Reklaam sulgub sekundi pärast

KAS SINU näohooldus on vastavuses sinu nahatüübiga?

Kui oled kunagi vaadanud fotosid, mis on tehtud öise peo ajal, ning märkad, et otsaesisel on peaaegu näha juba fotograafi peegeldus, siis on see artikkel just sulle. Ükskõik millist uut puudrit sa T-tsoonile ka ei kasutaks, tundub see ikkagi justkui immuunne ja nägu läigib just nii, nagu ise tahab. Tegelikult on aga kõikidele nahatüüpidele oma soovitused, mida igapäevaselt silmas pidada. 

 

Tundlik näonahk

1. hoidu: pidevalt uute toodetega katsetamast. Kui näohooldustooteid liiga tihti vahetada, muudab see naha veelgi tundlikumaks ning lisaks on ka väga raske jälgida, millised toote koostisosad tegelikult nahka ärritavad.

selle asemel: anna näonahale aega. Üldiselt võtab umbes kuu, et näonahk uue tootega kohanduks. Kui nahk siiski koheselt ärritub, lõpeta toote kasutamine viivitamatult. 

2. hoidu: liiga keerukatest ja mitmeetapilistest rutiinidest. Mida lihtsam on ilurutiin, seda vähem on võimalusi, et mõni koostisosa nahale ei sobi ja seda ärritab.

selle asemel: hoia oma nahahooldusrutiin lihtne ja su näonahk tänab sind.

Rasune näonahk

1. hoidu: niisutuse vahelejätmisest. Rasuse näonahaga võib tunduda, et niisutust enam küll vaja ei ole, kuid tegelikult põhjustab just selle puudumine naha kuivenemist ja seega veel intensiivsemat rasu tootmist.

selle asemel: kasuta õlivabasid niisutajaid ja loo endale kindel igapäevarutiin.

2. hoidu: näo liigsest koorimisest. Karmide liigutustega näonaha koorimine ärritab liigselt nahka ning jällegi, näonahk hakkab veelgi enam rasu tootma. 

selle asemel: vali õrn ning seebivaba näopuhastus näiteks puhastusgeeli näol.

Kuiv nahk

1. hoidu: kuumast veest. Liiga kuum vesi pühib eemale näonaha loomulikud õlid ning seega kuivab nahk liiga kiiresti. 

selle asemel: kasuta pigem leiget vett ning ära veeda duši all kauem kui 5-10 minutit. Kui plaanid vanniskäiku, siis kasuta vanniõlisid, mis on loodud spetsiaalselt kuivale nahale. 

2. hoidu: seebist. Kui tunned peale pesu näonahka kiskuvat, siis ilmselt kasutad valet näopuhastusvahendit. 

selle asemel: kasuta seebivaba toodet, milles leidub näiteks mandliõli, roosivett või mesilasvaha. Need ei eemalda naha loomulikku kaitsekihti. 

 

Allikas: cosmopolitan.com