Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Brigitta Liivak modellindusest: need asjad, mis ei tapa, ei tee ka tugevamaks

Brigitta Liivak
Brigitta Liivak Buduaari sõbrapäevapeol — FOTO: Arina Kvade

IT haridusega ettevõtja, endine modell, jumestuskunstnik ja Mrs Worldwide esitiitli võitnud Brigitta Liivak, kes esineb Buduaari välja müüdud sõbrapäevapeol, sõnab, et modellindus on talle õpetanud seda, et need asjad, mis ei tapa, ei tee tegelikult ka tugevamaks – need jätavad jälje. „Terves keskkonnas kasvab tugevamaks. Päris korralikult on saanud endale paksu nahka kasvatada.“

Eitava vastusega tuleb toime tulla

Brigitta lausub, et tegelikult on nii ka muudes valdkondades. „Me läheme töövestlusele ning saame palju „ei“-sid. Ka modellid ja väga edukad modellid, saavad väga paljud „ei“-sid. Sellega tuleb toime tulla. Ma millegipärast arvasin, et olen selle eest kaitstud – see tegi asja aga vaid hullemaks, sest lõpuks poeb ikkagi naha vahele. Ikka hakkad ju enda käest küsima, et miks mina. Miks mina ei saanud, aga tema sai.“

Mida tähendab body-positivity modellide jaoks?

Brigitta tõdeb, et tema tegutses sellel ajal, kui body-positivity alles aktuaalseks tuli. Mida see mõiste siis tähendab. Naine selgitab, et see tähendab seda, et modellid teavad, et peavad olema hästi kõhnad, aga siis järsku tulid viimastele arstikontrollid. Kliendid aga tahtsid ikka neid peenikesi tüdrukuid. „Mis see siis modelli jaoks tähendas? See tähendas seda, et enne arstikontrolli läbimist tuli ennast paksuks süüa ja siis kohe jälle ennast näljutama hakata, sest riided peavad ikka selga mahtuma. Modellide jaoks sel ajal midagi positiivset küll ei olnud,“ lausub ta ja lisab, et ennast ei tohi selle mõttega piinata. See, kui ennast selle mõttega piinad, ei tee midagi paremaks.

Modellindus on elustiil, aga missindus on nagu spordivõistlus

Kui võrrelda omavahel modellindust ja missindust, siis Brigitta toob välja, et modellindus on elustiil, aga missindus on nagu spordivõistlus. Ta leiab, et missivõistlused ja modellindus on selles mõttes sarnased, et sinna tahetakse kogu aeg lapsi värvata, kellel ei ole veel karakterit ja isiksust ja kes murduvad väga kiiresti. „Nad täpselt ise ei saa aru, miks nad tahavad modelliks või missiks saada. See tundub lihtsalt mingi äge asi, et siis saaks endale reputatsiooni,“ sõnab ta ja lisab, et hoopis teine tera on Mrs-te võistlused ehk kui oled juba keegi, eriti kui oled oma ala spetsialist ning soovid särada. „Ma olin just väikese lapsega kodus. Tahtsin pudru ja piima alt välja saada ning sellepärast ma sinna võistusele läksingi ja mul läks hästi. Mul on hea meel, et läksin, sest mul oli mingisugune eelarvamus missivõistluse kohta, et see on mingisugune naisi materdav asi. Ma eksisin ja tegelikult need missivõistlused muutuvad jälle üha enam populaarsemaks.“

Brigitta tõdeb, et päris paljud emad on tulnud tema juurde soovitusi küsima, et nende tütar tunneb huvi modellinduse vastu või tahab minna missivõitlustele. Naine soovitab kõigile küsijatele aga hoopis pildistama minna. „Mine lihtsalt pildistama ja lase endast ilusaid pilte teha. Miks sa pead sellest kohe enda elukutse tegema? Kas sa saad aru, miks sa just seda tahad? Aga mulle tundub, et tihtipeale neid küsimusi küsitakse ja seda asja ei mõelda läbi,“ leiab ta.

Kuidas Brigitta IT-maailmasse jõudis?

Lisaks modellindusele ja missinduse maailmale, tegutseb Brigitta ka IT-maailmas. Kuidas ta aga sinna jõudis? Brigitta meenutab, et modellina oli ta jõudnud New Yorki ning peeglisse vaadates, oli ta näost hall ning tal polnud enam eluvaimu sees. Naine lõi modellinduse maailmale käega. „Mul oli veel keskkool ka pooleli. Ei olnud väga kerge nii suurt hüpet teha, aga ära ma tegin. IT-töö võib ka väga glamuurne olla.“

VIDEO: