Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Kes ma olen? Gurudev Sri Sri Ravi Shankar: me oleme palju enamat kui meie nimi või amet

Gurudev Sri Sri Ravi Shankar
Gurudev Sri Sri Ravi Shankar — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

14. juunil toimus Tallinna Lauluväljakul Eesti suurim ühismeditatsioon, mida viis läbi inimväärtuste eestkõneleja, rahvusvaheliselt respekteeritud rahu eestkostja ja humanist Gurudev Sri Sri Ravi Shankar. Mitmekordne Nobeli rahupreemia nominant lausub, et ütleks kõigile neile, kes pole temaga veel kohtunud, et on see, kes palub kõigil endalt küsida: „Kes ma olen?“. Ta toob eksklusiivses GoodNews intervjuus välja, et kõnealuse küsimusega saab alguse inimese vaimne teekond.

Me oleme palju enamat, kui meie amet või nimi

„Kui kõik hakkavad endalt küsima: „Kes ma olen?“, siis see küsimus suunab teid vaimse teekonna rajale. Tavaliselt identifitseerime ennast kellegina - mingi positsiooni, kvalifikatsiooni, pere või rahvusega, aga kui peate endalt küsima: „Kes ma olen?“, siis sealt algab vaimne teekond,“ räägib ta ja lisab, et see on eneseavastamise teekond, kus minnakse kaugemale identiteedist. Nimelt oleme me palju enamat kui meie amet, nimi või kvalifikatsioon.

„See on midagi väga olulist. Tavaliselt identifitseerivad inimesed end rahvuse, usu, kultuuri, keele, soo ja kõige sellega. Ütleksin, et kõigepealt peaksite teadma, et olete osa universaalsest valgusest ja alles siis olete inimene. Meie teine identiteet. Kolmas peaks olema see, et kas olete mees või naine. Ameerikas on selle kohta suur debatt. Nii, et igaüks võib valida oma identiteedi. See on aga juba omaette küsimus ja mul on selle kohta teine arvamus. Seejärel tuleb rahvus, usk, keel. See, mis toimub Iisraelis ja Palestiinas, on religioossete identiteetide kokkupõrge. Seega peame minema kaugemale sellest kõigest. Ainult siis saame leida sisemist rahu ja rahu ühiskonnas,“ pajatab Gurudev Sri Sri Ravi Shankar.

Kuni me ei saavuta stressivaba meelt ja vägivallavaba ühiskonda, ei saavuta me ülemaailmset rahu

Kõigile neile, kes mõtlevad, kuidas alustada enesearengu ja rahu teekonnal ning soovivad ennast iga päev paremini tunda, sõnab Gurudev Sri Sri Ravi Shankar, et pole vahet, millises seisundis sa oled – inimene peaks osa võtma Art of Livingu kursusest ning juba see aitaks oluliselt kaasa. Nimelt põhinevad Art of Livingu kursused Sri Sri rahufilosoofial: “Kuni me ei saavuta stressivaba meelt ja vägivallavaba ühiskonda, ei saavuta me ülemaailmset rahu.” „Inimesed ei saa kursuselt lahkuda ilma naeratuseta. Esimesest päevast alates saavad nad oma naeratuse tagasi. Sellepärast on kursused olnud nii edukad üle kogu maailma Jaapanist Argentiinani. Mongoolias on 70% elanikkonnast läbinud selle programmi. See rahuldab nii pea kui ka südame vajadusi. Meie pea tahab midagi ja meie süda tahab seda samamoodi. See on midagi, mis aitab olla selge peas ja tugev südames,“ räägib ta Art of Livingu kursuste kohta lähemalt.

Ideaalne ühiskonna märk on see, kui haiglad ja vanglad on tühjad

Gurudev Sri Sri Ravi Shankar on öelnud tsitaadi: „Stretching the Sound is Music. Stretching the Movement is Dance. Stretching the Smile is Laughter. Stretching the Mind is Meditation. Stretching the Life is Celebration. Stretching the Devotee is God. Stretching the Feeling is Ecstasy. Stretching the Emptiness is Bliss.“ Ta selgitab, et on reisinud 40-43 aastat läbi paljude erinevate riikide ning eelmisel reedel Tallinna Lauluväljakul toimunud ühismeditatsioon oli tema esimene avalik programm Eestis. Kuigi umbes 7-8 aastat tagasi peatus ta korraks küll Eestis, siis lendas ta peale paaritunnist siinviibimist edasi.

„See oli minu esimene külastus siin kaunis riigis. Olen Eestist palju kuulnud ja inimesed on siit Euroopa Akadeemiasse Saksamaale tulnud ning osalenud programmides Indias. Ka on eestlased osalenud meie maailmakultuuri festivalil,“ räägib ta ja lisab, et kuigi Eesti on väike, siis on tal meie riigile suured lootused. Ta sõnab, et Eestist saaks teha ideaalse ja kõige õnnelikuma riigi maailmas, kus pole kuritegevust, depressiooni, enesetappe, halbu tundeid ja kõik oleksid terved. „Ideaalne ühiskonna märk minu jaoks on see, kui haiglad ja vanglad on tühjad. Ja see on väga saavutatav, kui inimeste stressitase langeb.“

VIDEO: