Reklaam sulgub sekundi pärast

KAS KIRBUTURULT ON mõistlik kosmeetikat soetada?

Kirbuturgudel müüakse hunnikute viisi kosmeetikat, mida müüja on juba proovida võinud. Kuna kaup käib, võib sedasi ju päris kenakese summa kokku hoida. Millist kosmeetikat kirbuturult osta võib ja mida kindlasti mitte? Milliseid riske kasutatud kosmeetika ostmine kaasa tuua võib?

Kosmetoloog Sara Pulkamo ei ostaks endale kirbuturult iialgi näole kantavaid tooteid, mis on kreemjad või vedeliku kujul. Nendeks on näiteks huulepulgad, ripsmetuššid, huuleläiked, silmalainerid, meigikreemid, silmaümbruskreemid ja näokreemid. 

"Soetades endale huultele või silmade ümbrusesse kantava toote, ei või sa kunagi teada, kas selle kasutajal on olnud näiteks huuleherpes või silmapõletik. Need võivad aga tootelt uuele omanikule üle kanduda," sõnas Pulkamo.

Ka juba kasutatud näokreem on tõeline bakteripesa, kui eelmine omanik on seda purgist pesemata sõrmedega võtnud. See võib põhjustada aga tõsist põletikku. Sama oht on ka kõikide kehakreemidega. 

Aga lõhnad?

Ka kasutatud lõhnaõlide ostmisel on oma risk, sest turul liigub ringi palju võltslõhnu. Eriti näeb selliseid lõhnaõlisid müügil populaarsetes turismikohtades. "Ma ei kannaks mitte iialgi oma nahale võltslõhnu, sest nende koostisosad on suureks müsteeriumiks," leidis Pulkamo. 

Millal toode on avatud?

Kõige suurem risk kasutatud kosmeetikat ostes on see, et sa ei tea, millal toode avatud on. Sellisel juhul tuleb ise mõistada, kas kosmeetikum on juba pahaks läinud või kaua see veel säilida võib. Ka pole teada, kuidas kosmeetikat eelnevat säilitatud on. Näiteks ei meeldi kosmeetikale niiskus ja soojus, kuid enamus naisi kipub seda just duširuumis säilitama. 

Mida siis osta julgeb?

Kosmeetik julgeks enda sõnul osta puuderjaid tooteid, näiteks lauvärve, sest nendes ei leidu nii palju baktereid. Samuti söandaks ta osta näiteks juukselakki. Sellest hoolimata soovitab Sara suhtuda kasutatud kosmeetikasse äärmise ettevaatlikusega. "Üldine reegel on, et kosmeetika ostetakse alati uus."