Reklaam sulgub sekundi pärast

Milline on sinu kutsumus? 12 viisi, kuidas see välja selgitada

Kuidas saada teada, mida oma eluga tegema peaksid? Osa meist ei oska sellele küsimusele konkreetset vastust anda. Raske on defineerida, mis on see asi, mida suure kirega teeksime. Ühiskonna surve on suur - kõik muudkui räägivad, et oma unistuste poole tuleb püüelda, aga kuidas seda täpselt tegema peaks, sellest ei räägi keegi. Kui sa pole kindel, mida elust tahad, siis proovi allolevaid nippe- need aitavad sul selgusele jõuda. 

Kuidas saada teada, mida oma eluga tegema peaksid? Osa meist ei oska sellele küsimusele konkreetset vastust anda. Raske on defineerida, mis on see asi, mida suure kirega teeksime. Ühiskonna surve on suur - kõik muudkui räägivad, et oma unistuste poole tuleb püüelda, aga kuidas seda täpselt tegema peaks, sellest ei räägi keegi. Kui sa pole kindel, mida elust tahad, siis proovi allolevaid nippe - need aitavad sul selgusele jõuda. 

1. Kui sulle ei meeldi, mida teed, siis ära tee seda enam! Töökohalt või koolist lahkumine on suur ja hirmutav samm, kuid kui seal käimine sulle rõõmu ei paku, siis pole mõtet ennast piinata. Kui tead, mida tegelikult teha sooviksid, siis ainult sellest mõtlemine pole eriti abiks - jäta kõik vana sinnapaika ja tee esimene otsustav samm oma unistuse suunas. 

2. Mõtle nagu laps. Täiskasvanuks saades asendab praktiline pool rõõmu pakkuva poole. Mõtle sellele, mida sulle lapsena teha meeldis ning proovi see praegusesse hetke üle kanda. Ehk on sul võimalik teha karjääri millegagi, mida lapsena nautisid? 

3. Küsi endalt, mida teeksid, kui sul oleks 10 miljonit. Kui rahas poleks küsimus ja sa ei peaks oma elus enam päevagi töötama, siis mida sa teeksid? Kui reisimine välja jätta, siis millega oma aega sisustada tahaksid? Kui on miski, mida oleksid nõus iga päev ilma selle eest tasu saamata tegema, siis võid sellele oma karjääri luua. 

4. Mõtle, milliseid hobisid sa kõige rohkem naudid. Tavaliselt on töö ja hobid kaks erinevat asja, mis omavahel kokku ei puutu. See arusaam on väga levinud, kuid tegelikult ei pea see paika. Hobist võib väga lihtsa vaevaga ka töö saada. 

5. Mõtle, mille eest oleksid valmis võitlema. Sellele on kõigil erinevad vastused, sest kõik inimesed usuvad erinevatesse asjadesse. Mille üle sa teistega kõige rohkem vaidled? Milline teema tekitab sinus kirge? Mis on sinu meelest õige? 

6. Tee nimekiri inimestest, kes tegelevad sellega, millega sina sooviksid tegeleda. Otsi interneti abil välja inimesed, kes on sinu poolt ihaldatud erialal läbi löönud. Edulood annavad julgust teha olulisi otsuseid ning annavad kinnitust, kas tegu on sinu jaoks ikka õige alaga. 

7. Ole uudishimulik. Tee asju, mis ei kuulu reeglina sinu päevarutiini. Külasta muuseumi või hüppa läbi raamatupoest. Võta tükike paberit ja joonista midagi. Mine matkama. Kõik need tegevused tõmbavad su mugavustsoonist välja ja tänu sellele hakkab sinu loovus tööle. Nii võid enda jaoks uusi meeldivaid asju avastada. 

8. Raha ei tohi olla esikohal. See sarnaneb 10 miljoni küsimusele, aga on pisut realistlikum. Kui valid oma tegevusala raha teenimise eesmärgil, siis suure tõenäosusega ei paku töö sulle mingit rahuldust ega rõõmu. 

9. Mõtle välja, mida oleksid valmis tegema ja proovi seda teha. Proovi olla vabakutseline, vabatahtlik või mine uuesti õppima. Head asjad võtavad aega - kui soovid välja selgitada, mis sulle rõõmu pakub, siis aeg on asi, mida peab investeerima. 

10. Kuidas sa tahaksid ennast kirjeldada? Sul on 15 sekundit, et anda vastus järgmisele küsimusele. Kui sinult küsitakse 30 aasta pärast, mida oled saavutanud, siis kuidas sa vastata tahaksid? Mõtle sellele, millega sooviksid meelde jääda. 

11. Ära mõtle sellele kogu aeg. See on küll irooniline, kuid meeleheitlikult oma kire väljaselgitamisse süvenemine ei anna tulemusi. Anna endale hingamiseks ruumi. Jäta uutele ideedele ruumi. 

12. Milline on sinu suurim tugevus? Kui sa ei tea, milline on sinu kutsumus, siis pane kirja oma tugevaimad omadused. Neid arvesse võttes saad juba edasi mõelda. 

 

Allikas: wallstreetinsanity.com