Reklaam sulgub sekundi pärast

BUDUAARI EKSPERIMENT: pidudehooajaks näod särama

Külmakraadidega annavad endast taas märku mitmed suvel peidus olnud nahaprobleemid. Buduaari tiimi liikmed Kristiina ja Kaidy otsustasid Medemise nahakliinikut külastades katsetada, kas paari nädalaga on jõulu- ja aastavahetuspidude ajaks võimalik näonahk korrale kutsuda. Kristiina murrab pead, kuidas astuda vastu probleemsele näonahale, samas Kaidy alustab võitlust vananeva näonahaga.

Kristiina katsetab – probleemse näonaha ravi

Võitluses nahaprobleemidega olen mina see jaanalind, kes pea liiva alla pistab ehk teisisõnu olen igapäevaselt harjunud punetava, ebaühtlase ja suurepoorilise naha meigikihi alla peitma. Sobivad hooldustooted ja mineraalkosmeetika on juba kasutusel, kuid aknele mõeldud karmid ravimid tunduvad olevat liiast. Sel juhul olekski kuldne kesktee leida mõni toimiv hooldus nahakliinikus.  

Pikalt mõtlemata seadsin sammud Medemis Clinicu nahaspetsialisti konsultatsioonile. Minu eesmärk on saada pühadeks puhas ja ühtlase tooniga näonahk, mida ei peaks igapäevaselt meigiga katma. Võttes arvesse minu näonaha seisukorda, määras spetsialist Liisa Raudmets mulle IPL punetuse ravi. IPL fotovalguse ravi vähendab edukalt punetust ja rasueritust ning ühtlustab naha jumet, taandades nii põletikulisi koldeid kui ka punnidest tekkinud aknearmikesi. 

Spetsialist soovitas mul nahamurede lahendamiseks teha kahest IPL protseduurist koosneva kuuri. Kuna aga kahe laserprotseduuri vahele peab jääma neli nädalat, pakkus Liisa lisalahendust – tulemuse tõhustamiseks teha kahe IPL protseduuri vahel ka keemiline koorimine. See mõte meeldis mulle kohe, sest olen varem Medemises keemilise koorimise kuuri läbinud ning tänu sellele ka oma teismeea akneprobleemidest vabanenud. Keemiline koorimine balansseerib naha rasueritust, puhastab ja ühtlustab jumet ning annab nahale kohese sära.

Esimesest IPL protseduurist on tänaseks möödas kaks nädalat ja juba tunnen, et naha olukord on paranenud –  punetus on oluliselt järele andnud ja näotoon ühtlasem. Samuti tunnen, et nahk ei ole enam nii rasune kui varem.

Kristiina nahk enne (vasakul) ja pärast ühte IPL ravi protseduuri.

Protseduur ise oli väga kiire – viibisin kliinikus umbes 20 minutit. Kuna fotoravi oli minu jaoks uus, siis esialgu ei teadnud, mida oodata. Spetsialist seletas aga rahulikult, et fotosähvatused võivad olla veidi ehmatavad, kuid mitte valusad. Täpselt nii oligi, ja kokkuvõttes ei loe ma seda valusamaks kui kulmude kitkumist. Kindlasti plaanin ka teise protseduuri teha, sest pooride ahenemine võtab veel aega, kuid minu jaoks oli ühest lihtsast protseduurist juba piisavalt kasu, et näonahka ja üldmuljet oluliselt parandada.

Kaidy katsetab – vananeva näonaha ravi

Juba pikemat aega on mul olnud mõttes teha läbi mõni näoprotseduur, mis võiks vananemisele vastu astuda. Minu mureks on eelkõige fotovananemine ehk liigsest päikese nautimisest tekkinud pigmendilaigud ja sellega kaasnev ebaühtlane näonahatoon. Seni olen kasutanud vaid silmaümbrus- ja näokreemide kvaliteetsarju ja seerumeid. Keerulisemate protseduuride suhtes olen olnud kaalutlev ja veidike kartlik – ei soovi, et midagi valesti läheks. Seekord aga otsustasin oma näonaha Medemise spetsialistide hoolde usaldada.

Konsultatsioonil uuris spetsialist Yulia Dotsenko mu näonahka põhjalikult ja määras mulle IPL fotonoorenduse protseduuri. Tegu on fotolaseri protseduuriga, mis eemaldab nahalt pigmendilaigud ja stimuleerib nahas kollageeni sünteesi, muutes seeläbi nahka siledamaks ja pringimaks. Protseduur toimib sarnase intensiivse pulseeriva valguse (IPL) meetodil, millel põhineb ka IPL punetuse ravi, ent toimivad need küllaltki erisugustele probleemidele. Minu puhul soovitas spetsialist läbi teha kaks protseduuri. Praeguseks saan jagada oma esimese protseduuri kogemust, mis võttis üllatuslikult vähe aega. Järgmisel korral saan kasvõi lõuna ajal Medemisest läbi põigata ning 30 minutiga kontoris tagasi olla. 

Kaidy nahk enne (vasakul) ja pärast ühte IPL ravi protseduuri.

Valgusimpulsid olid esialgu küll pisut ehmatavad ja ebamugavad, kuid mitte valusad. Hiljem oli ka nahk veidi punetav, ent mingit silmnähtavat turset ei tekkinud ning õhetus taandus samal õhtul. Pärast protseduuri märkasin, et näotoon oli ühtlasem ja enamik pigmendilaike palju heledamad. Taanduma on hakanud ka pisikesed kortsud ning õhetav punetus põskedelt ja ninaümbrusest on nüüd kadunud. Minu jaoks on aga kõige olulisem üldpilt, mis jätab nüüd palju värskema mulje. Tütar, kes ei olnud mind vahepeal näinud ega teadnud, et protseduuril käisin, jagas koheselt komplimendi, et näen kuidagi väga värske välja – see oli väga tore tagasiside!

Protseduuri kohta uuri lähemalt SIIT.