Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Miks on oluline pöörata tähelepanu rühile ja rühiharjutustele?

Mai-Liis Kivistik
Mai-Liis Kivistik — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Loodusterapeut ja näojooga õpetaja Mai-Liis Kivistik nendib, et elame maailmas, kus esteetikaturism on popp. Ta lisab, et lihaste süstimine mürkidega nende halvamiseks on väga levinud kiire meetod. „Ka erinevad säilitusained, värvained, lõhnaained on igapäevane normaalsus ja väga paljud meist isegi ei oska mõelda, et meie hormonaalsed ebakõlad, millega arsti juurde pöördume, võivad olla seotud just nendega.“

Likvideerides lihases oleva pinge, ei eemalda see probleemi

Mai-Liis toob näitena välja selle, et kõige levinumaks piirkonnaks, mis inimesi häirib ja millega ka tema poole pöördutakse, on kulmude vahel olev kurjusekorts. Minnes täitesüste tegema, halvatakse see lihas aga ära ning ollakse õnnelikud, et korts on kadunud.

„Tulles selle juurde, et olen esmalt joogaõpetaja ja alles siis näojoogaõpetaja, tahaksin küsida, et kuidas on sul lood pingega õlavöötmes. Kas sul on seal pinge? Enamikul meist on. Mis tähendab seda, et kui võtad selle tulemuse ära ehk likvideerid lihases oleva pinge selle halvava süstiga, siis ei eemalda see probleemi. Seda sulle aga ei räägita,“ selgitab ta.

Regulaarne massaaž aitab leevendada õlavöötme pinget

Mai-Liis nendib, et kui endiselt on pinge õlavöötmes olemas ja see halvatud lihas kulmude vahel, siis juhtub see, et pinge läheb lihtsalt mujale. „Mis on väga tore, sest siis sa ju lähed ja süstid järgmisi joonekesi. Väga mitmed minu kliendid on öelnud, et kui nad on hakanud regulaarselt massaažis käima ja õlavöötme pinget vähendama, siis ka see jooneke seal kahe kulmu vahel, on muutunud poole õrnemaks. Ehk siis pinge leeveneb ka sealt. See on heaks võrdluseks selle kohta, miks tegeleda kõigepealt loomulikult iseendaga ja alles viimasel hetkel pöörduda esteetika poole,“ leiab näojooga õpetaja.

Rüht on number üks asi

Oluline on Mai-Liisi sõnul pöörata tähelepanu ka rühile ja rühiharjutustele – kui soovid oma näo juures midagi muuta ja sa rühiga ei tegele, näiteks on õlad ettepoole vajunud ja rinnalihas pinges, siis on ka kõik näolihased pinges. Kõigepealt tuleks õppida lõdvestama ja alles siis on mõistlik hakata käima kosmeetiku juures, tegelema näomassaaži- või harjutustega. „Ehk rüht on number üks asi,“ nendib ta.

3 kõlama jäänud mõtet Mai-Liis Kivistikult:

  • Erinevad säilitusained, värvained, lõhnaained on igapäevane normaalsus ja väga paljud meist isegi ei oska mõelda, et meie hormonaalsed ebakõlad, millega arsti juurde pöördume, võivad olla seotud just nendega.
  • Kui inimesed on hakanud regulaarselt massaažis käima ja õlavöötme pinget vähendama, siis ka see jooneke kahe kulmu vahel, on muutunud poole õrnemaks. Ehk siis pinge leeveneb ka sealt.
  • Oluline on pöörata tähelepanu ka rühile ja rühiharjutustele – kui soovid oma näo juures midagi muuta ja sa rühiga ei tegele, näiteks on õlad ettepoole vajunud ja rinnalihas pinges, siis on ka kõik näolihased pinges.

VIDEO: