Reklaam sulgub sekundi pärast

Näojooga eksperdi meelespea: harjutamine teeb meistriks!

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Näojooga on iluprotseduur, mis on maailmas jõudsalt kanda kinnitamas ning teemat kommenteerib lähemalt loodusterapeut, joogaõpetaja ja naisettevõtja Mai-Liis Kivistik ehk MaiWistik.

Näojooga aitab rõhutada loomulikku ilu

Tihti tunneme end halvasti, kui avastame näol vananemise märke ning kuhjame ebakindlusest kosmeetikalaua täis erinevaid kreeme ja seerumeid. Kuid on ka teine tee, võimalus taastada enesekindlus, ilu ja nooruslik välimus ilma keerukate protseduuride või kallite kreemideta. See on näojooga. “Näos on üle 50 lihase, mida me igapäevaselt piisavalt ei kasuta. Kui need lihased jäävad passiivseks, muutub nahk lõdvaks ja vananemise ilmingud kerkivad esile. Siinkohal astub aga näojooga mängu,” selgitab näojooga ekspert Mai-Liis.

Näojooga harjutused on efektiivne viis muuta näonahk säravamaks ja nooruslikumaks, kuna see aitab võidelda lihaste toonuse kaotuse ja ülepinge vastu. Regulaarsed näojooga harjutused ei paranda mitte ainult näo väljanägemist, vaid aitavad ka lihasliikumatuse probleeme leevendada, nägemist korrigeerida ning diktsiooni parandada.

“Näoharjutused on suunatud spetsiifilistele lihasrühmadele, stimuleerides nende aktiivsust ja taastades nende elastsuse. Need harjutused pakuvad loomulikku ja mitteinvasiivset lähenemisviisi nende murede lahendamiseks,” sõnab Mai-Liis

Näojooga aitab elustiili põhjustatud probleemidega

“Lisaks sellele, et meie lõuajoon on esteetiline, on ka väga palju tervisega seotud teemasid, miks peaksime oma lõuga ja põskesid treenima,” sõnab Mai-Liis ja lisab, et tänapäeval vaatavad suur osa inimestest tihti oma telefoni ning selline pidev allapoole vaatamine on suurimaks põhjuseks, miks tekib topeltlõug. See aga tekitab mitmeid muresid, näiteks probleemi diktsiooniga, mistõttu on teistel raskem meist aru saada.

Olulist mängib ka keelelihaste asend, sest meie näos on kokku üle 50 lihase, mis kõik mõjutavad üksteist. “Keelelihas peaks olema rääkimisest vabal ajal kogu aeg surutud suulakke ja mitte ainult keeleotsaga, vaid ka täiesti tagant. Terve keel peaks ulatuma hammaste taha terve kaarega,” õpetab Mai-Liis ning lisab, et selline teguviis loob loomuliku facelift efekti.

Lõuapiirkond hoiab endas palju pingeid

Mai-Liis räägib, et üks suurimaid piirkondi, kus me oma pingeid ja emotsioone hoiame, on lõuapiirkond. „Olen kindel, et oled märganud vähemalt ühte inimest oma elu jooksul, kes krigistab hambaid, kui talle midagi ei meeldi. See on küll selline väikene liikumine, aga sa saad inimese olekust aru, et ta surub hambad kokku ja talle tegelikult midagi ei meeldi.”

Mai-Liisi sõnul võib see minna nii hulluks, et inimesed krigistavad ka öösiti oma hambaid ja see rikub hamba emaili. Lisaks on see koormav lõualuule ja ka üleüldiselt on oma emotsioonidega mitte tegelemine vaimselt koormavaks. „Lõua- ja põsepiirkonna harjutused aitavad väga tugevalt lõdvestada pingeid, mis meil sinna on kogunenud. Põsepiirkonna harjutused on ühed raskeimad inimestel teha, kuigi tihti näojooga harjutused tunduvad hästi lihtsad. Alati ei pruugi kõik, mis sa näed, olla nii lihtne kui tundub. Tuleb harjutada ja siis saabuvad ka tulemused,” sõnab ta.

Näojooga eksperdi meelespea

  • Harjutamine teeb meistriks ja järjepidevus annab tulemusi.
  • Põskede ja lõualihaste treening viib parema kõneni ja seeläbi edukamate inimsuheteni ja kontaktini iseendaga.
  • Süües mälu mõlema suupoolega, söö aeglaselt ja toitu tunnetades.
  • Näojoogaga tegelemiseks ei ole keegi liiga noor või vana, ning see sobib kõigile sõltumata soost.
  • Näojooga on investeering mitte ainult välimusse, vaid ka tervisesse ja enesetundesse.