Reklaam sulgub sekundi pärast

BRIGITTE SUSANNE HUNT kaaneloos: Eesti naine saab hakkama kõige ja kõigiga

Buduaari ajakiri

Evelin Kivilo-Paas

Foto: Maksim Toome / Body: Riina Põldroos

„Tahan teadmist, et kui suren homme, siis mul ei jäänud ühtegi teed ette võtmata ega ühtegi armastusavaldust välja andmata, vaid elasin 100% nii, et ei olnud üksnes rahul, vaid superõnnelik,” ütleb meelelahutaja Brigitte Susanne Hunt.

Meelelahutaja, raadiohääl, showkuninganna, Eesti seksikaim naine, kuulsaim pidutseja ja üle aia ronija, maskisaate kohtunik, suunamudija – need tiitlid võib kleepida Brigitte Susanne Hundi nime ette. Või kas ikka võib?

„Mul on üks mask – see on BSH OÜ,” ütleb Brigitte. „BSH on alati ilus, kontsakingade ja kleidiga, heatujuline, tahab nalja teha, vahel bravuuritseb ja paneb üle. Brigitte Susanne Hunt kannab retuuse ja mugavaid tenniseid, on meikimata, käib jooksmas, teeb kodus porgandi-läätsepasteeti ja vaatab telekat.”

Mõnikord tuleb Brigittel ette ka hetki, mil maski on keeruline vahetada, näiteks, kui ta on kuupäeva täpsusega lubanud olla BSH, kuid tegelikult tahaks ta olla hoopis Brigitte Susanne Hunt. Aga ta saab hakkama ka siis, kui keegi üritab talt parasjagu BSH maski maha rebida. „Laske mul olla selle maskiga, alati pole vaja teada, mis tegelikult toimub!” Ometi valmistub Brigitte sammuks, mis avab temas veel seninägemata külje.

E nagu eneseareng

Selle aasta septembris saab Brigitte 27-aastaseks. Ta ootab seda hetke –seletamatult on just see vanus teda pikalt kõnetanud. „Loodetavasti siis näeb Eesti rahvas midagi uut minust, mis on täiesti minu enda loodud,” sõnab Brigitte. Ta võtab selle kokku sõnadega „kirjalik eneseväljendus”, ent jätab vormi täpsustamata. „Praegu võin vaid kinnitada, et siis saab lugeda minu kogemustest, kõige suurematest valudest, kompleksidest, enesearengust ja -analüüsist,” ütleb Brigitte.

Soovi selliseks sammuks vallandas möödunud 2021. aasta, mil Brigitte leidis end ühtäkki küsimuste ees: kes ma olen? mida ma tahan? mille eest ma seisan? „Tundsin, et olen kõik saavutanud – kuhu edasi?” tunnistab ta.
Ühtekokku sattusid raadiotöölt lahkumine ja eraettevõtjana jätkamine, rahateemad, keerulised suhted pere ja meestega, lisaks ühiskonnas toimuv – ühel hetkel sai negatiivset kokku liiga palju ning oskuslikult laotud kaardimajake lagunes laiali.

Raskeim periood ses sündmuste jadas oli augustis. „Olin siis 10 kilo raskem, mu keha oli pingest paistes ja hoidis vett kinni. Mind valdas ärevus, ma ei maganud öösel rohkem kui kaks tundi korraga ja langesin nikotiini küüsi,” paiskab Brigitte ühe hingetõmbega välja. Tulevases kirjalikus eneseväljenduses plaanibki ta lahti harutada toonased sündmused ja probleemid ning tuua välja leitud lahendused.

Foto: Maksim Toome

E nagu Eesti

Brigitte jaoks on Eesti maailmas parim koht, kus elada. Ta väidab seda kindla veendumusega, kuna reisib tihti. „Meil Eestis on nii ilusad ja intelligentsed inimesed, meil on väga vedanud, sest elame geograafiliselt täiesti suurepärases kohas. Meid on piisavalt palju ja samas piisavalt vähe.”

