Reklaam sulgub sekundi pärast

Millised on teipimisega seotud müüdid?

Teipimine
Teibitud nägu — FOTO: Erakogu

Kõik me unistame oma nooruse ja ilu pikendamisest. Kas teadsite, et üheks tõhusaks vahendiks on esteetiline kinesioteipimine?
Teipimine võib olla nii iseseisev ilu säilitamise meetod kui ka suurepärane täiendus sügavamatele meetoditele, nagu näo- ja keha manuaalteraapia. Teemasse toob selgust stuudio Artifex asutaja Laura Tolmats.

Mis on kinesioteip?

Teip on spetsiaalne elastne puuvillane lint, millel on puuvillane põhi. Teibi koostises võib olla kuni 3% elastaani (teibi venivuse parandamiseks). Teibil on lineaarne paberist alus ja hüpoallergeenne akrüülkleep, mis on peale kantud lainekujuliselt. Enne teibi paigaldamist soovitame teha allergiatesti. Kleepige väike teibitükk tundlikule nahapiirkonnale, näiteks randmele ja jälgige naha reaktsiooni. Enamikul juhtudel reaktsiooni ei teki. Kui aga märkate mingeid muutusi, ärge muretsege! On olemas veelgi allergiavastasemad teibi tüübid, mis võivad olla teile sobivad. Teip on tavaliselt kerge pingega ja selle pealekandmisel me suurt jõudu ei rakenda. Õige teibi pealekandmine mängib olulist rolli.

Kuidas teibid töötavad?

Teipimine võimaldab mõjutada nahas asuvaid retseptoreid ja närviotsi, avaldades tugevat neurorefleksiivset mõju. Lisaks võimaldab teip töötada faskiatega – nii pinnapealsete kui ka nende kaudu sügavamate kihtidega. Dekompressiooni efekti kaudu mõjutab teipimine lokaalse mikrotsirkulatsiooni ja lümfiringluse paranemist. Selle tulemusel hakkavad koed paremini toituma, taastuma ja paranema. Kas see pole imeline?

Lisaks aitavad teibid lihasmälu väljatöötamisel. Sarnaselt treeningutega, kus me süstemaatiliselt venitame või tugevdame lihaseid soovitud tulemuse saavutamiseks, kasutatakse teipimisel teatud pinget ja kaldenurka. Näiteks paljudel on kulmudevahelised kortsud, need on meie miimilised harjumused. Tavaliselt kortsutate kulme, kuid kui teip on pidevalt selles kohas, saate aru, et teid takistab midagi. See tähendab, et hakate kujundama uut miimilist harjumust, mitte kortsutama kohta, kus seda tavaliselt tehakse. Lihtsalt mõelge, kuidas see uus harjumus mõjutab teie nägu positiivselt.

Lisaks on erinevus lümfidrenaaži ja lihasliku teipimise vahel. Lümfidrenaaži teipimine tõstab nahka veidi, samas kui lihaseline teipimine suunab lihase õigesse asendisse, õpetades seda järk-järgult uuele asendile.

Teip– platseebo?

Kindlasti olete kuulnud levinud müüdist, et teipimine on platseebo. Tegelikult on see teaduslikult tõestatud meetod, mis toimib. Vastasel juhul, miks kasutavad sportlased, näiteks jalgpallurid, teipe, kui need ei tooks kasu? Nad ei kasuta neid esteetika jaoks, vaid teraapiana. Kas teid ei üllata, et isegi rebitud lihase korral panevad nad teibi peale ja jätkavad mängimist? Kujutage ette, milline tohutu koormus selle ajal nende lihasele langeb. Seega aitab teip hoida rebitud kude ja tagab sportlasele võimaluse tegevust jätkata.

Kas nahk teipide all hingab?

Teibid on valmistatud puuvillast ja liim on kantud teibi vahele laineliselt, mis võimaldab nahal täielikult hingata. Teibi elastsus on sarnane naha elastsusele, seega teip hingab. Lisaks tõstavad teibid naha ülemisi kihte, stimuleerides paremat vereringet ja lümfivoolu, mis mõjub soodsalt naha tervisele.

Kui kaua teipe kantakse?

Oluline on märkida, et teipimine sõltub kortsu sügavusest ja selle põhjustest. Kui vajate radikaalset korrigeerimist, on tavaliselt vaja vähemalt kümme protseduuri. Näo teipimist soovitatakse teha ülepäeviti, teipide hoidmise aeg võib varieeruda neljast kuni 12 tunnini.

Rääkides keha teipimise protsessist on see veelgi lihtsam! Seda tuleks teha üks kord nädalas ja tavaliselt kantakse teipe kehal viis kuni seitse päeva. Teipidega võite jätkata tavalist eluviisi, välja arvatud sauna külastus. Samuti ei tohi menstruatsiooni perioodil kehale teipe panna.

Kokkuvõttes võimaldab teipimine parandada nahaaluste kudede verevarustust, pingutada lihaseid, vähendada kortse ning parandada keha kuju ja kontuuri, pingutades kõhu-, puusa-, käte- ja tuharalihaseid.

Teipimine
Teipimine — FOTO: Erakogu