Reklaam sulgub sekundi pärast

Coach Ida Adele Raneli Ruul: kõik on võimalik!

Ida Adele Raneli Ruul
Ida Adele Raneli Ruul — FOTO: Ruudu Rahumaru

Transformatsiooni coach, hobulausuja, näitleja ja artist Ida Adele Raneli Ruul kinnitab, et kõik ongi päriselt võimalik. „Kui keegi oleks mulle seda 13 aastat öelnud, oleksin vaid nördinult jajah öelnud... Mitte minu jaoks! Ja ise aru saamata oma ohvri mõtteid edasi mõelnud,“ nendib ta. Siis aga juhtus midagi täiesti ootamatut.

Tema ema laenas talle üliolulise raamatu, mis muutis ta mõtlemist täielikult. Ta hakkas esimest korda jälgima mõtteid, mida peas ketrab ja jõudis selleni, et kõik ongi päriselt võimalik.

Millest alustada, et unistused reaalsuseks tuua?

Raneli ütleb, et esiteks tuleks tuvastada, millised unistused on sinu hinge sosinad, mis sind päriselt sisemiselt õnnelikuks teevad.
Ja üle kontrollida, kas need on päriselt sinu unistused või äkki on see mingi puudujäägi kompenseerimine – ehk jäi lapsepõlves mõni asi tegemata ja nüüd täiskasvanuna ajad sama asja.

Kontrolli, kes sa praegu tegelikult oled ja mida praegu täiskasvanuna päriselt soovid! Raneli lisab, et vahel võib unistus olla ka praktilist laadi, mida sa vajad, et tunda, et su elu oleks selline nagu sa soovid.

Kui unistus on tuvastatud, jaota teekond osadeks. Mis on esimesed sammud, mis teostamist vajavad? Vajad sa õpetajat, juhendajat või mentorit? Raneli toob näite, et tal oli kunagi unistus, et ta oskaks vähemalt ühte laulu laulda. Koolis teda koori ei soovitud ja ta sai aru, et laulda ta ei oska. Niisiis alustas ta laulutundidega.

Ta rõhutab ka, et on ülitähtis tähistada ka väikseid samme, mis sa enda unistuste poole liikunud oled. Näiteks kui ta hakkas natukenegi viisi pidama, oli ta selle üle väga õnnelik.

Ja muidugi planeeri aega selle unistuse teoks tegemisele!

Sina ise oled oma elu looja

Raneli ütleb, et unistuseks võib olla mis iganes. Sina ise oled iseenda elu looja.
Vahel on näiteks unistuseks oma keha uuesti sellesse vormi saamine, kus saad nautida riideid, mida kunagi kandsid, tunda end kergelt ja mõnusalt.
Unistuseks võib olla pere, lapse saamine. Ehk enda äri.

Mis iganes sinu unistus ka ei oleks, unistamine ja unistuse poole pürgimine annab elule sihi, suuna ja mõtte.

Raneli toob välja väikse mõtteharjutuse: kujuta ette, et sul ei ole elus mitte midagi tulemas. Kohe üldse mitte midagi. Nüüd mõtle, kui mõnus tunne on, kui tulemas on midagi toredat! Unistusi saame ju enda jaoks välja mõelda.

Ta nendib, et on olnud oma elus kohas, kus tõesti tundus, et kõik on olemas ja tehtud. Ei teagi enam, mida tahta. Aga see ongi normaalne, et elu käib lainetena ja vahel ei unistagi millestki.

„Ainus asi, mis on kindel, on see, et mitte miski ei ole kindel. Ja kõik muutub kogu aeg. Ja möödub. Iga päev ei saagi õndsuses elada, muidu ei oska seda lõpuks hinnata. Aga kui harjutada ennast õnnes elama, muutub kõik lõpuks mõnusaks rahuloluks ja langused ei ole enam sellised kuristikku kukkumised,“ räägib ta.

Nii et kui tunned, et sul on kõik olemas – naudi seda! Mingi hetk jõuavad ehk su teele palju sügavamad unistused. Unistuste peale mõeldes soovitakse alguses tihti materiaalseid hüvesid, hiljem aga hakatakse kuulma hingesosinaid – need on asjad, mida armastasime ka lapsepõlves teha. Laulda, näidelda, loomadega olla, ehk üldse elada metsamajas.

Kiirenda unistuste täitumise protsessi!

  • Usu endasse.
  • Tee tegevusplaan ja jaota see sammudeks.
  • Ole kannatlik.
  • Leia toetaja, coach või mentor.
  • Tähista iga edusammu.
  • Ole järjekindel.
  • Õpi vajalikke oskusi, et sinu unistus teoks saaks.
  • Sinu eesmärk olgu selge!

Edu võti on töö

Raneli enda viimase aja kolm kõige suuremat unistust on olnud laulda, näidelda ja hobuetendusi läbi viia. Viimast vaid kaelarihmaga, nii et hobusel pole midagi suus ning tajuda looma energia ja kehakeelega. Praeguseks on see saavutatud.

Ta ütleb, et edu võti oli aastatepikkune töö, suhte loomine hobusega, panustamine tema vaimsesse heaollu, pidev treening nii enda kui hobusega. Ka oli palju abi, kui ta kasutas treeneri toetust, kes oli selle juba saavutanud. Treener aitas teda õpetada hobust paluma, et too tõuseks näiteks tagajalgadele ehk küünlasse või laskuks pikali, kui tal seljas oldi.

Ta tõdeb, et alguses tundus see kõik võimatu ja ilmatu raske, aga kui see saavutatud sai, tundub see talle normaalsus. Ta rõhutab ka, et unistuste suunas liikudes ei tohiks alla anda, enne kui see käes on.