Reklaam sulgub sekundi pärast

NAERA PURUKS! Just need näojooga harjutused on kõige naljakamad

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: Tetiana Filatova

Näojooga treener Mai-Liis Kivistik, kes näojoogat ka Rõõmufestivalil läbi viib, ütleb, et näojooga harjutuste tegemine aktiveerib ja stimuleerib näolihaseid. See liikumine ja aktiivsus käivitab endorfiinide vabanemise, mida tuntakse ka kui ”hea tuju hormoon”. Endorfiinid soodustavad õnnelikkuse ja heaolu tunnet ning panevad sind end rõõmsamalt ja positiivsemalt tundma. Ta jagab ka mõnda näojooga harjutust, mida tehes on hea tuju garanteeritud!

Näojooga julgustab sind tegema erinevaid näoilmeid ja olema mänguline

Mai-Liis kirjeldab, et see on rõõmsameelne ja nauditav tegevus, mis toob esile sinu loovuse ja mängulisuse. Aitab pöörata tähelepanu ka meie sisemisele lapsele. Mänguliste ilmete omaksvõtmine võib lisada sinu igapäevaelusse rohkelt lõbu ja spontaansust.

Näojooga harjutused hõlmavad sageli liialdatud liigutusi ja naljakaid ilmeid, mis võivad loomulikult viia naerupahvakuteni. Naermine on suurepärane viis stressi maandamiseks, tuju tõstmiseks ning rohkema rõõmu igapäevaellu toomiseks. Näojooga võib tekitada argiellu naeruhetki ning aidata sul hoida positiivset mõtteviisi.

Näojooga soodustab keha ja meele ühenduse loomist. Kui tegeled harjutustega, muutud teadlikumaks oma näo liikumistest. See suurenenud teadlikkus võimaldab sul olla hetkes kohal ja hinnata näoilmete ja lihaste liikumiste lihtsaid naudinguid, muutes soovi korral liikumisi ning tuues kogemusse rõõmu ja lõbu.

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: Tetiana Filatova

Näojooga tegemine võib nalja teha ka teistele

Mai-Liis kirjeldab mõnd lõbusamat lugu. Üks näojoogataja tegi reisil oma toas hoogsalt harjutusi. Ta oli seljaga ukse poole ja ei märganud, et vahepeal oli üks reisi sõpradest tuppa sisenenud. Tema nägu oli hindamatu, sest ta ei saanud aru, miks naine neid grimasse teeb.

Üks naine oli kodus näojoogat harjutamas, kui nende kass otsustas seltsi tulla. Ühel hetkel märkas naine, et kass üritab kaasa teha. Sellest sai lõbus naeruhetk.

”Mina teen alati autos punase tule taga topeltlõua harjutust, mis sisaldab endas ka keele näitamist mõlemale poole külgedele. Olen mitu naerupahvakut kõrvalolevatest autodest saanud. See on ka minu väike missioon. Jõuda Eestis nii kaugele, et ühel hetkel iga naine teab seda harjutust ja teeb mulle autos vastu,” räägib Mai-Liis.

— FOTO: Tetiana Filatova

Naera puruks! Viis kõige lõbusamat näojooga harjutust, mida saad ise teha

Mai-Liis tõdeb, et huumor on tihti subjektiivne, aga siin on mõned näojooga poosid, mida mitmed inimesed on pidanud töötubades eriti lõbusaks:

  • "Kala nägu": Suru huuled kokku, ime põsed sisse ja ürita samal ajal naeratada. See on veider ilme, mis võib sind naerma ajada.
  • "Üllatunud pilk": Ava silmad nii suureks kui võimalik ja venita suu "O" kujuliseks. See poos võib tekitada mulje, nagu oleksid just midagi šokeerivat või naljakat näinud.
  • "Nõretav suudlus": Pruuti huuled nii, nagu oleksid valmis kedagi suure suudlusega üllatama. Võid isegi teha suudluse heli, et lõbusam oleks.
  • "Buldog": Tõsta alahuul nii kõrgele ja väljapoole kui võimalik, justkui jäljendades buldogi nägu. See on koomiline ilme, mis võib naeratama panna.
  • "Lõbus keel": Siruta keel nii kaugele kui võimalik ja ürita sellega oma nina puudutada. See poos võib välja näha absurdne, kuid võib sind naerma ajada.
Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: Tetiana Filatova