Reklaam sulgub sekundi pärast

Brigitta Liivak: iludusvõistlustel toob edu loomulikkus ja enesekindlus

Katrin Tust ja Brigitta Liivak
Katrin Tust ja Brigitta Liivak — FOTO: GoodNews, Arina Kvade

14. juunil on toimumas Eesti iluduskuninganna võistlus. Millega peaks osalejad arvestama, kuidas valmistuma ja kuidas ka vaimselt iludusvõistlusteks olla? Nõuandeid jagab Brigitta Liivak, IT haridusega ettevõtja, endine modell, jumestuskunstnik ja Mrs Worldwide esitiitli võitnud Eesti naine.

Võistlusele minnes küsitakse osalejana enda käest palju küsimusi: "Miks ma sinna lähen, mida ootan, mille poolest ma erinen, miks ma peaksin võitma, kas ma olen teistest parem või kas sellel on üldse tähtsust," toob Brigitta Liivak välja osalejate mured ning ütleb, et see on eelkõige võistlus endaga. Ta soovitab protsessi kindlasti nautida ning kasutada maksimaalselt ära kõiki uusi võimalusi ning tutvusi. „Mitte midagi siin elus ei saja sülle niisama ja need asjad, mille üle sa ei oska tänulik olla, kaovad ka sama kiirelt kui tulid.“

Peamine on võit enese üle

Kuna võistluse võitjaid saab olla ainult üks ja kõik osalejad arvavad, et just nemad peaksid võitma, on Liivaku sõnul oluline võita just ennast. „Võit on osata vastu võtta kaotus ja pettumusest üle saada, aga ka oskus rõõmustada sõbranna üle, kellega on võistluste ajal just tuttavaks saadud.“


Kõige olulisemaks peab Liivak just vaimset  ettevalmistust. „Kuigi arvatakse, et ilu on subjektiivne, on just vaimne ettevalmsitus see, mille puudumine meid ebakindlaks teeb. See aga paistab kaugelt silma ja on ebaatraktiivne,“ soovitab Liivak sellest enne lavale minekut kindlasti lahti saada.

Ära liialda

Kuna tegemist on siiski iludusvõistlusega, on tähtis ka vormis keha, sest see näitab inimese eludekombeid. „On asju mida muuta ei saa, aga ka palju mida saab. Näljutamine pole kindlasti tervislik ning ei tee kedagi ilusamals. Terves kehas terve vaim,“ sõnab Liivak ning lisab, et juukse- ja kulmuvärvide ning isepruunistajatega liialdades ei tasuks enda välimust ära rikkuda, sest see võib mõjuda ebaloomulikult. „Jumestus peab olema sobiv, päevasele üritusele ei pea tegema rasket lavameiki.“ Enim tehtavate iluvigadena toob Liivak välja just liialdamise – iiga suured ripsmed, liiga tumedad või domineerivad kulmud.

Kindel valik juuste ja jumestuse osas on aga kerge lokk ning klassikaline pruun suitsusilm. „Naturaalselt mõjuv jumestus on praegu väga populaarne. Nägu peab olema ülejäänud kehaga ühte värvi ning telekaamera ette minnes peab arvestama, et hetkel moes olev niiske jume (dewy skin), mis on muidu väga ilus jumestus, võib teles näha välja nagu nägu oleks higine,“ selgitab Liivak.

Kontrolli oma emotsioone

Liivaku sõnul paistab elurõõm lavalt hästi silma, kuid samahästi ka see, kui keegi osalejatest ei saa oma kadeduseussiga hakkama ja vaatab tagumisest reast kroonitavat hukkamõistva pilguga, unustades, et ta on endiselt laval ja võiks oma ilmet kontrollida.
Liivak ütleb, et võistlema minnakse ikka siis, kui otsitakse validatsiooni. „Ka mina otsisin validasiooni ja see ongi täiesti normaalne. Küsimus on selles, et kas seda tahetakse saada teistelt või otsitakse enda seest.“

Riietu kohaselt

Väga oluline on võistluse ajal ka riiete valik, sest esmamulje jätmiseks on ainult üks võimalus. „Kohtunikuna me kujutame kohe ette, kellele kroon pähe sobiks ja spordiriietusega kroon kokku ei sobi. Vaba aja riietus on mõeldud vabal ajal kandmiseks ning see ka näitab suhtumist, et võistlust võetakse vabalt,“ põhjendab Liivak, et riietus peab olema sobiv ja vastama nii vanusele, ajale kui ka kohale.