Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann

NII TEHES kindlustad endale kaunid ja pikad ripsmed

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Jumestus
Foto: Mardo Männimägi / Modelli jumestus: Ave Rüütel

Kui sinagi oled tundnud, et ripsmed pole piisavalt pikad ega tihedad, on meil häid uudiseid. Nimelt on olemas head nipid,
kuidas ripsmete eest paremini hoolitseda ja nende ilu rõhutada.

Meigikunstnik Ave Rüütel soovitab rasuse või kombineeritud nahatüübi puhul eelistada aastaringselt pigem veekindlat tušši, mis ei lähe laiali. „Kindlasti aitab toote püsivusele kaasa ka puudri kandmine silmalaugudele – see hoiab naha kuivana ja tänu sellele ei teki ripsmetušist kokkupuutel nahaga värvitriipe,” jagab meigikunstnik eriti kasulikku nippi. Tema lemmikud ripsmetušid on Lancome’ Hypnôse, mida on ka veekindlat varianti ja ilmastikukindel TonyMoly Panda’s Dream ripsmetušš.

Kui ilm on sajune või üldse väga niiske, võiksid kõik eelistada veekindlat ripsmetušši. „Sajusel päeval soovitaksin värvida ainult ülemised ripsmed ning jätta alumised värvimata, sest alumisel silmalaul kipub tušš niiskuse tõttu ja kokkupuutel nahaga kergemini laiali minema.”

Tihedamad ja pikemad ripsmed

Ripsmetuši valimisel soovitab meigikunstnik tähelepanu pöörata tuši harjakesele. Lühemad ja hõredamad ripsmed vajavad paksemat ning kiulisema harjaga tušši, mis annab ripsmekarvale paksust, tekitades tihedamate ripsmete efekti. „Pikemate ripsmete puhul tuleks eelistada silikoonist harjakest, mis aitab ripsmekarvu ilusti pikkusesse kammida ja neid eraldada,” soovitab Ave Rüütel, andes ka siinkohal ühe hea nipi. „Tõmban alati enne ripsmetuši peale kandmist musta silmapliiatsiga ripsmete vahele peene joonekese, mis lisab pilgule juba enne tuši pealekandmist märgatavalt rohkem sügavust.” Pidulikuma sündmuse jaoks jumestust tehes soovitab Rüütel kaaluda ka liimitavate ripsmetutikute kasutamist, mis annavad silmadele eriti pilkupüüdva efekti.

Pikemate ripsmete efekti saavutab kerge vaevaga kvaliteetse ripsmekoolutajaga. „Esmalt suru ripsmed koolutaja vahele võimalikult ripsmejuure lähedalt ning järgnevatel kordadel liigu väikeste vahedega juba veidi ülespoole.” rõhutab meigikunstnik, et kindlasti tuleb koolutajat kasutada enne tušiga värvimist, sest vastasel juhul võid ripsmeid kahjustada. „Parim ripsmekoolutaja, mida olen kasutanud ja mis peab väga kaua vastu on Shiseido koolutaja,“ soovitab Rüütel.

Tugevate ripsmete alustalad

Igapäevaselt saame oma ripsmete heaolu eest hoolt kanda sellega, et eemaldame enne magamaminekut korralikult meigi. Tihti on häda selles, et veekindlad ripsmetušid on raskesti eemaldatavad ja iga meigieemaldaja nende peale ei hakka. Sellisel juhul tuleb meigikunstniku sõnul valida õlibaasil puhastusvahend. „Vala meigieemaldaja vatipadjale ning hoia seda mõni sekund kinnisel silmal, enne kui padjakesega ripsmeid hõõruma hakkad. Niiviisi saad värvi ripsmekarvalt lahti sulatada, ilma et tugevama hõõrumisega ripsmeid kahjustaksid,” annab Rüütel head juhised.

Üks nipp, kuidas looduslikul ja soodsal viisil oma ripsmeid tugevdada, on pärast meigi eemaldamist ripsmetele vatitikuga riitsinusõli peale kandmine. „Regulaarsel kasutamisel annab õli ripsmekarvakestele jõudu ning see pikendab märgatavalt nende eluiga, tänu millele jõuavad nad pikemaks kasvada,” ütleb Rüütel, et silmipaitavaid tulemusi on kindlasti näha juba paari kuu jooksul.

Ripsmete värvimine
Foto: 123rf

Tootesoovitused

ilutoode
Foto: tootja

Lycia Acqua Micellare vatipadjad mitsellaarveega sobivad nii silmadelt kui huultelt ka veekindla meigi eemaldamiseks. Vatipadjad on alkoholivabad ja sisaldavad hüaluroonhapet, argaaniaõli ja eufraasiat – kokku 96% looduslikku päritolu koostisosasid. Hind: 5,90 €

Foto: tootja

Intensiivse värviga IDUN Minerals Magna pikendav must ripsmetušš loob eriti pikad, kaunilt eraldatud ja tihedad ripsmed. Väike hari teeb pealekandmise lihtsaks ja sellega pääseb kuni ripsmejuurteni. Täistaimne tušš on ideaalne lühikestele ripsmetele. Hind: 12 ml 18,94 €. Müügil Apotheka Beauty e-poes, Ülemiste Ideaalkosmeetikas, e-poodides mylook.ee, purecosmetics.ee, loverte.com ja veganshop.ee

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann