Reklaam sulgub sekundi pärast

5 PÕHJUST, miks sa dieettoiduna hinnatud spinatit sööma peaksid

Womens Health paberväljaanne

naine salatit söömas
naine salatit söömas — FOTO: 123rf.com

Spinati näol on tegu ühe tõeliselt tervisliku ja toitaineterikka taimega, mida hinnatakse eelkõige mineraalsoolade ja vitamiinide sisalduse pärast. Kuid põhjuseid, miks sa iga päev peaksid spinatit oma toidule lisama, on veel mitmeid. 

Allpool toome välja spinati viis imelist kasutegurit:

Hea sinu verele

Spinat sisaldab märkimisväärses koguses organismile vajalikke mineraalaineid: rauda, joodi, kaaliumit. Tänu sellele tugevdab spinat verd, soodustab vereloomeelundite tegevust ning aitab reguleerida kilpnäärmetalitlust. Rauasisalduse poolest ületavad spinatit vaid petersellilehed.

Sinu vererõhk on stabiilne

Spinat sisaldab ohtralt kaaliumi, mis aitab naatriumi mõjul tekkinud kõrget vererõhku stabiliseerida. Paljud inimesed tarbivad suures koguses soolaseid toite ning neis leiduv naatrium põhjustab vererõhu tõusu ja sellega seonduvaid tervisehäireid – kaalium aga tasakaalustab seda.

Sul on kiirem ainevahetus ja puhas seedesüsteem

Spinat mõjub hästi ka seedesüsteemile! Nimelt leidub selles ohtralt kiudaineid, mis kiirendavad seedimist ja aitavad organismist toksiine välja viia. 

Sul on tugevam süda

Spinatis leiduvad valgud sisaldavad komponente, mis takistavad veresoonte ahenemist ja see omakorda hoiab ka vererõhu kontrolli all. Lisaks sisaldab spinat luteiini, mis ennetab kolesterooli tõusu.

Sul on tugevam tervis

Spinatis leiduvad  A-, C-, E-, D- ja B-vitamiinid soodustavad immuunrakkude teket ning tänu sellele muutub immuunsüsteem tugevamaks ehk sa ei jää enam kergesti haigeks.