TRAAGILINE SURM TALLINNAS: arstid ei suutnud mehe elu päästa

TRAAGILINE SURM TALLINNAS: arstid ei suutnud mehe elu päästa

Eile, 7. novembri pärastlõunal juhtus Harjumaal Tallinna ringteel õnnetus, kus põrkasid kokku kaks veoautot. Sündmuskohalt haiglasse toimetatud Poola kodanikust juht suri haiglas. Õnnetuse asjaolud on uurimise all, ent taaskord tundub, et just liiga suur kiirus oli see, mis surmaga lõppenud liiklusavarii põhjustas.

Eile, 7. novembri pärastlõunal juhtus Harjumaal Tallinna ringteel õnnetus, kus põrkasid kokku kaks veoautot. Sündmuskohalt haiglasse toimetatud Poola kodanikust juht suri haiglas. Õnnetuse asjaolud on uurimise all, ent taas kord tundub, et just liiga suur kiirus oli see, mis surmaga lõppenud liiklusavarii põhjustas.

Esmaspäeval kella poole kahe ajal toimus Tallinna ringtee 7. kilomeetril raske liiklusõnnetus, kus põrkasid kokku kaks veoautot. Veoautot juhtinud 44aastane Poola kodanik sai kokkupõrke tagajärjel raskelt viga ning ta suri haiglas. 44aastane Eesti kodanik on haiglas arstide hoole all. 

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Kaido Saarniidu sõnul on veel vara rääkida õnnetuse põhjustest. „Politseinikud ja eksperdid kogusid õnnetuspaigalt infot, mis aitab välja selgitada juhtunu üksikasjad. Teame, et avariipaigas olid teeolud väga rasked ning värske lumi tegi maantee libedaks,“ kirjeldas operatiivjuht õnnetuskoha olusid. Politseiniku sõnul ei saa selle õnnetuse asjaoludest veel rääkida, kuid suure osa traagiliste kokkupõrgete taga on kas liigne või oludele mittevastav kiirus.

“Kehtiv piirkiirus ei ole kunagi kohustuslik. Juhid peavad valima oludele vastava sõidukiiruse, olgu selleks kasvõi 50 km/h. Ma ei taha, et kiirustamise või oma võimete ülehindamise pärast inimesed koju ei jõua. Võtke liiklemiseks aega ja sõitke turvaliselt,“ ütles Saarniit. 

Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust, mida viib läbi Põhja prefektuur ja juhib Põhja Ringkonnaprokuratuur.