Roninud välja pimedast august, teab Brigitte nüüd selgelt, mille eest ta tahab seista. „Seisan selle eest, et ühiskond oleks Eestis vaimselt ja füüsiliselt tervem,” sõnab ta. „Mina, Brigitte Susanne Hunt, olen Eesti rahva personaalne kloun ja ori, olen loodud siia ilma selleks, et õpetada inimesi armastama ja näitama neile, et nad ei pea taga ajama kellegi teise heakskiitu peale iseenda oma.”

Sellesse valemisse kuuluvad positiivsuse, optimismi ja eneseusu süstimine, probleemide lahendamine argumenteerimise, faktide ja teineteise harimise kaudu. „Teeme nalja, ka ülbet nalja, ainult ärme tee teineteisele haiget! Kui keskendume peamiselt sellele, kui raske meil on, siis ongi raske,” ütleb ta, ja jätkab brigitteliku otsustavusega. „Mis tihti juhtub, kui inimesed saavad sünnipäeval kokku? Nad räägivad poliitikast ja sõjast, sellest, et palka saab vähe ning kuidas kõik on nõme ja kallis. Mina ei taha end ümbritseda negatiivsusega! Tunnen, et olengi ükssarvik, kes hüppab oma roosadel pilvedel. Tahan oma muinasjuttu ja mõelda kõik inimesed ja asjad ilusaks. Reaalsust on niigi piisavalt.”

E nagu enesekindlus

Maskiga või maskita, Brigittes justkui polekski pooltoone. Kui sõita, siis ikka gaas põhjas. Tema kohati lausa jultunult lajatav otsekohesus ja hulljulgus on löönud leerid kaheks: sa kas imetled ja armastad seda harva esinevat enesekindlust, ja -armastust või ehmud ja põrkud eemale, ent külmaks see ei jäta.

Brigitte enesekindluse alge pärib kodust. „Arvan, et 40% sellest tuleb mul kodust, mõned kümned protsendid on juurde andnud mehed, kes on mind väga armastanud ja ülejäänud suur osa tuleb teistelt Eesti naistelt,” mõtiskleb ta.

„Eesti naine on iseseisev, tark, samas äärmiselt hooliv ja armastav. Kui ma teen showsid, avan oma Instagrami, näen tohtutes kogustes naisi, kes on nii minu moodi. Kõik, mille eest seisan, on neis olemas. Eesti naine saab hakkama kõige ja kõigiga.”

Foto: Maksim Toome

E nagu erakordne julgus

„Spontaansust on inimestes liiga vähe, kõik on nii kammitsetud ja ühiskonna ootustes kinni,” tõdeb Brigitte. Ta soovitab igaühel teha rohkem sürrealistlikke ja lollakaid asju, isegi kui pärast on pisut piinlik.

Brigitte püüab iga päev midagi sellist teha või öelda. Mis siis, et on kolmapäev ja nad tulid sõbrannaga showle autodega – jätame autod siia ja hakkame šampanjat jooma! Kui tal tekib vajadus kell pool neli öösel midagi mõnele mehele öelda, ei hoia ta end tagasi, vaid helistab: „Mind ei huvita, et sa ei ole kunagi ühelegi naisele armastust avaldanud, ma avaldan sinu eest endale ise armastust. Palju õnne, sa armastad mind!” Muretsemata seejuures, mida too mees või ükskõik kes teine sellest arvab.

„Mida ma kartma peaks?! Et ta ütleb: sa ei meeldi mulle?” imestab ta, ja põrutab: „Selge, no meeldi siis kellelegi järgmisele! Mul on sõbrannad, vanemad, äripartnerid ja Eesti rahvas, kes armastab mind! Mu lemmiklause on: kui tema on nii loll ja mind ei armasta, siis kahju – kõigil ei saagi olla hea maitse!” Ja Brigitte pahvatab südamest naerma.

E nagu elukaaslane

Ei möödu vaat et ühtegi intervjuud ega showd, mil Brigittelt ei küsitaks, kas tal meest on või mis saab tema suhetest. „See on nii sürreaalne, ma olen pidevalt armunud, vahel ka kolme mehesse korraga. Ma isegi enam ei tea, kas traditsiooniline abielu on minu puhul üldse võimalik.”

