Reklaam sulgub sekundi pärast

STIILNE NAINE Triin Luhats: elementaarne puhtus käib stiilse inimese juurde

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Teleprodutsent Triin Luhats hindab riietumise juures terviklikkust ja harmooniat.

Milline on sinu silmis stiilne naine?

Minu jaoks on oluline tervik, mitte üksnes naise välimus. Mõni inimene kannab selliseid rõivaid, mida enda seljas ette ei kujutaks, aga kui tema olemust vaadata, sisu ja tarkusega tutvuda, siis see võib olla ootamatult stiilne. Stiil tähendab terviklikkust ja harmooniat, mille moodustab ka see, kuidas naine on meigitud, suhtleb ning mõtteid avaldab.

Stiilsus võib olla ka ajas muutuv. Näiteks see stiil, mida eelistad kanda 20-aastaselt, on ilmselt 40-aastasena midagi muud ning seda arengut on väga huvitav vaadata.

Kindlasti ei mõista ma kunagi hukka seda, kuidas üks või teine inimene riides on, küll aga meeldib mulle puhtus. Elementaarne puhtus käib alati ühe stiilse inimese juurde. On olnud küll trende, kui inimesed jätavad tahtlikult endast lohvaka või sassy mulje, aga see pole sama, kui sul on räpased riided seljas.

Ülioluline komponent inimese stiili juures on minu jaoks ka parfüüm. Lõhn loob nii esmamulje kui paneb nii-öelda täpi i-le. See on minu väike stiilikiiks, ma tean. Erinev parfüüm sama inimese ja isegi sama outfit’i juures annab täiesti erineva kogumulje.

Mis on sinu suhe moetrendidega?

Trendid tulevad ja lähevad ning siis tulevad jälle. Nende jälgimine ei ole minu jaoks eluliselt tähtis. Teisalt olen oma töö tõttu trendidega kursis, sest nad on loomulikult minu ümber, mõjutades mind siiski, kasvõi alateadlikult. Kevadel on ju loomulik, kui soovid oma ellu rohkem värve tuua ja helgemalt riides käia. Suvel end musta riietada ei soovi, see on juba ebamõistlik.

Mulle väga meeldivad ajatud esemed. Mõnus valge triiksärk, mustad püksid ning hea must kleit võiksid alati olemas olla. Rõivaese ei pea olema klassikalise lõikega, aga kvaliteetsest kangast ja hästi õmmeldud. Ma ei ole kiirmoe vastane, aga väldin seda üsna teadlikult, olles kursis sellega, kuidas rõivaid toodetakse. Mulle meeldivad pikaaegselt kasutatavad ja kombineeritavad rõivaid, tuues komplekti juurde mõne uue põneva nüansi näiteks jalanõude või värvika salli näol.

Mul on vedanud – olen püsinud samades mõõtudes ligikaudu 25 aastat ja saan siiani kanda asju, mis on üle 20 aasta vanad.

Kuidas mõjutab töö sinu rõivavalikuid?

Tööl sõltub riietus sellest, kas on võttepäev või mõni esitlus, kas pean ise esinema või on igapäevane tööpäev, kus olen kodus või mõne töökaaslasega jalutamas. Võttepäeval olen hästi palju jalgadel ja liigun ning on ülioluline, et jalanõud on mugavad ja riietus kvaliteetsest kangast, võimaldades kergelt liikuda. Võtete aegu ei saa kanda näiteks kitsast miniseelikut või litritega toppi. Hea meelega kannan kleite tossudega, väga suur sõber olen teksade ja valge T-särgiga, mille peale panen musta jaki. Vöö ja taskud on minu jaoks olulised, et kanda bodybacki, tänu millele kuulen, mis toimumas on. Vahel on vaja rõivaid kiirelt kombineerida – päeva esimeses pooles on võte, aga õhtul on vaja välja minna. Sel puhul lähen tihtipeale kodust välja tossudes, mille õhtu saabudes kontsakingade vastu vahetan.

Sinu suvine must-have rõivaese või lemmikkomplekt?

Suvel on loomulikult olulised hästiistuvad bikiinid. Kui saan olla vabalt mere ääres, eelistan mõistlikkuse piires nautida päikest, õhku ja vett. Ka mõnusad lendlevad ja õhku läbi laskvad kleidid on väga minu teema. Armastan nii värvilisi kui valgeid kleite ning see, mida kannan, sõltub tujust.

Kangastest eelistan linaseid ja puuvillaseid, sünteetikat ei saa üldse kanda, sest see ajab naha kihelema.

Jalanõud peavad suvel samuti olema mõnusad ja mugavad, et olla liikuv – mulle on seda väga vaja. Inimese loomulik olek on olla liikumises ja ka riietus peab seda võimaldama. Vahel näeb mõni ese pildil ilus välja, aga selga proovides tunnen end selles ebamugavalt. Ärge uskuge alati kõike, mida ilusal pildil näete, võib juhtuda, et sa ei saa nende esemete sees hingata.

Rõivaid valides soovitan alati proovida läbi, kas saad nendes kükitada, istuda ja käia. Kui juba natuke kuskilt pigistab, pole mõtet mõelda, et võtad alla ja siis kannad seda. See jääb kappi seisma, samamoodi ka kingad. Võid kaunist eset küll imetleda, aga pärast oled ikka stressis, miks ta sinu seljas küll ilus ja mõnus ei ole.

Rõivaese, mida sa ei paneks kunagi selga või stiil, mida kunagi ei kannaks?

Ma ei saa öelda, et never ever. Kunagi ei tea, mida elu ette toob. Ma ei ole väga miniseelikute kandja ning ei arva enda puhul neist midagi, aga mulle meeldib, kui teised neid kannavad.

Kui stilistid ütlevad, et proovime, siis on inimesi, keda usaldan end riietama. Meil on stilist Maarja Siimuga olnud juba ammu plaan, et teeks pildiseeria, mille jaoks otsime kokku kõige ebastiilsemad ja vähem kokkusobivamad riided ja vaatame, mis sellest välja tuleks.

Olen tänu koroona põdemisele nii pikalt „maitselage” olnud, et mul on lausa ametlik paber selle kohta, seega oleks see äge ära teha! Nii et mine tea, võin vabalt latekstopi ja narmastega miniseeliku selga tõmmata! Vahel tasub endale lubada pöörasust, vabadust ja vaadata, mis saab!

Parim stiilinõu, mille oled saanud?

Mul oli väga hea etiketiõpetaja Maaja Kallast, kes alati rõhutas puhtuse olulisust. Teiseks, riietus ei tee inimest, inimene teeb riietuse. Kolmandaks pean silmas ka etiketireegleid. Kui osaled näiteks sündmusel, kus kõik on pikkades kleitides, aga oled sattunud sinna hoopis pükstes, on sinu asi püksid väärikalt ja stiilselt välja kanda. Mulle küll ei meeldi teksadega teatris käimine, aga vahel võib teksades inimene olla väärikam ja kaunim, kui see, kes on rohkem sätitud. Tuleb ka austada sündmuse korraldajat, aga vahel võib juhtuda, et inimene ei saa neile nõuetele vastata.

Milliseid brände ja poode armastad?

Olen väga halb poodleja, aga mulle väga meeldivad Eesti moekunstnike loodud rõivad. Disainerid, kelle loomingut tihti kannan, on Lilli Jahilo, Iris Janvier, Diana Arno, Liisi Eesmaa, Karolin Kuusik, Eve Hanson ja Piret Kuresaar. Rätsepatööna valminud pintsak, püksid ja kleit tõesti tasuvad end ära.

Lapsed ka juba vaatavad mu rõivaid sellise pilguga, mida sooviksid tulevikus kanda. Näiteks kannan palju Dieseli, Hugo Bossi, AllSaintsi ja G-Star RAW’ riideid. Reisidel käies armastan vintage poodides ja väikestes butiikides käia. Hindan kvaliteeti, vastupidavust ja pikaealisust ning et rõivaese sobituks kokku ka muude asjadega mu garderoobis.