Reklaam sulgub sekundi pärast

6 NIPPI, kuidas ebatervislik võileib figuurisõbralikuks muuta

Womens Health paberväljaanne

võileib
võileib — FOTO: 123rf.com

Enamasti võileibu tervislikuks ei peeta, kuigi tegelikult on võimalik ka võileib figuurisõbralikuks muuta - tuleb lihtsalt osata õigeid valikuid teha.

Kõrge toitaineteväärtusega võileiba teha on lihtne, selleks on vaja pisut teadmisi ja muidugi koostisosi, et maitsev söök kokku panna!

Allpool on kuus nippi, mis aitavad sul valmistada tervislikku võileiba:

Asenda valge sai sepiku või täisteraleivaga

Saia söömine ei ole hea, vali sepik või täisteraleib. Vaata, et toote suhkrusisaldus oleks alla 5 grammi 100 grammi kohta! Kiudaineid võiks 100 grammi kohta olla vähemalt 8 grammi! 

Jäta hüvasti margariiniga

Margariini asemel vali klassikaline või või siis hoopis mõnusa maitse ja aroomiga õli. Kanepiseemneõli, kõrvitsaseemneõli, kreekapähkliõli, oliiviõli neid võimalusi on meeletult palju ja kõik sellised õlid on tervisele kasulikud. Nirista natuke röstitud viilule ja tulemus on palju tervislikum.

Vorsti pole vaja

Singi ja vorsti asemel vali kanafilee, tuunikalakonserv, lõhe või avokaado. Ka hummus on hea valik. Sink ja vorst sisaldavad palju soola ja et neid on korralikult töödeldud, pole tegu just kõige tervislikuma kraamiga. Taisingid ja kanafileesingid, mille soolasisaldus on alla 4 grammi 100 grammi kohta, sobivad samuti. 

Juust on hea

Juustu ära jätma ei pea, sest juust on kõrge valgusisaldusega ning lisaks saame sealt kaltsiumit.

Kasuta muna

Keedetud muna võib kindlasti proovida, ka see on kasulik.

Lisa salatit

Et võileib oleks mahlane ja sisaldaks ka vitamiine ning mineraalaineid, lisa sellele ohtralt salatit. Võid seda ka võileiva kõrvale süüa! Tomatid, kurgid, rohelised salatid, paprika, redis - kõik köögiviljad muudavad võileiva tervislikumaks.