaalis ning bändi tehniline juht Steven Kingo, kes pole muusikalise elamuse pakkumise valguses muusikutest sugugi vähem tähtis. Olgugi, et bändis on ülekaalus meesenergia, ütlevad poisid ise, et Roxy on väga paljuski Katre nägu.

Selleks, et viimast lauset paremini mõista, läheme tagasi Roxy sünni juurde. Katre ise peab bändi alguslugu lausa muinasjutuliseks, sest kokku said mitu head juhust. Nimelt viibis Katre parajasti peol, kus muusikat mängis eriti vinge ansambel. Loomulikult tahtis ta hirmsasti koos ägeda ansambliga oma parimale sõbrannale laulda.

Bändiliikmed olid nõus ja üheskoos täiesti võõra inimesega esitati Tina Turneri lugu „The Best“, mis pälvis publiku poolt eriti kuuma vastuvõtu. Temperatuur köeti lausa nii kõrgeks, et pärast ühisesitust ei tahtnud bänd sugugi leppida tõsiasjaga, et Katrel veel enda livebändi polnud. Nii võttis solist südameasjaks Katrele bändi organiseerimise ja Roxy oligi sündinud.

Seksikas ja rokihõnguline

Nimi Roxy jääb ilmeksimatult kõrvu, seostudes seksika ja kuuma rokivaibiga. Ometi oli bändiliikmetel alguses kahtlus, et kas tõesti võtta nõnda paljukasutatud nimi. „Nüüdseks on meie Roxy kujunenud nii omanäoliseks ja isepäiseks, et on igati uhke olla just sellise nimega,“ kinnitavad nad.

Ei ole paremat sündmust bändinimele vastava energia vabastamiseks kui üks korralik pidu. Roxy on uhkusega just peobänd, sest elu ilusad ja olulised hetked väärivad tähistamist. „Pidu on võimalus mäletada elu tähtsaid hetki eriti säravalt ja meie tahame sellele päriselt kaasa aidata,“ selgitavad bändiliikmed, et lugude repertuaari valides on olulisteks märksõnadeks olnud tantsimine, kaasa laulmine, rokkimine, hullu panemine ja loomulikult ka quilty pleasure laulud.

„Meie esitatavad lood on tihti juba möödunud aegadest inimeste jaoks eriliselt hea auraga, kuid esitame ka soovilugusid ja see on olnud paras seiklus. Inimesed armastavad suuri lugusid, mille õppimine on olnud äärmiselt võimas tunne, tihti vaid üheks esitamiseks, aga meile meeldib mõelda, et hoiame lugusid justkui elus ja loome uusi mälupilte. Kuniks meil jätkub selle tegemiseks kõvasti energiat, anname kuuma!“

Kuuma annavad nad kahtlemata, sest panevad piduliste sõnul alati ka müürililled ja karud tantsima. Pole võimalustki, et mõni külaline nurka konutama jääks, kui lavalt kõlavad parimad hitid.

Roxy repertuaari on valitud parimad lood 80ndatest, 90ndatest ja tänapäeva muusikast ning külalistelt on pälvitud kiidusõnu, et teist sellist Eestis ei ole. Ometi ei soovi nad end ise teistega võrrelda ja poetavad hoopis tarkusetera, et igaüks tundvat enda peobändi paljude hulgast ära.

Peobänd Roxy
Peobänd Roxy / Foto: Terje Talts

Pidu bändiliikmeis eneses

Uurides, millised muusikapalad bändiliikmeis endis peomeeleolu loovad, ei olegi lihtsasti vastatav küsimus. „Neid lugusid on meeletult, kuid märksõnadena võib välja tuua hästi kitarrised ja kiire rütmiga lood. Näiteks Genesis „Jesus He Knows Me“ ja Mötley Crüe „Kickstart My Heart“,“ toob Katre näiteid.

Mõiste „hea pidu“ lahkamine on aga hoopis lihtsam. See on üritus, kus õhus on soojus ja armastus, tuntav avanemine ja vabanemine ja tunne, et kui kell seitse hommikul koju jõuad, ei kahetse möödunust midagi.

Eredad emotsioonid

Üht kõige meeldejäävamat esinemist valida on keeruline, sest igal peol on oma nägu. Ent siiski meenub bändiliikmetele üks eriline pulm, kus tseremooniaks mängiti Metsatöllu laulu originaalist veelgi süngemalt. „Pruut tuli paadiga mööda oja ja see oli väga ürgne kogemus,“ meenutab Oskar.

Sellepärast ongi muusikal nii suur võlujõud, et ta võimendab ja vabastab meis erinevaid emotsioone. Nende hulgas ka igatsust ja iha.

Mis siis on see üks laul, mis sütitab särgiväel kallima juurde jooksma? „Oleneb kallimast ja õrnalt ka ilmast,“ lähevad bändiliikmete suud muigele. „Aga meie tehniline juht Steven Kingo näiteks paneb kohe jooksu, kui kuuleb Little Bigi esituses lugu „Tacos“ ja basskitarrist Oskar ei suuda paigale jääda, kui kõlab Duran Durani „Come Undone“. Ülejäänud kolm on meist alati pisut tulised,“ naerab Katre ja laseb veenduda, et Roxyt iseloomustavad kõige paremini kolm sõna – positiivsus, töökus ja tohutu energia, mida tuleb ise kogeda.

Peobänd Roxy
Peobänd Roxy / Foto: Terje Talts