MIS ON ŽENJA FOKINI JAOKS KARANTIINIPERIOODIL prioriteet number üks?

erakogu

Buduaar

Kuigi Ženja Fokin on eelkõige tuntud moe- ja elustiilieksperdina, siis tema igapäevaelus on väga oluline koht piisaval liikumisel ja trennil.

Aktiivse inimesena aitab igahommikune treenimine tal päevale positiivse alguse anda ja võtta aega iseendale. Uudisena paneb Ženja oma jälgijate rõõmuks kokku ka enda trennikava, mida varsti üheskoos tegema hakata.
„Sport on elustiil,“ ütles Ženja temale omase joviaalsusega ning kinnitas, et see oli nii ka enne eriolukorda. „Kui minu igapäevane leib on tõesti kaltsumajandus, nagu ma seda hellitavalt nimetan, siis liikumine on minu jaoks alati olnud prioriteet.“ Kui ta käis klientidega varem personaalselt šoppamas, siis oli füüsiline osa päevast väga oluline, sest piisav liikumine tagab ka korras mõistuse.
Fokin on tihti ümbritsetud paljudest inimestest, erinevatest projektidest ja tegemistest, kuid trennist leiab ta vajaliku aja iseendale. „Inimestena teeme oma päevaplaane – tööasjad, meilidele vastamine, kodused tegevused, perekond, väljasõidud. Trenni paneme me tihtipeale sinna nimekirja lõppu. Nüüd olen ma oma maailma teist pidi pööranud ja trenn on minu jaoks esimene asi hommikul. Kui ma kohe seda ära ei tee, siis pärast olen juba väsinud ja muud asjad vajavad tegemist,“ ütles Ženja.
Ženja on aktiivselt kasutanud uut Huawei uut GT 2e nutikella, mis on kui personaaltreener ja vaimne tugi sinu randmel. „GT 2e nutikell pakub mulle suurema elamuse, kui ükski varasematest kelladest. Sellel on väga äge unerežiimi jälgimine ja põhjalik tagasiside. Valida saab saja treeningstiili vahel ja kell näitab ka SpO2 taset ehk vere hapnikusisaldust.

Foto: erakogu

Et kui ma tahan ikkagi kodus lisaks joogale teisi harjutusi jälgida, siis kell annab mõnusa graafilise tulemuse.

Minu uus P40 Pro nutitelefon on kellaga sünkroniseeritud ja need on nüüd minu kaks parimat sõpra,“ ütles Ženja.
Ženja sõnul annab selline nutikell vabaduse ja võimaluse ennast paremini motiveerida. Ei ole olemas kättesaamatuid eesmärke ja samm-sammult on võimalik liikuda oma unistuste suunas. „Füüsilise aktiivsusega jaksan ma päriselt kuidagi rohkem teha. Praegu on alles pealelõunane aeg ja mul on kõik päeva olulised asjad tehtud ning ligi viis kilomeetrit juba liigutatud. See on väga äge!“ kinnitas Ženja.
Tema sõnul ei nõua õue jooksma minemine ju liikmekaarti või liikmetasu, see on endiselt tasuta. Väga heaks motivaatoriks on aktiivne sõpruskond, kellega koos ennast liigutamas käia, kuid Ženja sõnul on kõige olulisem kokkulepe iseendaga.

Panen juba eelmisel päeval trenniplaanid paika ja see aitab järje peale olla.

Huawei koolitusjuhi Jekaterina Mishina sõnul viis ettevõte Balti riikides läbi karantiiniperioodil sportimise uuringu. „Tulemused näitavad, et inimesed treenivad üksi kodus olles 2-3 korda nädalas ning ligi pooled vastajad kasutavad selle jaoks nutiseadmeid. Kuna kõige rohkem kasutavad inimesed nutikellasid ja aktiivsusmonitore, siis on oluline, et seadmed suudaksid kasutajale pakkuda kõige täpsemat ja vajalikumat teavet – aitaksid kaasa nende treeningtulemuste saavutamisele ja tervise hoidmisele ning Huawei on oma uute elustiilitoodete loomisel need just peamiseks eesmärgiks võtnud,“ ütles Mishina.

