30 minutit seksikate jalgadeni

51 kommentaar
30 minutit seksikate jalgadeni

Kui ihkaid saledamaid seksikalt vormitud jalgu, siis ei pea selleks sugugi maratoni jooksma või meeletut dieeti pidama, piisab ka 30-minutilisest jooksutrennist 2 korda nädalas kuue nädala jooksul. Selline trenn on abiks olnud paljudele kuulsatele staaridele nagu näiteks Jessica Simpson, Hillary Duff ja Atomic Kitteni kaunitarid.

Kui ihkaid saledamaid seksikalt vormitud jalgu, siis ei pea selleks sugugi maratoni jooksma või meeletut dieeti pidama, piisab ka 30-minutilisest jooksutrennist 2 korda nädalas kuue nädala jooksul. Selline trenn on abiks olnud paljudele kuulsatele staaridele nagu näiteks Jessica Simpson, Jennifer Aniston, Hillary Duff ja Atomic Kitten’i kaunitarid.

Kuidas ilusaid jalgu saada?
 
 
1. Soeta endale paar häid jooksujalatseid.
Pane tähele – mitte aeroobika- või jõusaali-, vaid jooksujalatseid. Viimased on paindlikumad ja toetavad jalga märksa enam, kaitstes põrutuste eest. Õige suuruse valikul pea meeles, et jalal peab olema tõeliselt mugav, kuskilt ei tohiks pigistada ega ka liiga palju vaba ruumi olla. Samas arvesta aga ka jala mõningase paisumisega kuumuse käes.
2. Soojenduseks kanna vabalt langevaid õhukesi pealisriideid, mida saab ära võtta ja puusale siduda.
Parim valik oleks higi-imav materjal, mis ei lase sul tuule käes külmetada.
3. Ära kunagi unusta soojendust ega mahajahtumist.
Kui valmistad keha korralikult jooksmiseks ette, on kogu trennist märksa enam kasu ning lisaks väldid sa nii vigastusi ja lihasvalu. Lihtsalt kõnni kiires tempos esimesed 5 minutit ja tee seejärel kaks või kolm jalgade ja käte venitusharjutust. Korda samu asju ka jooksmise lõpus, kuid siin pead veelgi rohkem keskenduma venitustele – võid neid teha koguni 10 minutit.
4. Sinu jooksutrenni pikkus sõltub sinu enda treenituse tasemest.
Kui oled algaja, jaga 30 minutit 15-minutiliseks jooksuks ja sama pikaks kõndimiseks. Kui seegi tundub algul liiga raske, proovi vahetada tegevust iga 5 minuti tagant: kõndimime-jooksmine-kõndimine-jooksmine jne.
5. Väldi vigastusi jälgides oma kehahoiakut.
Püüa hoida oma õlad lõdvestunult ja pea otse. Kontrolli ka oma selja hoiakut – küürus seljaga joostest võid sattuda seljavalu ohvriks.
6. Ära treeni kunagi tühja kõhuga – sinu keha vajab energiat, et korralikult töötada.
Võta umbes tund aega enne jooksmist kerge eine – helbed, puuviljad või jogurt. Kindlasti tuleks vältida rasvaseid toite, mis on raskestiseeditavad.
7. Sörkjooks õues on parim
Pidevalt edasi liikudes ja oma keharaskust kandes kaotad sa palju kaloreid, lisaks tuleb kasuks ka värske õhk ja vahelduv maastik. Viimasest rääkides tuleks mainida ka seda, et põrutuste vältimiseks on parim võimalikult tasane, kuid pehme pinnas. Kui aga ilm väljas jooksmist ei luba, siis võib joosta ka koha peal – kaloreid põletad sa nii või naa ja lihased saavad ka treenitud.