TEADLASED AVASTASID kõige tõhusama dieedinipi!?

TEADLASED AVASTASID kõige tõhusama dieedinipi!?
123rf

Tänaseks päevaks on ülemaailmselt välja mõeldud lugematul arvul dieedinippe, mis peaksid aitama saledaks saada, ent kummalisel kombel pole ülekaalulisus kunagi varem olnud niivõrd suureks ühiskondlikuks probleemiks, kui täna. Seega on selge, et need dieedinipid ei toimi.

Hiljutises uuringus tõdevad teadlased aga, et dieeti pidades keskenduvad naised enamasti valedele asjaoludele, mis omakorda mõjutavad neid alateadlikult dieedist ühel hetkel loobuma. Nimelt kiputakse keskenduma dieedi karmidel reeglitele, kui tegelikult võiks keskenduda hoopis oma elurütmile ning selle muutmisele.

Ükski asi ei toimi jätkusuutlikult, kui see on niivõrd range, et sa ei suudaks seda elu lõpuni teha – seda dieedid enamasti just ongi.

Pigem tuleks muuta oma toitumisharjumusi nii, et sa sööd tervislikult, naudid seda sööki ning tunned sellest toitumisharjumusest rõõmu – samal ajal lisakilodest vabanedes. Ehk siis parimaks dieedinipiks ei ole range dieet, vaid hoopis toitumisharjumuste muutmine tervislikuks – kõlab ehk kummaliselt, ent oled sa seda proovinud?

Sarnased artiklid