Karantiini kõige raskem osa on Ženja sõnul välja mõelda, mida kogu vaba ajaga nüüd peale hakata.

Ta on avastanud enda jaoks palju erinevaid harivaid telesaateid, live kontsete ja uusi treeningstiile – karantiini võlud on päris suured ja see annab võimaluse iseendaga paremini läbi saada. „Olen leidnud enda jaoks jooga ning kombineerin siin erinevaid tehnikaid ja stiile kokku. Tegelikult olen kokku panemas ka ühte toredat trennirutiini, mida mu jälgijad saavad hakata varsti kaasa tegema.”
Moeeksperdina on Ženja Fokini jaoks oluline ka nutiseadme välimus ja sobitumine üleüldise stiiliga. „Mis mulle väga meeldib Huawei GT 2e nutikella puhul on see, et ma saan sihverplaadi pildi endale vabalt telefonist ise välja valida ja vastavalt oma tujule ning riietusele seda muuta. Igaüks leiab oma lemmiku.“
Lisaks Ženja testitavale GT 2e nutikellale, on Huawei toonud turule laia valiku tervislikku elustiili toetavaid seadmeid. Kes tunneb, et nutikell ei ole talle, siis alternatiiviks on uus Huawei Band 4 aktiivsusmonitor, mis on nooruslik, kuid samas elegantne abiline liikumisel.
Erinevalt teistest aktiivsusmonitoridest saab Band 4 ekraani kaunistada laia valiku kellakuvadega, vastavalt enda maitsele ja loomingulisusele. Monitoril on mugav sisseehitatud USB-ga ühilduv laadija, TruSeen™3.5 funktsioon eriti täpseks südamelöökide mõõtmiseks ja treeningstaadiumi korrektseks tuvastamiseks.
Karantiini ajal treenimine või siis selle vähesus tekitab kindlasti huvi enda kehakaalu muutumise vastu. „Huawei uus nutikaal suudab sellest palju enamat – vaid ühe mõõtmisega oskab seade anda infot 9 erineva aspekti kohta. Muuhulgas tuvastab kaal keha rasvaprotsendi, lihasmassi, veesisalduse, proteiinitaseme, siseelundite rasvaprotsendi, kalorite piirarvu ja palju muud kasulikku,“ sõnas ettevõtte koolitusjuht Jekaterina Mishina.
Kui kell või aktiivsusmonitor ning nii nutikas kaal olemas, siis mida veel enda vormis hoidmiseks vaja võib minna? Neile, kes armastavad õues sportida või pärast seda kodus enda lemmikmuusikaga lõõgastuda, siis nutikad aktiivse mürasummutustehnoloogiaga FreeBuds 3 juhtmevabad kõrvaklapid on tark valik. FreeBuds 3 kõrvaklapid on ilusa ja ergonoomilise disainiga, kvaliteetse heliga ning mis veel parem, nende aku peab ühe laadimiskorraga vastu kuni 4 tundi ning laadimiskarbi abiga kuni 20 tundi. Värvivalikus on klassikaline valge, diskreetne must ja silmapaistev punane.

„Tulenevalt koroonaviiruse levikust tingitud piirangutest on Huawei koostöös oma teeninduspartneriga loonud ka spetsiaalse seadmete hooldussüsteemi, mis sisaldab ukselt-uksele teenust, garantii pikenemist kolme kuu võrra ja seadme desinfitseerimist pärast hooldust. Teenus kehtib kõikidele Huawei telefonidele. Juhul kui karantiiniolukord kestab pikendatud garantiist kauem, pikendatakse garantiid automaatselt veel kolme kuu võrra,“ märkis Mishina. 

Ženja Fokini sõnul annab karantiiniolukord meile võimaluse kõik oma tegemised üle vaadata. „Nutikell on justkui selline hea kubjas, kes on sul käe peal ütlemas, et davai nüüd on aeg vett juua või siis natukene liigutada. “