KAHE VÄIKELAPSE EMA tegi avameelse pihtimuse oma kehakaalu teemal

KAHE VÄIKELAPSE EMA tegi avameelse pihtimuse oma kehakaalu teemal
pilt: Heidi Thalfeldt

Heddy Leppoja on kaunis ja särav kahe väikelapse ema, kes mitte kunagi pole oma kehaga rahul olnud – ka siis, kui ta 15 kilogrammi vähem kaalus.

Heddy tõdeb, et rasedus ja laste saamine on tema suhtumist oma kehasse muutnud ja seda üksnes positiivses suunas.

Esimese rasedusega võttis Heddy 20 kilogrammi juurde. “Sellest umbes kümme kilogrammi kadus esimese kuuga pärast sünnitust ja siis jäi kaal seisma terveks imetamise ajaks. Kui imetamise lõpetasin, siis kaal hakkas vaikselt juba liikuma, aga siis meisterdasime uue beebi valmis ja ma võtsin jälle umbes 20 kilogrammi juurde. Teist last sünnitama minnes kaalusin 94 kilogrammi oma 172 cm pikkuse juures,” tõdeb Heddy.

Ka nüüd, mil laste sünnist on juba mõnda aega möödas, tõdeb Heddy, et ta on endiselt ülekaalus. “Teen igapäevaselt paremaid valikuid parema mina suunas. Kuid nüüd proovin oma kehasse teistmoodi suhtuda. Vaadates oma vanu pilte mõtlen, et tegelikult ka siis kui olin 15 kilogrammi kergem, ei olnud ma oma kehaga rahul. Alati tahtsin midagi paremat, midagi enamat. Nüüdseks olen jõudnud mõistmisele, et ennast peaks õppima armastama täpselt sellisena nagu sa oled ja siis liikuma oma eesmärkide poole, et eesmärgiks ei oleks see, et saaksid peenemaks, sest vihkad ennast sellisena nagu oled. Eesmärk võiks olla see, et sa tahad oma kehas tervem ja õnnelikum olla,” nendib ta.

Heddy tunnistab, et sotsiaalmeedias nähtu avaldab ka temale survet ja see pole sugugi positiivne. “Tegelikult on kurb, et paljud emad kõrvutavad ennast instaemmedega, kes näevad iga päev viimseni lihvitud välja. Emmedega, kes jõuavad iga päev teha trenni ja kes on kolm nädalat või kuud pärast lapse saamist supervormis. Sotsiaalmeedia paneb meile väga suure surve peale ja tihtipeale me ei saa sellest isegi aru,” ütleb naine.

Heddy teadis juba siis, kui ta esimest last ootas, et beebikilodest vabanemine ei ole tema jaoks esmatähtis. “Minu jaoks oli esmatähtis see, et mul jätkuks piisavalt energiat, et ma saaksin oma last imetada. Selleks, et kaalu kaotada on aga vaja olla kaloridefitsiidis ja see tähendab, et rinnapiim võib ära kaduda. Sellega ma riskida ei tahtnud,” tõdeb ta ning lisab veel: “On tõsi, et mingil hetkel ma unustasin ennast ära ja keskendusin ainult lastele. Ma teadsin, et see, mida ma peeglisse vaadates näen, ei tee mind õnnelikuks. Ma olin oma kehas õnnetu ja samas ma ei võtnud end ka käsile. Tol perioodil ma lihtsalt vältisin oma peegelpilti,” meenutab kahe väikelapse ema.

Kuid siis käis Heddyl peas klõps ära – ta tundis, et nii edasi ei saa. “Hakkasin jälle rohkem liikuma ja paremaid valikuid tegema. Kajastasin seda ka oma Facebooki grupis “Söö, treeni, salene” ja nägin, et tegelikult on palju naisi, kes on samas olukorras. Olen õppinud, et endale ei tohi korraga suurt survet peale panna. Liikuda tuleb vaikselt, samm sammu haaval viies igapäevaselt ellu pisikesi muutusi, parema minani. Vaatamata sellele, et olen toitumisnõustaja, käisin sellise teekonna läbi.”

Heddy nendib, et tegelikult on ta oma kehale väga tänulik. “Ma hindan oma keha nüüd pärast laste saamist palju rohkem. Mis siis, et ma ei ole veel päris selline nagu olla võiksin. Mu keha on kandnud mu kahte last. Me saame koos kõndida, tantsida, laulda ja teha, mida iganes! Ma armastan teda juba praegu, mis siis, et ta on veidi pehme. Küll me ta koos uuesti tervislikumaks teeme,” jääb Heddy igati positiivseks.

hobifotograaf K-L

Sarnased artiklid