TUNTUD EESTI MODELL paljastas valusa tõe oma elu kohta

TUNTUD EESTI MODELL paljastas valusa tõe oma elu kohta

Tuntud modell Josefine Vaher-Vahter on Instagramis üsnagi palju populaarsust kogunud ning naise fotosid vaadates jääb mulje justkui kõik tema elus oleks lausa ideaalne. Kuid tegelikkuses kuulub Josefine nende naiste hulka, kes on kannatanud depressiooni all ning halvematel päevadel oli ka voodist välja tulemine väga raske, tunnistab modell ETV saates “Ringvaade”.

Josefine osaleb sotsiaalministeeriumi poolt algatatud kampaanias “Pole hullu”, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu kurvale asjaolule – iga neljas inimene puutub elu jooksul kokku vaimse tervisehäirega. Depressioon seda just ongi – vaimne tervisehäire.

Josefine meenutab, et depressiooni põdemise ajal tundusid ka väikesed asjad raskesti tehtavana. “Igapäevased toimetused nagu voodist välja tulemine oli raske. Mõne inimese jaoks võib tunduda, et depressioon on väljamõeldis, et kui sul on motivatsioonipuudus, siis võta ennast kokku. Aga tegelikult on see suur vaimse tervise mure,” rääkis Vaher-Vahter.

Modellindusega alustades sai kannatada ta Josefine vaimne tervis. “Ma olin väga palju üksinda reisidel, mul ei olnud tuge perelt ja ma tahtsin alati näida hästi tugev,” meenutab ta.

Täna saab Josefine õnneks öelda, et ta on depressioonist vaba. “Täna ma võin öelda, et olen terveks saanud, aga see on järjepidev töö iseendaga,” tõdeb Josefine.

Josefine Instagrami kontot näed siin