Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Kõik seisab justkui paigal? Monika Palm soovitab endalt küsida kahte olulist asja

Monika Palm
Monika Palm — FOTO: GoodNews, Liis Markvardt

Tasakaalukeskuse hingamisterapeut ja raamatu „Hinga ja ela!“ autor Monika Palm puutub oma töös väga palju kokku inimestega, kes tulevad tema juurde sellepärast, et rahulolematus oma igapäevasest elust, tööst ja tegemistest on kasvanud üle pea ja nad ei oska sellega midagi peale hakata. Selle tulemusena ei suuda nad enam rõõmu tunda, mitte midagi ei paku enam rõõmu. „Kui päris aus olla, siis ei ole enam üllatus, kui tuleb välja, et inimene on väga palju aastaid veetnud kas siis tööd tehes või mingeid projekte vedades, mida talle üldse ei meeldi teha. Ja tal on tunne, justkui tal ei oleks teisi valikuid.“

Monika soovitab endalt küsida kahte olulist asja:

  • Kui palju sa veedad päevas aega tehes asju, mis sulle ei meeldi ja mida sulle ei meeldi teha?
  • Kui palju teed sa asju, mida sulle väga meeldib teha, mis kasvatab sinus entusiasmi, rõõmu ja uudishimu nii, et ajataju kaob ära?

Ta toob välja, et kui oled see inimene, kes on oma elus teinud teise valiku, siis võib öelda, et  oled valinud endale isikliku õnne tee.

Miks tekib tunne nagu kõik seisaks paigal?

Miks tekib tunne, et teeme mingeid asju lihtsalt tegemise pärast, aga sealjuures puudub rõõm ja selline tunne nagu kõik seisab paigal? „Kui väga pikki aastaid veeta oma elus sellises kohas, võivad tekkida stress, depressioon, ärevus, pahameel, ärrituvus ja teinekord ei saa isegi aru, miks ärritutakse kellegi peale. Miks vihastab mingi väike asi sind välja nii, et sulle tundub, et kõik teised on süüdi, et sinul ei ole hästi? Väga paljudel juhtudel inimesed lihtsalt ei oska teisiti,“ selgitab Monika ja lisab, et inimesed ei tule toime oma tunnetega, mis on neisse kuhjunud. Kuhjunud sellepärast, et nad ei ole lubanud teha oma elus uusi valikuid, võtnud vastu näiteks otsuse teha elus uus valik, et midagi muuta, et saada välja rahulolematuse, ärrituvuse või pahameele ringist.

Kõige olulisem on luua kontakt iseendaga

See on Monika sõnul täitsa loomulik, et kui me oleme oma elus jõudnud teatud punkti, mis on meie jaoks end ammendanud või kus meis on vallandunud rahulolematus, siis me võime sinna muutusi luua. Elu ongi mõeldud kogemiseks ja erinevate kogemuste saamiseks. „Seega, kui sa ükskord jõuad sellesse hetke, kus tunned, et see enam ei paku sulle seda rõõmu, siis tea, et aeg on edasi liikuda ja võib-olla hakata tegema midagi muud,“ lausub ta ja lisab, et selle avastamine, mida sulle meeldiks teha, käibki väikeste sammude mööda. Kõige olulisem on luua kontakt iseendaga ja tema kogemuse järgi on see ka kõige lihtsam variant. „Kui sa saad ühenduse iseendaga, oma päris olemusega, mitte selle analüütilise meelega, rööprähkleva meelega, vaid selle olemusega, kellega sa saad ühendust läbi oma südame, siis tekib rahu, selgus ja sügav teadmine ka sellest, mis sulle meeldib teha. See selginemine võib hakata tekkima samm-sammu haaval või tekkida äkitselt kohe.“

Neli inspireerivat mõtet Monika Palmilt:

  • Inimesed ei tule toime oma tunnetega, mis on neisse kuhjunud. Kuhjunud sellepärast, et nad ei ole lubanud teha oma elus uusi valikuid, võtnud vastu näiteks otsuse teha elus uus valik, et midagi muuta, et saada välja rahulolematuse, ärrituvuse või pahameele ringist.
  • Kui me oleme oma elus jõudnud teatud punkti, mis on meie jaoks end ammendanud või kus meis on vallandunud rahulolematus, siis me võime sinna muutusi luua.
  • Elu on mõeldud kogemiseks ja erinevate kogemuste saamiseks.
  • Selle avastamine, mida sulle meeldiks teha, käibki väikeste sammude mööda. Kõige olulisem on luua kontakt iseendaga ja see on ka kõige lihtsam variant.

VIDEO: