Reklaam sulgub sekundi pärast

SUHTETERAPEUT SILLE JÕGEVA avaldas levinuima vea, mida suhtes tehakse, mille tulemusena kirg kaob

Karin Karu

mees ja naine
mees ja naine — FOTO: 123rf.com

Suhte alguses on kõik alati imeline, kirg on nii suur, et võtab lausa silme eest mustaks ning elu koos armastatuga tundub lausa täiuslik.

Paraku kipub see suur kirg aastate raames raugema ning ühel hetkel kaob täiesti. Miks see nii on?

Suhteterapeut Sille Jõgeva möönab, et üks levinuimaid vigu, mille tulemusena suhtest kirg lõpuks kaob, on tegelikult just see sama uskumus, et kire lahtumine on tavaline.

"Üks levinumaid niiöelda vigu ongi uskumus, et selline see paarisuhe ongi, et aastatega kirg kaob, rutiin suhtes on justkui paratamatus. Paljud kaua koos olnud paarid on meie suhtekoolituse alguses väitnud, et me oleme nii kaua koos olnud, me teame teineteisest juba kõike ja lõpuringis jaganud, et uskumatu kui palju ma oma kaasa kohta teada sain ... rohkem kui eelmise 10 aasta jooksul. Kirg on seotud avastamisega, põnevusega, julgusega, avatusega, haavatav olemisega, usaldusega ja kirge on keeruline tunda kui ollakse hirmul, kurnatud, kui on pidevalt kiire ja palju stressi ning keegi pidevalt nõuab tähelepanu," nendib Jõgeva.

Mida aga siis teha, et see kirg ei kaoks? "Kire jaoks on vaja aega nii iseenese eest hoolitsemiseks (vaimne ja füüsiline puhkus, liikumine, tervislik toitumine) kui aega koos kvaliteetselt aja nautimiseks. Samuti vajab kirg julgust ja oskust jagada oma soove, tundeid, samuti ka hirme ja piire," soovitab terapeut paaridel ka iseenda ja oma heaolu eest hoolt kanda ning ühtlasi kallimaga rohkem rääkida ja avatud dialooge pidada.

Lõpetuseks lisab terapeut: "Kui paar on kõigest eelnevast teadlik ning pühendub suhte teadlikule arendamisele ja parendamisele, siis aastatega muutub kirg veelgi sügavamaks, tänuväärsemaks ja naudingute rohkemaks."