Ta tõdeb, et on paljud mehed oma väljaütlemistega ilmselt nii ära kohutanud, et enam ei ole vahet – kui läks trumm, mingu ka pulgad. „Ükski normaalne mees mind nagunii ei taha ja see, kes on piisavalt ebanormaalne, nautimaks seda kaost ja näeb sellest mängust ja kuulsusest kaugemale, siis teda ei kohuta ka see, kui mul on kümme armukest. Ja jumal tänatud, et ma „valesid" mehi ära kohutan – meil mõlemal on nii palju lihtsam.”

Paljud sõbrannadki on seda meelt, et mees, kellega Brigitte end tulevikus seob, elab ilmselt välismaal. Ta ise pole selles kindel: „Eesti mees on minu jaoks turvaline!”

Foto: Maksim Toome

E nagu elu parim vorm

Selle aasta alguses muutis Brigitte kardinaalselt oma toitumist ja tegi lõpu emotsionaalse söömisega. Söömissööstud ja -häired, vajadus endas peituvat ärevust toiduga kompenseerida – nende seljatamine on olnud Brigittele pikk teekond, millele ta plaanib edaspidi oma kanalites keskenduda.
„Arvasin ka kunagi, et kui olen teatud kaalus, siis olen õnnelikum, siis hakkan elama ja siis tahavad mõned inimesed mind rohkem – see on vale, sellega teed vaid iseendale haiget,” tunnistab ta.

Brigitte on nüüdseks mõistnud, et toitu tuleb suhtuda kui kvaliteetsesse kütusesse, mis annab eluks vajalikku energiat. „Kui tahan emotsiooni, lähen teatrisse või jooksma. Süvenen sellesse, miks mul on parasjagu paha olla ja tahan haarata selle leevendamiseks pakenditoitu. Ma ju ei tunne hiljem end selle närimisest paremini!”

Enam ei loe Brigitte ühtegi kalorit, ei kaalu ennast ega vaata ühtegi mõõtu, vaid kuulab oma keha. Tema toidulauale kuuluvad puu-, juur-, köögiviljad, liha, kala, seemned, vahel harva ka piimatooteid. Ta on otsustanud panna oma kehasse iga päev vaid värsket ja orgaanilist toitu. Mitu kuud ei ole ta pistnud suhu ühtegi tükki šokolaadi ega gluteenitoitu. Tulemus? Akne on näost kadunud, juuksed kasvavad mühinal, uni on mega. „Olen praegu elu parimas vormis ja mul on oma kehas väga hea olla,” lisab ta.

Brigitte on veendunud, et füüsiline vorm on paljuski selle tagajärg, mis toimub peas. Innustatuna kogemusest, kuidas teadlikult valitud toit tervist ja väljanägemist mõjutab, mõlgutab Brigitte mõtteid endalegi toitumisnõustaja paberid teha, et aidata ka teisi.

E nagu eeskujud

Brigitte nautis juba lapsena tähelepanu ja seda, et suudab inimesi end kuulama panna. „Mõni laps tunneb, et tahab laulda, mina tahtsin rääkida, nalja teha, välja paista ja massist eristuda,” sõnab ta.

Kui keegi nimetab Brigittet Anu Saagimi mantlipärijaks, võtab ta komplimendi tänuga vastu. „Mind paeluvad naised, kes ei pea vajalikuks olla nn head tüdrukud, vaid kes ajavad oma asja,” märgib ta. „Ühiskonna järgi modelleerujaid on palju – selles ei ole midagi, mis mind kõnetaks.”

Oma eeskujudena toob ta välja rea näitlejaid, teiste hulgas Evelin Võigemasti, Mirtel Pohla, Rasmus Kaljujärve, Tambet Tuisu. „Ütlen alati kõva häälega välja, kui näen, et keegi teeb midagi hästi. Olen vait, kui keegi teeb midagi halvasti ja see mind ei puuduta, aga kui puudutab, siis ütlen selle välja. See on ka põhjus, miks öeldakse, et BSH on bitch.”

Olgu see maskisaate kohtuniku roll, Instagrami postitus või etteaste mõnes show-programmis, Brigitte teab, mida temalt oodatakse ja seda ta ka pakub. „See on puhas statistikaanalüüs,” konstanteerib meelelahutaja. Laigid postituste all, fännide ja ajakirjanike küsimused, tähelepanekud showdelt annavad selge sõnumi, mis töötab ja mis mitte. „Lähtun tagasisidest. Ma ei ole ise kõige targem, vaid minu jälgijad ja kuulajad on minust targemad.”

