Reklaam sulgub sekundi pärast

Ettevõtja Lea Roy: iga inimene pakub võimalust meil oma teekonnal edasi areneda

Lea Roy
Lea Roy — FOTO: Women Empowerment Summit

Lea Roy, kes korraldab koos helilooja ja lauljatar Sissi Nylia Benitaga, naistele mõeldud Women Empowerment Summit 2024 sündmust, toob välja, et kõnealune sündmus annab naistele ruumi tulla ja olla need, kes nad päriselt on – väljendada oma häält ning rääkida oma tõde.

Iga inimene, kellega kohtud, on kas vastuseks või küsimuseks, mis on sinu jaoks oluline

Lea selgitab, et ta defineerib sündmust kui ruumi, kus iga inimene, kellega kohtud võib äratada sinu sees küsimusi või anda sulle olulisi vastuseid - olgu selleks siis kunstnik, laulja või sisekujundaja - nad on siin selleks, et äratada sinus küsimus, mida pead kuulma või on hoopis vastuseks sinu teekonnal või peegliks sinu hingele.

„Usun, et hoolimata sellest, kui erinevad ja ainulaadsed me naistena oleme, läbime me kõik elus väga sarnaseid kogemusi ning väga sarnaseid väljakutseid,“ leiab ta ja lisab, et talle meeldib luua ruumi, kus naised saavad omavahel pidada tõelisi vestluseid. „Me kõik läbime kord leina, südamevalu, üleminekuid, identiteedikriise... Ja väga tihti hoiame teistega suheldes ees maski. Mulle meeldib, et jätame maski ukse taha ja tuleme tõeliselt kokku ning räägime päriselt.“

Lea räägib enda kohta, et ta on ärinaine, kunstnik, rändur, õde. Ta nendib, et on olemas mitmeid erinevaid viise, kuidas ennast defineerida – mõnikord jääme aga kinni ning proovime panna kõigest ühte sõnasse seda, kes me tegelikult oleme. „Pärast väga intensiivset aastat tunnen, et paljudes naistes on enese defineerimise teema viimasel ajal esile kerkinud.“

See, mida koos luuakse, saab olema väljendus sellest, kes me sügaval sisimas oleme

Viimasel ajal on Lea palju ringi reisinud ning kohtunud erinevate naistega üle kogu maailma. Kui kaks viimast Women Empowerment Summit sündmust on toimunud Mauritiusel, siis seekordne sündmus toimub Tallinnas. Naine selgitab, et kõigepealt hakkas ta selliseid koosviibimisi, kus iga naine võis tulla ja end päriselt väljendada, tegema oma lähedaste sõpradega. „Kuna olen viimased neli aastat tegelenud veebiturunduse- ja äridega ning olnud ettevõtjana väga isoleeritud, siis mingil hetkel tundsin, et see ei kõneta mind enam. See ei toitnud mu hinge. Vajasin midagi muud. Hakkasin sõbrannadega jagama seda, mida kogesin. Ja nii hakkasime lihtsalt sõpradena kogunema. Arvasime, et esimesel korral koguneb meid 15, aga tuli 60. Teisel korral oli meid juba 105,“ räägib Lea lähemalt, kuidas sündis Women Empowerment Summit.

„See pole lihtsalt sündmus või naiste ring, kus süütad küünlad ja teed meditatsiooni. Või koht, kus lood ärivõrgustikku. See on segu erinevatest maailmatest, mida üheskoos kokku sulatame. Usun, et sinu äri ja see, mida koos loome, saab olema väljendus sellest, kes me sügaval sisimas oleme,“ leiab ta ja lisab, et kõik saab alguse sisemisest vestlusest iseendaga. „See on teadmine, kes sa oled ja mis on sinu sõnum, mida sa levitada tahad. Ja siis tuled kokku teiste naistega ja sul on võimalus teada saada, mida nad teevad, leiad uusi äripartnereid või kliente.“

On ilus näha, kuidas maskid eest langevad

Lea nendib, et esimest korda, kui naised omavahel kokku saavad, siis vaatavad nad teineteist ja mõtlevad, et see pole justkui minu hõim. Seda seetõttu, et kokku tulevad nii paljud erinevat tüüpi ja erinevas vanuses naisi. Kui aga maskid eest langevad, on ilus näha, kuidas naised aeglaselt oma südame tasandile laskuvad. „Lõpuks on meie tõeline jõud meie võime häälestuda sellele, mida tõeliselt praegu tunneme. Ja oskus pidada neid haavatavaid, avatuid vestluseid teiste inimestega. See on tõeliseks jõuks. Näha naisi, kes on pannud endale kõik need maskid ette, neist vabanemas... See on kõige ilusam transformatsioon.“

