TMW-i osalejal tuvastati koroonaviirus: tema otsekontaktid kohalviibijatega olid limiteeritud

Buduaar

Eelmisel nädalal toimunud festivali Tallinn Music Week meeskond andis täna tead, et ühel osalejal tuvastati koroonaviirus.

“Anname teile teada, et ühel festivalil osalenud isikul on tuvastatud positiivne COVID-19 test,” teatasid festivali korraldajad, et tema kontaktisikud on tänaseks Terviseameti poolt detailselt kaardistatud ning nendega on ka ühendust võetud.

“Kõik kontaktsed, kes on siiani käinud testimas, on saanud tänase seisuga negatiivsed testitulemused ning kõik kontaktsed, kes Terviseametilt vastava soovituse said, püsivad eneseisolatsioonis. Juhul kui Terviseamet ei ole teiega ühendust võtnud, ei ole teil ka eneseisolatsiooni kohustust,” lisasid korraldajad oma Facebooki lehel.

“Vastavalt kehtivale andmekaitseseadusele ei ole meil ega ühelgi kolmandal isikul õigust avaldada või kinnitada eriliiki isikuandmeid, sh. terviseandmeid,” jääb festivalil osalenud isik täpsemalt avalikkuse eest saladuseks. Küll aga on teada, et isik viibis neljapäeva, 27. augusti õhtul Telliskivi Loomelinnaku välialal ning tema otsekontaktid kohalviibijatega olid limiteeritud.

“Festival tänab kõiki osalejaid, partnereid ja publikut, et pidasite kinni kehtestatud viirusetõrje reeglitest. Hoidkem üksteise tervist – nii füüsilist kui ka vaimset! Kaitskem ka üksteise õigust privaatsusele ja olgem lugupidavad. Teemaga tegeleb nüüdsest Terviseamet,” manitsevad korraldajad.