Foto: Maksim Toome

E nagu eneseteadlikkus

Brigitte hea enesetunde retsept seisneb mõtteviisis – oled suurepärane sellisena nagu sa oled. „Kui soovid isiklikult veelgi paremaks saada, siis seda toredam!” lisab ta. Selleks tasub ennast õppida tundma ja usaldama ning ümbritseda end inimestega, kes armastavad sind sellisena, nagu sa oled ja välja praakida need, kelle jaoks sa juba pole suurepärane.

Brigitte veedab palju aega üksinda. Vahel on tal seetõttu tunne, justkui räägiks ta iseendaga nagu oma abikaasaga. Hommikul küsib Brigitte endalt: „Nii, Brigitte, mida me täna koos sinuga teha tahame? Kuhu läheme? Kas meil on kellelegi midagi öelda?”

„Paljud elaksid nagu kusagil teises dimensioonis, nad võtavad iseendale mingi rolli, kuid jätavad iseenda hästi kaugele. Nii nad siis funktsioneerivad päevast päeva, tehes mingisuguseid tegevusi, andmata endale aru, mida nad ise tegelikult teha tahavad,” mõtiskleb Brigitte.

Ühiskondi raputavad kannatused, nagu haigused ja sõjad, panevad asjad tihtipeale selgemasse perspektiivi. „Tahan teada, et kui ma suren homme, siis mul ei jäänud ühtegi teed ette võtmata ega ühtegi armastusavaldust välja andmata, vaid ma elasin 100% nii, et ma ei olnud üksnes rahul, vaid superõnnelik,” ütleb Brigitte veendunult.

„Ainus tõde maailmas on see, mis on sinu enda sees. Tihtipeale võtame oma tõe aga kõige viimasena: kõigepealt tuleb sõbrannade, mehe, naabrite, töökaaslaste arvamus ja siis arvutame selle „keskmise”. Aga mida sina teha tahad? Sina ju tead ise kõige paremini, kuidas ennast tunned.”

Jumestus ja soeng: Rebeca Birk, Blanche Beauty Clinic
Stilistika: Merit Boeijkens
Täname: Tallinna Botaanikaaed

Brigitte Susanne ilu saladused

„Kui mul poleks nii häid ilutehnikuid, siis ma poleks nii ilus,” avaldab Brigitte.

Tal on alati tehtud maniküür ja pediküür, juuste ja näo eest hoolitseb kallite vahenditega, kauni jumestuse juurde kuuluvad tagasihoidlikud kunstripsmed ja tehniku korrastatud kulmud. Korra aastas valgendab ta hambaid.

Kosmeetiku juures käib Brigitte tegemas särahoolduseid ja ta plaanib proovida plasmateraapiat, et lisada näonahale veelgi rohkem sära. Kuldse jume annab kunstpäevitus.

Parim ilunipp kõikidele naistele! Lase oma juuksuril vaadata, millised on sinu naha alatoonid, et juuksed klapiksid nendega. Samuti leia riietuses üles toonid, mis sinu naha- ja juustetooniga kõige paremini sobivad.

Foto: Maksim Toome

Kahe lausega…


Kui mul oleks päevas üks tund juures, kulutaksin selle… trenni tegemisele.

Minu töölaualt paistab kõigepealt silma… jääkohv.

Üks asi, mida teen halvasti, kuid tahaksin teha väga hästi… täidan kohustusi. Näiteks keemilisest puhastusest riiete äratoomine või raamatupidamine.

Ma kahetsen, et… olen mõelnud mõned inimesed ilusamaks, kui nad tegelikult olid ega suutnud nende tegelikke soove ja agendat varem läbi näha.

Pabistasin viimati kõige rohkem siis, kui… mind jäeti üksi Miami lennujaamas lennukilt maha, sest mul oli koroona. Olin üksi võõral kontinendil, teadmata, kas mu sümptomid lähevad hullemaks ja millal ma koju saan.