Lea toob välja, et mõne naise jaoks on see ka suureks proovikiviks, sest nad pole iseendale seda ruumi väga kaua andnud. Maskidest vabanemine on aga muutnud naiste eludes väga palju. Seda nii suhetes kui ka äris. „Need naised on teinud suuri otsuseid, sest nad on lõpuks näinud asju, mida pole julgenud varem vaadata.“

Nähes, et ka teistel on samasugused tunded ja probleemid, saame sellest toetust ja abi

Naine leiab, et kui näeme, et ka teised maadlevad samasuguste tunnete ja probleemidega, saame sellest palju abi ja toetust. „Kõik need intiimsed vestlused, mis kord läbitud on, aitavad meil asju lukust lahti teha. Ka iseendas. Tihti algab see väga pealiskaudsetest asjadest ehk sellest, mida arvame, et vajame. Kui aga jõuame tuumani, on seal midagi muud ja see on see, mida taga ajame.“

Naisena teise naise juures saavutatud usaldus, on tõeliselt tugev ühendus

Kuigi Sissi ja Lea on olnud omavahel tuttavad kõigest mõned nädalat, siis tundub nagu nad oleksid justkui õed või vähemalt aastaid sõbrannad olnud. Lea tõdeb, et kui saavutad teise naise juures usalduse, siis tunned, et see on tõeliselt tugev ühendus, sest inimene on tõeline. Lea on pärit saarelt, kus inimesed üksteist esmakohtumisel kallistavad ning omavahel sügavalt räägivad. Eestlased sellised üldjuhul kohe olema ei kipu ning alguses oli see Lea jaoks keeruline.

„Aga samas oli see ka ilus, sest see on osa minu kogemusest. Alustasin sündmuse korraldamist ühe lähedase sõbraga, keda Eestis teadsin. Kevad Belle Saareperaga ja palusin tal kokku tuua naised, keda ta tõeliselt imetleb, usaldab, kellel on tugev ning mõjukas sõnum, mida nad tahavad jagada. Ta tegi nimekirja kümnest naisest ja võtsin igaühega neist ühendust. Sissi oli üks neist ja hetkest, mil kohtusime, oli see kõik väga loomulik ja uskusin sellesse. Nädala jooksul oli meil koos terve hõim naisi,“ räägib Lea Tallinnas toimuva sündmuse kohta.

Alustades oma äri või kunstiteost, alustame tühjast kohast

Lea leiab, et WES on sündmus, mida pead kogema, et seda täielikult mõista. Naised tuuakse omavahel kokku vanas tööstusruumis Põhjala Tehases. Lea võrdleb seda tühja lõuendiga. „Kui alustame oma äri või kunstiteost, siis alustame tühjast kohast. Mulle meeldib see idee. Ma ei taha alustada kohas, mis on juba valmis. Me alustame tühjast. Iga naine, kes kohale tuleb, annab sündmusele värvi,“ lausub ta ja lisab, et seda kohta luuakse üheskoos. Koos viiakse läbi 6 tundi kestev kogemus, kus naised langevad peast kehasse, südamesse ja järgivad oma intuitsiooni. „Sissi on sündmuse selgrooks. Ta juhatab naised läbi päris teekonna.“

Korraldaja selgitab, et naised tulevad omavahel kokku ja ühinevad kõnedega. Iga asi keskkonnas on kavandatud vestluste algatamiseks. „Ma tahan, et see on koht, kus poleks juhte. Ma ei usu sellesse, et osa meist on siin all ja osa justkui kõrgemal. Me oleme kõik samal laval. Ja viime teid läbi selle teekonna. Iga naine võtab kaasa selle, mis teda võimestab ja mis temaga resoneerub ning ta saab sellega edasi töötada.“

Me kõik oleme teineteise peeglid

Lea soovib, et pärast seda sündmust on naistel tekkinud võrgustik ning kui ta vajab mingis kohas abi, siis teab kelle poole pöörduda. Näiteks kui tal on vaja abi turunduses või äris, siis teab, et tuleks pöörduda selle naise poole. Kui on vaja tööd teha mõne emotsionaalse traumaga, siis teaks samuti kust saaks vajadusel abi otsida. „Ma tahan, et igaüks saaks väljendada osa oma elust, aga mitte ainult visiitkaardi kaudu, vaid oma loo kaudu.“

Lea usub, et me kõik oleme teineteise peeglid ja igaühes meist on olemas tükk teavet teisele, mis aitab meil oma teel areneda. „Iga naine aitab mul näha seda osa endast, mida ma ise ei näe. Ma näen iga inimest kui võimalust mul oma teekonnal areneda. See nõuab aga üksteisega ühendumist. Minu jaoks on see õige koht, et alustada neid sisemisi vestluseid iseendaga.“