EKSPERT: Kuidas leida poest õige juuksevärv ja seda ohutult kasutada

Buduaar

Kaupluseriiulilt vaatab vastu pikk rivi juuksevärve, üks kaunimas pakendis kui teine. Aga kuidas valida endale õige juuksevärv ja kas kodune värvimine on ikka juustele ohutu? Seda uurisime L'Oréal Paris’ ja Garnier’ juuksevärvide tootejuhilt Alina Butinalt.

Kas kodus ise juukseid värvida on riskantne ja kas odavam toode annab kehvema tulemuse?

Poest ostetud värviga saab väga ilusa tulemuse ning tänapäeval leiab kauplusest üsnagi laias valikus juuksevärve. Ei tasu karta odavama segmendi juuksevärve, sest kallima värvi puhul makstakse üldjuhul mugavuse ja hooldavate komponentide eest. Kallimate värvide puhul ei lähe värvimiseks vaja pintslit ega kaussi – värvikreem tuleb segada kinnitiga ja värvida otse pudelist. Samuti sisaldab preemiumklassi juuksevärv intensiivset värvimisjärgset hooldust ning tihti on selle taga ka patenteeritud tehnoloogia, näiteks annab L’Oréal Paris Préférence (10,99 €) juustele kuni kaheksa nädalat püsiva särava tulemuse tänu valgust peegeldavatele värvipigmentidele.

       

Samas on taskukohasema hinnaga Garnier Color Naturals (3,68 €) Eesti üks populaarsemaid juuksevärve just seetõttu, et see annab suurepärase värvitulemuse.

             

Milline juuksevärv mulle sobib?

Kõigepealt tuleks endale selgeks teha, kas vaja on püsivärvi või poolpüsivärvi. Esimene katab hallid juuksed ja tulemus on kauakestev. Poolpüsivärv kestab teatud arvu pesukordi ega pruugi halle juukseid katta. Kui oled juukseid juba aastaid värvinud ja soovid nii täiuslikku hallikatvust kui ka tugevamat hooldust, siis vali kindlasti püsivärv, millel on hooldav toime.

Kui puudub varasem värvimiskogemus või kardad juukseid kahjustada, siis ka sellele on lahendus. Ammoniaagivaba püsivärv Garnier Olia (6,99 €) on tehtud õli baasil ja parandab nähtavalt juuksekvaliteeti iga värvimisega. Hallikatvus ja intensiivne värvitulemus on garanteeritud. Kui on oluline rõhutada oma loomulikku tooni, soovitan L’Oréal Paris Casting Creme Gloss (9,29 €) poolpüsivärvi, mis kulub järk-järgult. See annab rohkelt sära ja pehmust ega sisalda ammoniaaki.

           

 

Millised on suurimad eksimused, mida naised ise juukseid värvides teevad?

Kõige levinum probleem on valesti valitud värvitoon ning oskamatus hinnata varjundite mõju olemasolevale värvitoonile. Pakenditel olev võrdlus on tehtud alati loomuliku juuksetooni näitel, ent juba värvitud juuste värvimisega tuleb alati olla ettevaatlik. Tasub meeles pidada, et juurte värvimiseks ei pea kogu pead värvima. Oluline on juhend läbi lugeda ja sellest kinni pidada. Rangelt mittesoovitatav on segada ise kodus erinevaid värve, kui selleks pole professionaalseid teadmisi, sest tulemus võib olla ootamatu.

 

Mida tähendavad numbrid juuksevärvi pakendil?

Juuksevärvi kood koosneb kahest numbrist: enne punkti olev number tähendab tooni ning number punkti järel määrab varjundi. Mida suurem on number, seda heledam on toon. Nullid peale punkti rõhutavad tooni naturaalsust. Numbrid 11-12 tähendavad blondeerimist ning 13 värvieemaldajat. Varjund mõjutab lõpptulemust, mis võib olla külm (1-2) või soe (3–6).

Kui toon on liiga kollane, tuleb see neutraliseerida külma varjundiga, mis on lilla ehk värviratta järgi kollase vastand.