NEED NIPID aitavad sul suurpuhastuse kergelt mööda saata

Buduaar

Iga kodu vajab vähemalt korra aastas suurpuhastust. Nii saavad puhtaks ka need pinnad, mis tavalise koristuse käigus tähelepanuta jäävad. SPS Grupp jagab häid nippe, mille abil suurpuhastus võimalikult meeldivalt ja efektiivselt mööda saata.

Alusta planeerimisest

Suurpuhastus saab alguse tööde planeerimisest. Koosta planeeritud töödest nimekiri ning jaga need mitme päeva peale. Planeeri tööde vahele ka puhkehetki. Mõtle läbi, milliseid töövahendeid vajad. Kui mõni töövahend on kodust puudu, siis varu need endale koju enne koristustööde ettevõtmist. Nii hoia aega kokku ega pea poole koristamise ajal minema poodi puudu olevaid vahendeid otsima.

Millised tööd suurpuhastuse käigus ette võtta?

Oleme koostanud listi töödest, mida korteri suurpuhastuse käigus kindlasti ette võtta. Võta see list endale eeskujuks ning planeeri tööd, mis vajavad sinu kodus tegemist.

●      Akende pesu

Alusta akende pesu akende puhastamisest, seejärel pese ära aknaraam ning alles siis liigu akende pesu juurde. Alusta kindlasti välistest klaasidest ning ära unusta akende kuivatamisel kasutada mikrokiudlappi –  nii jääb lõpptulemus särav ja ilma triipudeta.

●      Madratsi, teki ja patjade puhastamine

Puhasta koristustööde käigus ära kõik magamistoa tekstiilid. Alusta tekist ja padjast – kui võimalik, pese need ise pesumasinas, kui mitte, siis vii keemilisse puhastusse. Pese puhtaks kattemadrats ning keera madrats teistpidi – nii kulub see ühtlaselt.

●      Kardinate pesu

Kardinate puhastamine ei tundu esmavajalik, kuid ka neisse koguneb ajapikku mustust ja tolmu. Pese kardinad vastavalt materjalile kas pesumasinas või vii need keemilisse puhastusse. Puhasta ribakardinad kerge ja puhta lapiga ning rulood nõrgal režiimil tolmuimejaga.

●      Tolmu pühkimine

Tõmba tolmu ka nende mööbliesemete alt, kuhu sa tavaliselt ei lähe. Nihuta mööbel tavapäraselt kohalt ning puhasta sealsed pinnad. Samuti tasub suurpuhastuse käigus üle vaadata, kas mööbli alla on vaja kleepida uued kaitsvad vildist kleebised – nii hoiad oma põranda kriimuvaba.

●      Vannitoa koristamine

Vannitoa koristamine on küllaltki aeganõudev, sest sinna koguneb ajaga nii roostet kui ka katlakivi. Kasuta vannitoa puhastamisel äädikat. Kanna seda lahjendatult eelnevalt veega niisutatud pindadele. Lase sel toimida kuni 10 minutit, seejärel loputa pinnad rohke külma veega. Kui vaja, siis korda tegevust.

●      Köögi koristamine

Köögi koristamisel küüri puhtaks külmkapp ja ahi, korrasta köögikapid ning kontrolli kuivainete kuupäevi. Organiseeri kappide sisu, puhasta ära kubu filtrid, ahjurestid ning külmiku riiulid. Kui su külmkapp nõuab sulatamist, siis võta plaani ka see töö.

●      Kappide ja sahtlite koristamine

On tavaline, et kappide sisu ajapikku sassi läheb. Seetõttu võta 1-2 korda aastas ette kappide korrastamine. Korrastamise käigus mõtle välja loogiline süsteem, kus üks või teine asi peaks olema. Kui sul on riideid või esemeid, mida sa enam ei vaja, siis vii need uuskasutusse. Uuri ka erinevaid sorteerimise võimalusi – näiteks kogub aina rohkem populaarsust KonMari meetod, mis aitab luua korrastatud kodu.

Keerulisemate töödega aitab koristusfirma

Kuigi suurpuhastuse käigus saab palju ise ära teha, siis on töid, milleks on vaja spetsiaalseid töövahendeid ning professionaalse koristusfirma abi.

●      Vaipade puhastamine

Vaipadesse koguneb palju rohkem tolmu ja mustust kui ette kujutad ja silmale näha on. Seetõttu on vajalik vaipadele 1-2 korda aastas teha keemiline puhastus, mille käigus eemaldatakse mustus märgpesu meetodil.

●      Pehme mööbli puhastus

Pehme mööbli puhastamine jaekaubanduses saadaolevate vahenditega ei võimalda kogu mustust mööblilt ja toolidelt kätte saada. Seetõttu tuleb diivani keemiline puhastus tellida alati professionaalide käest.

●      Nahast mööbli puhastus

Kuigi nahast mööbli puhastuse saab ette võtta ka iseseisvalt, on selleks vajalikud spetsiaalsed nahahooldusvahendid, mis koristusfirmal olemas on.

      Ehitusjärgne suurpuhastus

Eraldi suurpuhastus tuleb teostada siis, kui ehitus on jõudnud lõpule ning uusi ruume pole veel kasutusele võetud. Loe täpsemalt, mis on ehitusjärgne koristus ja milliseid töid selle raames teostatakse.