Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO! Aktiivne eluviis toetab vaimset tervist

Janika Koch-Mäe
Janika Koch-Mäe — FOTO: GoodNews, Evelin Kruus

Personaal- ja rühmatreener ning videotreeningute keskkonna Sinutreener.ee asutaja Janika Koch-Mäe selgitab aktiivse eluviisi vajalikkust ja selle mõju vaimsele tervisele.

Vähene liikuvus soodustab ärevust

Praegune maailm on tehtud inimesele väga mugavaks. Meil ei ole vajadust enam nii palju liikuda, meil on võimalik minna punktist punkti B autoga või ühistranspordiga ja me ei tee enam nii palju füüsilist tööd. Kui me elame linnas korteris, ei ole vaja ka lõhkuda puid ja laduda neid riita või niita muru või kaevata maad. Kuigi selline mugavus võib kõlada ahvatlevalt, on vähene liikumine aga tekitamas probleeme vaimse tervisega. “Meil on palju rohkem kohustusi ja palju rohkem survet vaimsele süsteemile. Meil on palju ambitsioone, palju eesmärke, kuhu püüelda ja teinekord need suured ambitsioonid ja eesmärgid ja vastutusrikkad töökohad panevad meie vaimse tervise tugeva pinge alla,” selgitab Janika.

Liikumine teeb vabaks

On täiesti teaduslikult tõestatud, et liikumine alandab ärevust ja toetab selle läbi meie vaimset tervist. “Aeroobsed treeningud või siis aeroobne liikumine parandab meie ajus verevarustust, mistõttu ärevus alaneb ja verevarustuse kaudu paraneb ajus erinevate toitainete liikumine,”, sõnab Janika ning lisab, et regulaarne treening parandab meeleolu ja on kasulik mälule.

Meelespea!

  • Regulaarne lihastreening parandab sinu kognitiivseid võimeid ja on äärmiselt kasulik ka mälule.
  • Lisaks füüsilisele koormusele on vajalik ka kvaliteetne uni, mis on oluline selleks, et püsiksid elujõuline, vitaalne ja võimalikult produktiivne.
  • Kõige lihtsam viis kevadväsimusega võitlemiseks on panna jope selga, tossud jalga ja lihtsalt minna loodusesse kõndima.

VIDEO: